Awatar użytkownika
Goospo
Posty: 6
Rejestracja: 06-02-2011 12:26

01-01-2013 18:30

Witam. Ostatnio kupiłem używaną kaczkę Cry Baby gcb-95. Podczas grania w domu przy umiarkowanej głośności, poruszanie pedałem kaczki powodowało trzeszczenie głośniejsze od odgłosów z wzmacniacza. Idąc tym tropem postanowiłem psiknąć w kilka miejsc środkiem typu WD-40. Trzeszcenie ustało ale nie miałem okazji tamtego dnia na niej grać. Następnego dnia okazało się że kaczka co prawda przepuscza sygnał ale go nie moduluje tzn. gdy włączam efekt to brzmi jakbym ustawił kaczkę w środkowym położeniu. Poruszanie nią nic niedaje. Jednym z elementów które potraktowałem tym środkiem jest potencjometr. Czy możliwe jest że go uszkodziłem? Da się to naprawić czy konieczna będzie wymiana potencjometra?

Awatar użytkownika
ArkBom
Posty: 25
Rejestracja: 30-12-2012 18:26

01-01-2013 19:26

WD-40 jest środkiem smarującym,konserwującym,wypierającym wodę.Po zaaplikowaniu nie używałeś kaczki przez jakiś czas.Rozpuszczalnik (aerozol) wyparował pozostawiając cienką warstwę smaru która w wypadku WD-40 raczej nie należy do dobrych przewodników.Spróbuj wstrzyknąć (mała strzykawka i igłą) do potencjometru odrobinę czystej benzyny ekstrakcyjnej, lub czystego spirytusu, lub salicylowego,w ostateczności wody po goleniu.Nie stosuj innych rozpuszczalników np nitro czy podobnych ! Poruszaj potencjometrem kilka razy w jedna i drugą stronę,usuń nadmiar cieczy bibułką,chusteczką higieniczną, czy wacikiem.Sprawdź działanie.Może uda się wypłukać ten smar. Zastosuj środek typu "KONTAKT" też aerozol tyle że z przeznaczeniem m.in. do potencjometrów.Powodzenia.
Fender American Standard HSS, MG Vintage 40 Custom + DL112 (G12-65 Creamback), Tc Electronic G-system, Suhr Schiba Drive Reloaded, Suhr Riot, Bogner Ecstacy Red, Cry Baby Zakk Wylde-modified,
Yamaha CPX 500,Zoom A2

Awatar użytkownika
Goospo
Posty: 6
Rejestracja: 06-02-2011 12:26

01-01-2013 21:36

Przeczyściłem potencjometr z brudu i działa znów. Dziękuje za pomoc.

Wróć do „Wah Wah”