Carlos48
Posty: 5
Rejestracja: 29-01-2013 16:08

02-02-2013 23:36

Witam!
Kolega chce kupic nowego basa. Oto co napisal:
-glownie muzyka to rock z kazdego rodzaju-ostrzejszy i mocniejszy rowniez, blues do tego lekkie zachaczenie o metal (ale metal nie jest priorytetem)
-cena to okolo 500-1200 zl
-nie ma to wiekszej roznicy czy uzywka czy nowa, chociaz lepiej by bylo jakby byla uzywana, bo pewnie widziala kiedys lutnika, ktory sa dopieknil troche
-wyglad chcialbym dosc specyficzny, tzn caly bass w pelnej skali, jednak np. pomniejszone pudlo, albo w jakis innych ksztaltach niz takie "podstawowe", przykladem moga byc np. TANGLEWOOD TVB3-CLASSIC-EB albo TRAVELER Ultra-Light Bass. A jezeli konkretny juz bas nie mialby jakiegos innego pudla, badz calego ksztaltu innego, to jedynym wymogiem bedzie to, zeby byla w kazdym innym kolorze niz czarny.

z gory dziekuje
Pozdrawiam!

ktory z tych basow bedzie lepszy?
http://allegro.pl/gitara-basowa-mayones ... ?source=oo
http://tablica.pl/oferta/aktywna-gitara ... 2aiTp.html

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

04-02-2013 23:07

branie bluesbassa do tłuczenia hardrocka i metalu to jakies nieporozumienie wg mnie.
Imo w tej cenie ja bym szukał dobrego Vantage'a MIJ i nie patrzył na kształty (chociaz japonce i tak nie sa takie sztampowe jak reszta). Lepszego basidła do 1200 ziko nie wyrwiesz na chwile obecna (chyba, ze utrafisz jakims fatrem cos na aukcji pokroju be4 albo jakiejs innej ysokiej polki np. mayo lub fendzia).
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
ManiekStrat
Doradca
Posty: 503
Rejestracja: 28-01-2011 11:33

05-02-2013 00:02

ja bym szukał w gmrach:)
Suhr custom classic, rivera quiana studio 55 i inne graty...
Obrazek

Carlos48
Posty: 5
Rejestracja: 29-01-2013 16:08

05-02-2013 12:39

ale przeciez nie pisalem, ze glownie grany bedzie hard rock i metal, tylko lekkie zachaczenie, a to i tak Iron Maiden najmocniejsze. i jednak kumpel wolalby cos w cenie ok 700 zl

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

05-02-2013 17:32

Jakby wspomniany kolega jednak mial troche budzetu to moze polece Warwick Rockbass Vampyre.
Bardzo fajnie grajacy i wygladajacy bas.
https://www.youtube.com/watch?v=4G0RsKRPhLI

Troszke starsza wersja jest aktualnie do kupienia w dobrej cenie w Czak Music:http://www.czakmusic.pl/WYPRZEDAZ-WARWICK-Rockbass-Vampyre-4-Gitara-basowa%283,9243,14442%29.aspx
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

06-02-2013 09:11

a prawda jest taka, ze basista i tak jest 'niewidzialny' na scenie, chyba ze przestanei grac albo sie pomyli. Równie dobrze moze kolega ubrac rozowa koszulke z hello kitty, i tak go wiekszosc zleje bo jest basistą. Taka nieco smutna prawda.
Sorry za OT, ale wg mnie bez sensu w tej kasie pchac sie w 'wymyslny bas'. Ja bym szukał solidnego japonca z matsumoku, ktory dzwiekiem miazdzy konkurencje (chociaz na ww. warwicku nie grałem, przyznaje - aczkolwiek nówki i tak bym nie brał, bo szkoda kasy wg mnie :P)
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

mareq
Posty: 102
Rejestracja: 29-11-2010 11:40

06-02-2013 10:07

Basista jest widzialny jak jest jednocześnie wokalistą.

