Merkserss
Posty: 4
Rejestracja: 24-11-2012 22:02

24-11-2012 22:10

Witam, ostatnio gram dużo piosenek taylor swift itp są tam partie " lead " tak jak wiekszości piosenkach wiem że Overdrive jest podstawą tego efektu. Pytanie skierowane jest do posiadaczy mustangów i korzystających z Fender Fuse. Podaje link na youtube do coveru pewnej osoby, czy mógłby ktoś mi spróbować pokręcić i wysłać przester aby brzmiał podobnie do tego bo mi cos nie wychodzi : /

http://www.youtube.com/watch?v=SpR5As6yeyM


PS. Nie chodzi mi o intro ani o Wah uzyty w zwrotce tylko o refren.

Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 335
Rejestracja: 10-04-2011 18:46

25-11-2012 12:02

Nie mam już Mustanga, ale akurat z tym brzmieniem nie ma wielkich problemów, bo wystarczy wybrać czysty kanał w Mustangu i dodać w Fender Fuse Stompbox i regulować gałkami wirtualnej kostki do uzyskania pożądanego efektu. Pamiętaj, aby nie przesadzić z gainem bo ci się brzmienie rozleje. Do tego należy pobawić się gałkami w gitarze, czyli Tone i ewentualnie Volume, spróbuj też sprawdzić w jakiej pozycji uzyskasz takie brzmienie. Mam na myśli przetworniki, gryfowy, lub mostkowy.
Obrazek Obrazek
<<Cort KX5 [Dimarzio D-Sonic >><<Kustom KG212FX>> <<TC Electronic Flashback Delay>> << Marshall JH1 The Jackhammer, EHX Metal Muff >>

Merkserss
Posty: 4
Rejestracja: 24-11-2012 22:02

25-11-2012 14:05

Mówiąc czysty kanał masz na myśli strzorzenie nowego presetu i klikniecie " advanced amp" i wybranie w cabinet "off" ??

Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 335
Rejestracja: 10-04-2011 18:46

25-11-2012 15:10

Nie, chodziło mi o preset symulujący czysty kanał. Czyli bank pomarańczowy i bodajże trzeci preset od góry (ale nie pamiętam już dobrze) i przy pomocy Stompboxa modyfikować ten preset. Czyli po lewej stronie klikasz myszką i wybierasz stompbox.
Obrazek Obrazek
<<Cort KX5 [Dimarzio D-Sonic >><<Kustom KG212FX>> <<TC Electronic Flashback Delay>> << Marshall JH1 The Jackhammer, EHX Metal Muff >>

Wróć do „Gitara i komputer”