baza92
Posty: 6
Rejestracja: 14-09-2011 08:24

18-02-2013 10:36

Witam,
Dysponuję 2 efektami DS-1 i Flangerem FL-301 Ibaneza. Oba stosuję na czystym kanale wzmacniacza, jednak nie równocześnie (albo jeden, albo drugi - oba równocześnie nie brzmią dobrze). W warunkach scenicznych trochę uciążliwe jest włączanie jednego i wyłączanie drugiego efektu, dlatego chciałem to rozwiązać za pomocą A/B Boxa takiego jak tutaj: http://www.instructables.com/id/How-to- ... ring-Time/
Za pomocą przełącznika wybierałbym albo linię sygnału A z DS-1 albo B z Fl-301, później obie linie jakoś łączyły by się przed wzmacniaczem.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu i czy znacie jakiś dobry sposób na połączenia kabli z A i B przed wzmacniaczem (potrzebny będzie chyba jakiś trójnik z 3 gniazdami jack 6,3 mono)?
Załączam ilustrację obrazującą o co mi chodzi:
Obrazek

tomaszG
Posty: 1277
Rejestracja: 22-11-2012 22:19

18-02-2013 11:14

Dziwaczny układ, równoległe połączenia efektów a nie w szeregu. Uwaga druga , nie jest to parenaście efektów abyś twista musiał tańczyć. Pozatym to co narysowałeś to nie trzyma się kupy bo gdzie masz czysty dźwięk bo taka opcja też musi być czyli i tak nie omija cię deptanie efektów. Zrób sobie kosteczkę z sitchem , nazwijmy go "bank" i nim będziesz omijał te dwa efekty, barwa czysta-pozycja-1 i pozycja-2 ,to co masz włączone w "banku".

baza92
Posty: 6
Rejestracja: 14-09-2011 08:24

18-02-2013 12:50

tomaszG pisze:Pozatym to co narysowałeś to nie trzyma się kupy bo gdzie masz czysty dźwięk bo taka opcja też musi być czyli i tak nie omija cię deptanie efektów.

Ale tylko raz, a nie dwa.
tomaszG pisze:Zrób sobie kosteczkę z sitchem , nazwijmy go "bank" i nim będziesz omijał te dwa efekty, barwa czysta-pozycja-1 i pozycja-2 ,to co masz włączone w "banku".

Nie rozumiem, przecież nie chodzi mi o barwę czystą i nieczystą ("bank"), tylko o przełącznik flanger, distortion. Jak w danym utworze, nie korzystam np. z flangera to go wyłączam i mam przełącznik clean/distortion.
Jak później zrealizować powrót 2 linii sygnału do jednego wzmacniacza?

tomaszG
Posty: 1277
Rejestracja: 22-11-2012 22:19

18-02-2013 14:56

Jeżeli chcesz tak jak narysowałeś to wystarczy switch 6-pinowy a jeżeli chcesz aby sygnalizowało - diody led to trzeba switch 9-pinowy.

Wróć do „Elektronika gitarowa”