Awatar użytkownika
Sirsm3q
Posty: 8
Rejestracja: 24-11-2012 16:22

15-12-2012 12:39

Witam, czy opłaca się kupić ten wzmacniacz czy dozbierać parę złotych na coś lepszego? http://allegro.pl/wzmacniacz-piec-piecy ... 18814.html
Obrazek Obrazek

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

15-12-2012 13:21

Powiem tak... pierwszy raz o nim słyszę. Po szybkim researchu widzę, że jest on dość rzadki tu na rynku. Mało o nim informacji. Nie wiem co chcesz grać, więc nie powiem co ewentualnie mógłbyś zamiast niego kupić.
O samym piecu znalazłem tyle, że ma chyba 4 głośniki 5" (co byłoby ciekawym połączeniem), 2 kanały - czysty i przesterowany oraz equalizer (co widać nawet na zdjęciach) był poprzednikiem serii Cube. Ma rzekomo niezłego cleana, drugi kanał nada się do crunchu, choć cięższych rzeczy na samym piecu raczej nie uciągniesz. Kiedyś kosztował chyba nawet po 250$, były też wersje z kolumną.
Za 200 wypróbowałbym go, bo wygląda na całkiem ciekawy wzmacniacz. W takiej półce cenowej opłaca się; w podobnej cenie znalazłbyś ewentualnie hmm... Peavey'a Rage 158, Fendera Frontmana 15R do lekkiej muzy? Jeśli do wyboru masz tylko odbiór osobisty, to czemu nie wpadniesz najpierw go ograć?

Pewnie ktoś słyszał kiedyś o tym piecu, wtedy może napisze i dowiesz się wszystkiego, bo mi ciężko znaleźć jakieś suche fakty o nim.

Awatar użytkownika
Sirsm3q
Posty: 8
Rejestracja: 24-11-2012 16:22

15-12-2012 14:03

Gram głównie Rock/Blues,czasami metal ale rzadko,zespoły to Dżem, Metallica, Cree
Obrazek Obrazek

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

15-12-2012 14:40

Ciężko będzie powiedzieć coś więcej o tym piecu. Z brzmienia o jakim czytałem w opiniach i z próbek z YT widać, że clean ma niezły, a przester starcza do blues'a, może uciągnie rock'a ale już tak dużo z niego raczej nie wykręcisz. Mógłby się nadać, ale zawsze to trochę ryzyko jak zabrzmi, ja bym musiał go ograć. Widać, że to ciekawa konstrukcja, ale nie wypowiem się jak sprawdza się w praktyce, bo nigdy przedtem się z wym wzmacniaczem nie zetknąłem. Poczekałbym aż ktoś, kto słyszał o tym piecu się wypowie. Ogólnie rzecz biorąc jeśli ma rzeczywiście 4x 5" głośnik, to brzmienie powinno być fajne, inne niż 1x 8". Equalizer jest, dwa kanały, nawet pętla efektów, wszystko zdaje się być w porządku, sprzedawca pisze, że piec w dobrym stanie, cena dobra. Możesz porównać go z wspominanym Peavey'em Rage 158 - to chyba jedyny piec, który można dorwać w podobnej cenie, a który naprawdę daje już radę, nie wieje cyfrą itd. Pytanie tylko, czy ten Roland nie jest fajniejszy. Przemyśl temat, poczekaj, może ktoś coś wie o tamtym wzmaku, a może sam dozbierasz trochę po świętach?

Awatar użytkownika
Sirsm3q
Posty: 8
Rejestracja: 24-11-2012 16:22

15-12-2012 14:44

Postaram się wpaść do tego gościa, ograć, jak będzie dobry to biorę, jak mi się nie spodoba to znajdę tego Peavey'a o którym wspomniałeś w rozsądnej cenie. Dzięki za pomoc :)
Obrazek Obrazek

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

15-12-2012 14:56

Nie ma za co, od tego jest to forum ;) Jeśli będzie dobry i wystarczający dla Ciebie, to bierz, jeśli nie, to napisz tu albo PW, to pomyślimy nad czymś innym. Pamiętaj, że w tej cenie cudów nie będzie, ale zawsze możesz teoretycznie dozbierać.

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”