ozzy26
Posty: 10
Rejestracja: 20-09-2012 17:51

29-11-2012 21:28

Siemacie.
Stratocaster sss + pathfinder 15r (swoją drogą nadspodziewanie dobry piec).
Od początku planowałem dokupić jakiegoś dopalacza do pieca, a święta się zbliżają to będzie okazja.
Potrzebuję do niego czegoś czym dam radę wyciągnąć thrash maksymalnie więcej nie potrzeba, ale głównie chciałbym się skupić na rock and rollu Chuck Berry itp.
Wiem, że do niego przydałaby się full lampa, ale da rade zastąpić to kostką? Tym bardziej przy 3 singlach... Chociaż brzmienie singli nawet w takich kawałkach mi odpowiada więc chyba nie będzie tak trudno coś ukręcić mam nadzieję?

Myślę nad bossem ds-1. W jakiej muzyce najlepiej się taki zestaw spisze?
Szukałem, ale większość tematów to ciężkie brzmienie (sic!), a ja chce rock and rolla na konkretnym piecu z konkretnym wiosłem ;]

popper
Posty: 64
Rejestracja: 06-04-2010 19:27

29-11-2012 22:09

Tube Screamer od Ibaneza,a jak coś taniej to Bad Monkey od Digitech. Z mocnieszych to DS-1 od bossa w dobrej cenie wyrwiesz.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

30-11-2012 15:02

popper pisze:Tube Screamer od Ibaneza,a jak coś taniej to Bad Monkey od Digitech. Z mocnieszych to DS-1 od bossa w dobrej cenie wyrwiesz.


No z tych rzeczywiście Bad Monkey, ale DS-1 jest bardziej znany niż naprawdę dobry. Oczywiście, jest to dobry przester i uzyskasz z niego fajne brzmienie, ale równie dobrze możesz kupić coś innego - kostki Joyo/Harley Benton czy Biyanga, a także wspomniany Digitech (nawet niekoniecznie ten model), w ostateczności Behringera.

W zależności od tego jak ostre ma być to brzmienie radziłbym wybrać pomiędzy kopiami Tubescreamer'a a jakimś distortion. Dla Ciebie raczej ten pierwszy, skoro nie potrzebujesz mocniejszych brzmień.

Jeśli chcesz stawiać na sprawdzoną firmę, chcesz używkę - Boss DS-1 się nada.
Jeśli kupujesz nówkę, to polecałbym Biyanga OD-10 Mad Driver, ma zmienność trybów oraz kosztuje mniej.

Ogólnie powiedz jaki masz fundusz, nówka czy używka.

ozzy26
Posty: 10
Rejestracja: 20-09-2012 17:51

30-11-2012 15:42

Może być używka. A fundusz? Powiedzmy, że do 300zł, ale to bardzo płynna wartość.
Fakt nie potrzebuje zbyt ciężkiego kopnięcia, bo i ile mógłbym na singlach wyciągnąć. Raczej szukam czegoś maksymalnie jakieś bad to the bone czy coś w ten deseń. Miło by było też wykorzystać jak najbardziej single krzyknąć nimi ciąć szkło he he

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

30-11-2012 16:28

Ja bym sugerowal brac http://allegro.pl/visual-sound-route808-tube-screamer-ts808-wyszkow-i2835054825.html poki jeszcze jestw takiej cenie.

demo, masz zrobione na singlach i humbuckerach jak klikniesz w zakladke audio.
http://visualsound.net/route-808/
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

01-12-2012 14:03

ozzy26 pisze:Może być używka. A fundusz? Powiedzmy, że do 300zł, ale to bardzo płynna wartość.
Fakt nie potrzebuje zbyt ciężkiego kopnięcia, bo i ile mógłbym na singlach wyciągnąć. Raczej szukam czegoś maksymalnie jakieś bad to the bone czy coś w ten deseń. Miło by było też wykorzystać jak najbardziej single krzyknąć nimi ciąć szkło he he


Cóż, w takim razie sam zdecyduj. Ten Visual Sound jest fajną kopią tubescreamer'a, ale trochę kosztuje. Oryginału raczej nie szukaj, bo za drogo. Możesz wybierać między tym, co Ci już polecałem, a oprócz tego może przejrzyj youtube (choć tam rzeczywistego brzmienia nie uświadczysz) w poszukiwaniu czegoś, co chcesz uzyskać - w takim sensie, żebyś posłuchał demonstracji podanych przeze mnie kostek, tak bez napalania się i powiedział które Ci się podobają. Ja poczekałbym na pojawienie się na allegro Biyanga OD-10, z przesyłką nie zapłacisz koło 200 zł, masz niezłego tubescreamer'a + 3-pozycyjny przełącznik trybów (więcej brzmień do uzyskania) no i nie za drogo.
Cóż, ten VS też jest niezłą kostką, choć ja brałbym Biyanga, to wybór należy do Ciebie. Gdybyś chciał jednak distortion, to napisz, wtedy polecimy Ci coś innego.

Wróć do „Distortion / Overdrive”