Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

26-11-2012 19:47

Witam!

Zainteresował mnie multiefekt Behringera, którego można obejrzeć np. tutaj.
Wygląda na fajną rzecz, bo dostajemy kilka efektów cyfrowych w postaci jednej kostki, co przydałoby mi się (delay i reverb w moim kustomie strasznie kuleją...). Mamy tu flanger, chorus, phaser, delay, tremolo i pitch shifter, kilka całkiem przyzwoitych pozycji, niestety z możliwością działania tylko jednego naraz (ale czegóż się spodziewać za tę cenę?).

Teraz pytanie: czy jego kupno jest opłacalne z perspektywy osoby, która potrzebuje uniwersalnej kostki łączącej podstawowe efekty: reverb, chorus, delay, a także flanger czy tremolo? Jak to w ogóle brzmi i czy nie opłaca się w podobnej cenie wyrwać czegoś innego? Sprawdzi się dobrze, czy będę mógł narzekać?

Od razu spytam jeszcze o Wasze doświadczenia z marką Behringer - jednych on zachwyca, inni strasznie się skarżą (awaryjność, słaba jakość dźwięku bla bla bla), stąd pytanie o Wasz stosunek do marki (chętnie usłyszę opinie o wszelkiej maści efektów Behringera - różnego rodzaju). Póki co mój stosunek jest taki, że lepiej zapłacić trochę więcej za jakieś Joyo/HB czy Biyanga zamiast ww. firmy za ok. 100 zł, więc przekonajcie mnie, czy mam rację, czy też nie.

Najbardziej jednak zależy mi na opinii o FX600 Digital Multi FX, ogólnie opinia (proszę o w miarę sensowne, nie w stylu "szajs, nie kupuj *koniec*") o firmie jest wartością drugorzędną.

PS. Wiem, że na GC nie ma aktualnie tej kostki, jest jednak na allegro.

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

26-11-2012 20:40

Jezeli chodzi o wytrzymalosc to mam kilka i o ile dzialaly po przyjsciu ze sklepu to nic sie nie psulo. Z tego co mialem najlepszy jest analogowy delay i superfuzz, czyli efekty za ktore by trzeba zaplacic kilka razy wiecej, szczegolnie superfuzz. Ogolnie maja pare efektow, ktorych po prostu nie da sie kupic tanio, ale dobrze wiedziec co sie kupuje, bo nie wszystko musi dobrze brzmiec.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

26-11-2012 21:16

fws pisze:Jezeli chodzi o wytrzymalosc to mam kilka i o ile dzialaly po przyjsciu ze sklepu to nic sie nie psulo.


Dobrze wiedzieć ;) Zawsze jest na nie jakaś gwarancja, ale skoro później się jakoś trzymały, to uff.

fws pisze:Z tego co mialem najlepszy jest analogowy delay i superfuzz, czyli efekty za ktore by trzeba zaplacic kilka razy wiecej, szczegolnie superfuzz. Ogolnie maja pare efektow, ktorych po prostu nie da sie kupic tanio, ale dobrze wiedziec co sie kupuje, bo nie wszystko musi dobrze brzmiec.


No dobra, właśnie w tym rzecz - jak może brzmieć taki Behringer? Sam się zastanawiam, bo to wszystko cyfra, co prawda nie będzie gorsza niż w moim piecu (mam na myśli chociażby intensywność i słyszalność efektów), ale czy nie rozczaruje mnie? Mogę się domyślać, że brzmienie będzie pokroju takiego z multiefektu typu Boss JS-8 (daję ten przykład bo ogrywałem). Tam w miarę dawało radę. Chodzi mi o coś takiego, co będzie w miarę dobrze brzmieć (najprościej określę to tak - żeby nie brzmiało kiczowato jak kocha za 2 dychy) i sprawi, że nie będę musiał, przynajmniej tymczasowo, póki jestem początkującym, dokupować tych efektów osobno? Zna ktoś może inne tego typu kostki w podobnej cenie, bo nie za bardzo o takowych słyszałem?

PS. Nie przymierzam się do zakupu takiej kostki już teraz, więc nie zależy mi na czasie, dopiero rozważam taką opcję.