Carlos48
Posty: 5
Rejestracja: 29-01-2013 16:08

06-02-2013 20:10

Mu nie chodzi o to zeby sie pokazac, tylko po prostu tak lubi, o gustach sie nie dyskutuje. Wracajac do tematu wyglad nie jest priorytetem, mile widziany bylby nietypowy wyglad (mu najbardziej by pasowalo jakby nie byl czarny i tyle starczy), ale wazniejsza jest gra. Tak wiec jesli macie jeszcze inne propozycje najlepiej w cenie okolo 800 zl to chetnie sie nimi zainteresuje :)

o taki bas chodzi? http://allegro.pl/bas-vantage-vs-695b-j ... l#delivery

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

07-02-2013 12:41

mareq pisze:Basista jest widzialny jak jest jednocześnie wokalistą.

granie na basie i spiew wymaga bardzo duzego talentu i skupienia - a z reguly osoby o takich 'zdolnosciach' maja na tyle opanowany bas, ze bez problemu przyciagaja uwage swoja gra (np. flea)
Carlos48 pisze:Mu nie chodzi o to zeby sie pokazac, tylko po prostu tak lubi, o gustach sie nie dyskutuje.

za to mozna podyskutowac o sensownosci brania basówki za 1200 zł zewzgledu na wyglad zamiast biorac pod uwage walory brzmieniowe.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Carlos48
Posty: 5
Rejestracja: 29-01-2013 16:08

07-02-2013 17:49

bobpl powiedz mi, czy Ty czytasz dokladnie calosc moich postow?

Carlos48 pisze:Wracajac do tematu wyglad nie jest priorytetem, mile widziany bylby nietypowy wyglad (mu najbardziej by pasowalo jakby nie byl czarny i tyle starczy), ale wazniejsza jest gra.


moze nie jasno napisalem, bo na szybko, wiec wyjasnie - wiem, ze najwazniejsza jest gra i zdaje sobie sprawe, ze wyglad nie jest tak wazny, wiec przynajmniej chce zeby ta gitara nie byla czarna (ale to nie jest i tak super, super konieczne), a to chyba juz nie takie trudne?

Carlos48 pisze:A jezeli konkretny juz bas nie mialby jakiegos innego pudla, badz calego ksztaltu innego, to jedynym wymogiem bedzie to, zeby byla w kazdym innym kolorze niz czarny.


bobpl pisze:Ja bym szukał solidnego japonca z matsumoku, ktory dzwiekiem miazdzy konkurencje


o taki bas chodzi? http://allegro.pl/bas-vantage-vs-695b-j ... l#delivery juz dziala ;)
Ostatnio zmieniony 07-02-2013 19:34 przez Carlos48, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

07-02-2013 17:55

Carlos, nie martw się, bob jest z tego znany, że nie doczytuje postów do końca (albo nie potrafi czytać ze zrozumieniem), to czego nie doczyta / nie zrozumie sobie dopowiada i sili się na mądrości, które są zupełnie niepotrzebne. Ot, taki forumowy samozwańczy znaffca którego większość ma za półgłówka.Sorry za offtop.
Link z postu wyżej nie działa...

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

07-02-2013 22:15

Carlos48 pisze:bobpl powiedz mi, czy Ty czytasz dokladnie calosc moich postow?

czytam, proboje po prostu uniknac czczej dyskusji na pol strony nt. wygladu basu.
Osobiscie bym szukal czegos innego, ale ta basówka tez zła nie jest zapewne (chociaż osobiście nie grałem, także szerzej nic nie powiem). Ale zasadniczo parenascie wioseł z japonii ogrywałem w zyciu, pare mialem na wlasnosc i stwierdzam, ze wlasciwie kazde wiosełko MIJ (o ile nie było klejone albo dziwnie 'modowane') będzie grało, brzmiało i smigało bez problemu.
KlapekJL pisze:Ot, taki forumowy samozwańczy znaffca którego większość ma za półgłówka.Sorry za offtop.

Opinia większości nie zawsze jest prawdziwa (dla zainteresowanych polecam arystotelesa i kilku innych filozofów oraz ich dywagacje nt. prawdy).
A tak czy siak ograłem 'nieco' więcej wiosełek niz 90% tego forum, 'nieco' też wiosełek sprzedałem (min. na gitarzystach) więc jako tako na miarę mojej wiedzy staram się pomóc. Po prostu nie lubie twierdzenia 'wyglad ftw, rypac drewno i cala reszte' (tak jak i paru innych, min. 'dozbieraj XXX' w tematach wiosło do 5 stówek).
Sorry, tak już mam, że wole polecic solidne wiosło zamiast 'wybajerzonego wizualnie' szrotu. A akurat z racji profesji bassmana w kapeli chyba mogę się wypowiedzieć nt. basówek, czyż nie? :)
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

platon10
Posty: 167
Rejestracja: 22-11-2010 09:40

08-02-2013 08:41

Tak jest bob, nie dajmy klapkowi nalozyc nam klapek na oczy!

Wróć do „Gitary basowe”