1212mat
Posty: 87
Rejestracja: 05-12-2011 18:52

09-11-2012 22:07

Witam zaczynam przygode ze tak powiem z zespolem no i efektami i potrzebuje paru kostek do grania. Gram cos od myslovitz przez dżem, jimi hendrix, eric clapton, black keys, the beatles, kings of leon takze dosc zroznicowany repertuar. Potrzebuje pare efektow zeby urozmaicic gre no i moje pytanie, jakie efekty polecacie do grania do takiej muzyki. Myslalem napewno o overdrive (mam zamiar kupic behringera to100) no i kaczke (tutaj nie wiem jaka chce zeby byla w miare pozadna powiedzmy do 200zl uzywka no i zeby juz mozna cos fajnego bylo nawet wycisnac). Jakie inne efekty polecacie, delay, reverb czy chorrus przyda mi sie na poczatek? Podajcie jakies dobre firmy w rozsadnej cenie ;)

Mattheeew
Posty: 3
Rejestracja: 07-12-2011 16:36

10-11-2012 02:03

Teraz tak. Jeśli potrzebujesz jednej kostki do tych wszystkich zespołów, najlepszym rozwiązaniem według mnie będzie BLACKSTAR HT DUAL. Jest to lampowy efekt do wszystkiego. Ugrasz na nim bluesa, przez crunch i rocka, aż po mocny metal. Jest dwukanałowy: jeden "amerykański", drugi "brytyjski". Poczytaj troszkę o nim i rozglądaj się za używkami.

Kaczka? http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/ ... h-wah.html
Rozglądaj się za używanym VOXem. Będzie to chyba najlepszy wybór ;)
Pozdrawiam!
Mateusz
Epiphone Les Paul Prophecy GX + Obrazek

gharalion
Posty: 468
Rejestracja: 14-06-2012 15:08

10-11-2012 10:03

No tego HT Dual polecam, naprawdę ukręcisz wszystko co możliwe. Tylko cena jest dość wysoka, widząc Twoje niskobudżetowe propozycje, więc to raczej nie ta półka cenowa. Spróbuj z efektami KODA. Jest akurat Chorus za allegro za 50zł. Na początek polecam też Reverb. A co do Overdrive'a to polecam udać się do sklepu, ograć parenaście efektów i zdecydować.

Wróć do „Efekty gitarowe”