SayoSpine
Posty: 4
Rejestracja: 14-08-2012 14:31

03-12-2012 17:04

Witam, mam pewne pytanie odnoście gry Rocksmith i kabla który dołączają do niej. Mianowicie, wiecie chyba o tym, że jeżeli podłącza się gitarę normalnym kablem jack/jack z przejściówką pod wejście liniowe lub wejście na mikrofon to istnieje możliwość spalenia karty dźwiękowej. Interesuje mnie czy po podłączeniu przez Real Tone Cable dołączony do gry też istnieje taka możliwość ? Ponieważ mam nowy komputer i nie chciałbym, aby stało mu coś przez tę grę, na którą choruję. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź : )

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

03-12-2012 17:16

SayoSpine pisze:Mianowicie, wiecie chyba o tym, że jeżeli podłącza się gitarę normalnym kablem jack/jack z przejściówką pod wejście liniowe lub wejście na mikrofon to istnieje możliwość spalenia karty dźwiękowej


Wiesz chyba o tym, ze powtarzasz bełkot z internetu?

Oczywiście. Sprzedają gre, która niszczy komputer. Logiczne.

SayoSpine
Posty: 4
Rejestracja: 14-08-2012 14:31

03-12-2012 18:20

Zdaję sobie z tego sprawę, lecz to nie mój komputer i nie za moje kupuję tę grę, muszę zatem przekonać osobę której to jest ów komputer. Pewien sprzedawca w sklepie muzycznym nagadał jej takich rzeczy, i teraz nie mogę jej przekonać. Jeżeli chciałbyś mi pomóc konkretnymi informacjami, a nie tym co sam biorę na logikę, byłbym bardzo wdzięczny.

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

03-12-2012 19:04

Konkretne informacje: korzystam z gitary prawie wylacznie przez przez kompa od 6 lat. 3 różne kompy, w tym 2 laptopy. Jedyne co mi sie spieprzyło to napęd optyczny, bo taka wada tej serii laptopów.

Jedyny realny minus (wylacznie przy laptopie) to mozliwośc wyrobienia gniazda Line In. W kompie to odpada raczej.

I jednak logika wydaje się tu potrzebna, bo to tak jakbyś zapytał czy chleb może zabić. Dodatkowo pytasz o podłączenie przez USB. Spaliłeś kiedyś kartę dzwiekową podłączajac pod USB iPoda/mp3?

Fakt - jak masz kompa podłączonego do nieuziemionego gniazdka to Ci się może cos spalić, ale nie polecam zwalać tego na gitare.

Sprzedawca w sklepie może powiedzieć nawet, że na gitarze powinno się grac wylacznie na stojąco, zeby jeszcze opchnąć pasek. W tym przypadku sądze, ze chciał po prostu zainteresowac Cie wzmacniaczem.

SayoSpine
Posty: 4
Rejestracja: 14-08-2012 14:31

03-12-2012 19:13

Okej, dziękuję za odpowiedź.

Wróć do „Gitara i komputer”