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

26-11-2012 22:36

Podobny jest chyba jeden GLX, ale o GLX duzo tutaj sie nie dowiesz. Z Behringerow mam tylko analogowe efekty, niektore cyfrowe wydawaly mi sie dobrze brzmiec, ale jak ten dokladnie to nie wiem. To nie jest kopia zadnego efektu innej firmy tak jak inne Behringery, wiec nawet nie bardzo da sie odniesc do tego jak powinien brzmiec. Jedyne co o nim slyszalem to, ze niektore z tych kilku efektow sa dobre, a niektore nie. Mnie w ogole wiele efektow w jednym jakos zabardzo nie przekonuje, chociaz do sprawdzenia jak kazdy dziala to moze byc przydatne.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

27-11-2012 17:40

Dzięki za opinię. Ogólnie chodzi mi o to, żeby w miarę dobrze to brzmiało i zastępowało kilka tych efektów. Nie używam ich aż tak bardzo, no ale warto byłoby je mieć. Sam dopiero ostatnio zauważyłem tę kostkę, więc nie dziwię się, że mało o niej wiadomo (rzeczywiście to nie kopia, ale wyrób własny). No nic, może kiedyś się zdecyduję i wypróbuję ją.

Może ktoś inny to ogrywał albo ma jakieś inne propozycje?

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

27-11-2012 19:16

propozycja jest : porządny Delay + Chorus, ale cena niestety wyższa
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e ... und-v2-h2o
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

Maniac99
Posty: 8
Rejestracja: 27-11-2012 19:05

27-11-2012 19:51

FX 600 to taka zabawka. sporo tego, ale brzmienie pozostawia sporo do życzenia, a i można używać w danej chwili tylko jeden efekt.
jest to dobra propozycja dla osób które chcą sprawdzić jakie efekty sa im potrzebne, by w przyszłości móc zainwestować w konkretne kostki, czy nawet multi i nie błądzić ;)

Dzień Dobry Gitarzyści i stki ;)
Obrazek

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

27-11-2012 20:29

klawiszowiec pisze:propozycja jest : porządny Delay + Chorus, ale cena niestety wyższa
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e ... und-v2-h2o


Dobra, dzięki za taką propozycję, już bym wolał kupić 2 osobno a taniej ;) miało być w podobnej cenie :D

Maniac99 pisze:FX 600 to taka zabawka. sporo tego, ale brzmienie pozostawia sporo do życzenia, a i można używać w danej chwili tylko jeden efekt.
jest to dobra propozycja dla osób które chcą sprawdzić jakie efekty sa im potrzebne, by w przyszłości móc zainwestować w konkretne kostki, czy nawet multi i nie błądzić ;)

Dzień Dobry Gitarzyści i stki ;)


Witaj. No cóź, za tę cenę nie będzie niczego fantastycznego. Zastanawia mnie na ile ten dźwięk kuleje, bo że kostka jest dobra tylko na początek i rewelki nie będzie, w pełni wiem. Że tylko jeden w danej chwili - zwróciłem przecież na to uwagę w pierwszym poście. W zasadzie multi byłoby lepsze od tego, ale tam też różne brzmienia, a i dopłacić trzeba, poza tym jakoś dziwnie (może tylko dla mnie, ale jednak) podpinać mi osobny multiefekt pod piec. Cóż, na przykład taki flanger nie jest na tyle wart swej ceny, bym kupował go osobno, a lubię go i chciałbym czasem pobrzdąkać z jego użyciem. Delay i reverb mam w piecu, ale mało odczuwalne, zresztą, jak wspominałem, są one wręcz irytujące. Szukałbym czegoś bardziej odczuwalnego, nie musi brzmieć ultra-niesamowicie, ale nie może mnie rozczarowywać jak to w piecu. Chorus przydałby się na cleanie, bo w ogóle go nie mam. Tremolo jest fajną zabawką, ale za dużo po nim się nie spodziewam.
Tak też nie wiem czy jest sens dla mnie do inwestowania w taką kostkę, czy może zrezygnować z niej na rzecz zupełnie czegoś innego, a może w ogóle fundnąć sobie multiefekt (ale jednak trochę szkoda mi pieniędzy).

Lookasz
Doradca
Posty: 570
Rejestracja: 25-01-2011 14:42

27-11-2012 20:36

Co do H20 to mogę się wypowiadzieć, bo akurat takowy posiadam, jak coś to pisz bo nie będę niepotrzebnie spamował w temacie, kiedyś sam zastanawiałem się nad tym Fx600 ale zrezygnowałem, bo uznałem, że będę wolno ale sukcesywnie kupował pojedyncze efekty z trochę wyższej półki niż behringer (nie chcę tu ranić behringera, bo nie jestem jakoś nazbyt obeznany w ich efektach)

Wróć do „Multiefekty / Procesory”