malaguti2
Posty: 29
Rejestracja: 14-12-2012 15:02

15-12-2012 12:18

Witam.
W pewnym sensie dopiero zaczynam zabawę z elektrykiem..... Wcześniej uczyłem się przez 4 lata w szkole muzycznej, ale tylko na klasyku. Chciałbym się nauczyć kilku ciekawych zagrywek, przejść, pasaży itd. które mógłbym wykorzystać podczas improwizacji.;) Chciałbym, żeby to były ćwiczenia na miarę moich możliwości, czyli coś nie przekraczającego solówki The Final Countdown, której się nauczyłem bez większych problemów.... ale przyznacie, że solówki każdy może się nauczyć ;P. I dlatego zwracam się z prośbą o jakieś linki, filmy z których mógłbym się trochę poduczyć jakichś ciekawych zagrywek :P
Pozdrawiam :)
Jackson DK2M, Fender Mustang III,
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Posty: 79
Rejestracja: 22-01-2008 10:56

15-12-2012 13:38

może to zabrzmi idiotycznie ale czemu nie robisz ich sam? grasz trochę czasu i masz szkołę. w czym problem?

a inne kwestia to uczenie się kawąłków Santany, Satrianiego, Vai'a itd...

jeżeli chcesz jakieś konkretne zagrywki to wpisz na YT guitar licks lesson..
Jeżeli głupota przedłużała by życie, człowiek byłby nieśmiertelny...

malaguti2
Posty: 29
Rejestracja: 14-12-2012 15:02

15-12-2012 13:53

Wiesz... w szkole muzycznej gra się tylko klasykę ;P nic specjalnego... Ja grałem tylko jakieś Sonatinki, Walce, Polonezy itp. A takie rockowe, podstawowe zagrywki by się przydały ;P Dzięki ;) Pozdro. ;P
Jackson DK2M, Fender Mustang III,
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
PenTaTonik
Posty: 51
Rejestracja: 03-11-2009 17:38

15-12-2012 18:03

Ucz się utworów swoich idoli, każdy wielki gitarzysta tak zaczynał, przynajmniej większość, w ten sposób poznasz ciekawe zagrywki, miejsca na gryfie po których (co najważniejsze) będziesz mógł samemu improwizować. Niestety wielu gitarzystów nie ma jeszcze w świadomości potęgi umiejętności improwizacji, która de facto w muzyce jest najważniejsza, stąd biorą się najlepsze pomysły, styl. Szukaj różnych gatunkowo podkładów choćby na "YT", tz. backing tracków i próbuj sam sklejać własne zagrywki, w ten sposób po pewnym czasie możesz wyrobić własny styl gry.

szymon
Posty: 13
Rejestracja: 15-12-2012 00:49

15-12-2012 19:30

Naucz się też skal. Do rockowej muzyki to oczywiście przede wszystkim pentatonika molowa.

Pamiętaj, żeby nie zamknąć się do jednego schematu jak większość młodych gitarzystów tylko rozpracować ją na całym gryfie. Oczywiście rób to stopniowo ;)
Udzielę lekcji online. Jestem studentem Akademii Muzycznej (wydział jazzu i muzyki rozrywkowej). Więcej info: http://gitarzysci.pl/lekcje-online-u-studenta-jazzu-na-akademii-muzycznej-t61646.html

Wróć do „Teoria muzyki”