Awatar użytkownika
RyanESP
Posty: 127
Rejestracja: 31-08-2012 16:32

07-12-2012 00:00

Witam

Od pewnego czasu dręczy mnie, że nie mogę przejść ze shreddu na sweep picking i ogólnie jakoś moje umiejętności w sweep są dużo niższe niż w shreddingu...
Może źle się nauczyłem, może zbyt sztywno, bo nie potrafię tego zrobić luźno i swobodnie, aby była synchronizacja.
Mam nadzieję, że wszystko, co piszę jest zrozumiałe.

Wydaje mi się, że powinienem od podstaw poznać sweep i jeśli znacie jakieś wprawki, techniki ułatwiające, ćwiczenia, jak zacząć itp itd...
Byłbym bardzo wdzięczny, bo mam dość próbowania "na chama", bo wtedy jestem sztywny i mi na pewno nie wyjdzie jak powinno.
ObrazekObrazek

Corey said: F*ck yeah!

Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 335
Rejestracja: 10-04-2011 18:46

07-12-2012 07:01

Obrazek Obrazek
<<Cort KX5 [Dimarzio D-Sonic >><<Kustom KG212FX>> <<TC Electronic Flashback Delay>> << Marshall JH1 The Jackhammer, EHX Metal Muff >>

Awatar użytkownika
PenTaTonik
Posty: 51
Rejestracja: 03-11-2009 17:38

15-12-2012 18:09

Po pierwsze shreding oznacza szybką grę na gitarze, a więc sweep picking jest techniką gry shrederowej. Pierwsza sprawa to nauką dźwięków akordów, gdyż sweep picking to technika wydobywania w szybki sposób apreggia (dźwięków akordu). Na początek ćwicz arpeggia na pierwszym 3 strunach, wszystkie poradniki znajdziesz na YT. Od siebie napiszę jeszcze, że podstawą jest ćwiczenie z metronomem w niskich tempach, uważne granie każdego dźwięku, pamiętaj o tym, aby nigdy nie wybrzmiewały 2 dźwięki na raz (tylko 1 struna przyciśnięta do gryfu podczas gry [z wyjątkiem arpeggio, w których wymagane jest trzymanie poprzeczki palcem na dwóch bądź więcej ilości strun]) .

Razer
Posty: 20
Rejestracja: 03-02-2012 18:28

17-12-2012 15:35

Nawet jak sobie założysz poprzeczkę na 5 strunach to masz wydobywać pojedyncze dźwięki. Nie ma żadnych wyjątków.
Obrazek

Wróć do „Teoria muzyki”