Awatar użytkownika
evol
Posty: 2
Rejestracja: 03-11-2012 23:20

04-11-2012 01:16

Witam!

Poszukuję lampowego heada z kolumną, który wystarczy mi na próby i koncerty.
Gramy wypadkową alternatywy z lat 90., grunge'u, do tego ciut noise rocka, więc clean na humbach z mocniejszym reverbem, chorusem, do tego konkretny crunch. Głównie gra akordami i powerchordami, do tego dobrze brzmiące zarówno prostsze solówki, jak i "robienie przypadkowego hałasu" :P
Ważne, żeby miał przynajmniej te dwa kanały (clean i crunch) osobno. Nie musi mieć wcale kanału z mocniejszym przesterem lub może mieć beznadziejny - przester i tak zamierzam ciągnąć z kostek brzmieniowo "nirvanowych", czyli coś w stylu bossa ds1, do tego jakiś fuzz (tu ważna kwestia, żeby wszystkie te wymienione i inne standardowe, "klasyczne" efekty dobrze z nim brzmiały).


Obecnie gram na Voxie VT50 i chciałbym go zmienić, bo:
- ma milion symulacji brzmień, przy czym żadne mnie nie powala, jest strasznie przeładowany - wolałbym coś prostszego i skupionego wokół jednego konkretnego typu brzmienia, a za to porządnego
- przy zmianie kanałów denerwuje głośnym "strzałem" lub wyciszeniem na ćwierć sekundy, co na koncertach przeszkadza
- opieram się w nim głównie na symulacji ac30hh, ale ani boss ds-1, ani big muff mi się z tym nie zgrywają specjalnie "ładnie"
- zespół się rozkręca i ostatnio ciągle piec noszę - to 25 kg combo, więc taki ciężar zbity w jednym pudle już zaczyna męczyć.

Mimo wszystko zostałbym w klimatach brzmień vox'owych, bardzo mi się podobają klasyki w stylu AC30 - ale wiadomo, nie ta półka cenowa. Oczywiście inne, niekoniecznie bliskie brzmienia też rozważę - nie jest to sztywny wymóg, jak mi się spodoba coś innego, to wezmę.

Do kolumny nie daję żadnych wymogów ani przykładów, bo się na tym kompletnie nie znam, więc tutaj zdam się zupełnie na Was.

Cena - 1500/MAKSYMALNIE 1600 zł, niestety nie przekroczę tego limitu ani o złotówkę.
Sprzęt nawet bardzo wskazany używany ;) pieniędzy mam jak widać dosyć mało, więc nie będę płacić za nówki. Byle wszystko grało.


I poza konkretnymi przykładami prosiłbym o poradę - czy w mojej sytuacji jest sens pozbywać się tego voxa, czy w ogóle dostanę znacząco lepszy sprzęt w podanej cenie?

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 1000zł - 1500zł”