Awatar użytkownika
kubzun
Posty: 1360
Rejestracja: 28-11-2011 17:27

15-01-2013 17:20

Przed momentem skonczylem lekture tematow w tym dziale, o skalach. Ale jako ze dalej nurtuje mnie jedno pytanie, no moze nie jedno, to pytam. Jakie skale sa latwiejsze, jakie trudniejsze? Cos tam sie uczylem tego, ale zostalo mi tyle ze tylko po gryfie przelece i wciaz nie wiem o co chodzi. Gram ciezsza muzyke, nie czuje bluesa, to raczej nie ma znaczenia? Na jakich skalach opieraja sie glownie takie zespoly jak metallica czy mega death? No i czy faktycznie najpierw trzeba zaczynac od pentatoniki, czy raczej nie ma to znaczenia?
Sporo pytan:-) wiem, ze niektorzy maja ich dosyc, ale prosil bym bez zlosliwosci, pragne tylko zaspokoic swoja ciekawosc :-) Pozdrawiam
vinta9e pisze:W życiu potrzebne ci będą tylko dwie rzeczy: WD40 i taśma klejąca. Jeśli coś się nie rusza a powinno, użyj WD40. Jeśli się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej.

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

15-01-2013 17:50

kubzun pisze:Jakie skale sa latwiejsze

Pentatonika.
kubzun pisze:jakie trudniejsze?

Wszystkie siedmio- i więcej stopniowe.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
Blisher
Posty: 139
Rejestracja: 08-05-2011 17:05

15-01-2013 21:31

Najtrudniejsze z tych bardziej popularnych, to zmniejszona i zwiększona.

Awatar użytkownika
piniasty
Doradca
Posty: 597
Rejestracja: 29-01-2010 09:00

15-01-2013 21:36

Pentatonika + gama durowa. Jak to masz łopanowane to potem ogrywasz game durowa w pozycjach pentatoniki i tym samym ogarniasz skale. Prosciej sie nie da. Plus taki,że są one bardziej rozbudowane o dzwieki ktore są w gamie a nie zawsze sa w skali. Przykład: grasz pierwsza pozycje pentatoniki, nastepnie w drugiej pozycji grasz po dzwiekach gamy durowej i co masz? - Jońska :) , pozycję wyżej - Dorycka bodajże lub Frygijska (już teraz nie pamietam) itp itd...


A tak w ogóle to słuch słuch i wyczucie. Szkoda,ze bluesa nie czujesz bo to bardzo dobre jest do takich cwiczeń.. bardzo..

Awatar użytkownika
kubzun
Posty: 1360
Rejestracja: 28-11-2011 17:27

16-01-2013 17:42

ok rozumiem od czego zaczac. Blues nigdy mnie nie krecil, slucham okazyjnie. Ale za to lubie improwizowac z podlkladami bluesowymi w C D itd choc dotad nie zastanawialem sie co to znaczy hehe. Dzieki za pomoc, biore sie za buszowanie po forum. :-)
vinta9e pisze:W życiu potrzebne ci będą tylko dwie rzeczy: WD40 i taśma klejąca. Jeśli coś się nie rusza a powinno, użyj WD40. Jeśli się rusza, a nie powinno, użyj taśmy klejącej.

Wróć do „Teoria muzyki”