Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

26-10-2012 22:33

Witam!

To mój pierwszy post, więc pragnę wszystkich przywitać! Jestem początkującym gitarzystą, gram około 4 miesięcy. Mój sprzęt to głównie Schecter Omen Extreme 6, a podstaw uczyłem się na akustyku (marka J&D Brothers mówi sama za siebie). Chciałbym grać głównie ostrzejsze kawałki, metal/rock, choć nie tylko (może później trochę bluesa). Nie rezygnuję z cleana, który również się liczy. Moim ulubionym zespołem jest Avenged Sevenfold i najchętniej ćwiczę ich zagrywki, ale ogólnie można powiedzieć, że, jak wspominałem, będę grał szeroko pojęty rock i metal. Priorytetem dla mnie jest jednak dobry, mięsisty przester (w połączeniu z efektem) i jakość na wejściu słuchawkowym.
Zastanawiam się na kupnem wzmacniacza tranzystorowego, nie chcę płacić zbyt dużo, bo mam jeszcze garść akcesoriów do kupienia, co ważne, chcę także zainwestować w kostkę. Kwota to więc w przybliżeniu około 500 zł. Sprzęt zamierzam kupić w niemieckim Thomannie. Pierwszy wybór padł na Kustoma KG212FX (ok. 530 zł). Problem jest jednak taki, że mam mały pokój, a dwugłośnikowe combo zajmuje sporo miejsca. Na moje nieszczęście jednogłośnikowy KG112FX został tam wycofany ze sprzedaży, a w Polsce ceny są mniej atrakcyjne, zresztą cudem jest go gdzieś teraz znaleźć :/ O Kustomie słyszałem wiele świetnych opinii, o ładnym cleanie, całkiem niezłym, choć lekkim przesterze i w miarę wystarczających efektach.

W moim przypadku ważną kwestią jest to, że zamierzam często korzystać z wejścia słuchawkowego, a jednocześnie mieć wachlarz różnych brzmień i dobry distortion. Brat posiada multiefekt Boss JS-8 eBand - testowałem go i niby wszystko było w porządku, co do ilości możliwych do uzyskania brzmień nie mam zastrzeżeń, ale jednak... czegoś mi tam brakowało. Szczególnie przy przesterze - cyfra...

Przechodząc do sedna - czy naprawdę warto brać Kustoma KG212FX i pchać go na siłę do pokoju, czy może znajdę jakąś dobrą alternatywę na jednym głośniku 12" lub coś innego, naprawdę dobrze grającego? Myślałem także o Line6 Pocket Podzie, ale myślę, że przydałby się wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia, a nie multiefekt. Byłbym wdzęczny za uwagi dotyczące jakości dźwięku w słuchawkach na wzmacniaczu (szczególnie z dopałką, przesterem) oraz podzie. Liczę na kilka wbudowanych efektów, których nie mam zamiaru dokupować osobno (podstawowe - reverb, chorus czy flanger), ale nie jest to konieczność (od razu na myśl przychodzi mi ta słynna lista "bajerów" i masa niepotrzebnych później efektów jak w Line6 Spider).
Planowałem dokupić jedną z kostek Harleya Bentona/Joyo (oczywiście dostępne w Thomannie pod tą pierwszą nazwą), najbardziej spodobał mi się Crunch Distortion - można z niego uzyskać brzmienia w miarę lekko przesterowane oraz naprawdę ostre, choć nie czysto metalowe. Przy okazji, może ktoś ma coś więcej do powiedzenia o tych kostkach, co jeszcze nie padło w żadnym z tematów?

Na podstawie innych, podobnych tematów nadal trudno mi się na coś zdecydować. Liczę na pomoc bardziej doświadczonych ode mnie, czy dźwięk z tego Kustoma jest wart "zastawienia nim pokoju"? ;) Liczę także na trafne spostrzeżenia odnośnie grania na wejściu słuchawkowym, doboru efektu i przede wszystkim - co do wyboru pieca.

Z góry dziękuję! :)

PS. Miałem problemy z podłączeniem gitary pod Amplitube 3 [patrz: Realtek HD w laptopie], więc dałem sobie z tym spokój i samemu niestety nie wyrażę opinii na temat uzyskiwanych w ten lub podobny sposób brzmień.
Dodam jeszcze, że nie mam możliwości ogrania żadnego sprzętu w sklepie muzycznym, bo nie ma żadnego w pobliżu mojego miejsca zamieszkania :(
Ostatnio zmieniony 27-10-2012 15:42 przez Reverend, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dami3343
Posty: 371
Rejestracja: 22-10-2012 18:33

27-10-2012 09:37

Crate FW 15R - 12" glosnik
Yamaha F370 E-akustyk
Bass
Takamine G124

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

27-10-2012 09:39

Zdecydowanie lepszy od Crate to Harley Banton hb80r.
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

27-10-2012 12:10

epiman96 pisze:Zdecydowanie lepszy od Crate to Harley Banton hb80r.


HB-80R byłby świetny, ale nie ma wejścia słuchawkowego z tego co wiem - stąd odpada :/

Szukam jakiegoś kompromisu :) Co do Crate'a - widzę, że nie ma go na Thomannie i chwilowo brak go na Guitar Center, ale jest na Allegro. Nie wiem do końca jak w nim z przesterem, ale może z jakąś kostką dałby radę. Może jakieś porównanie do Kustomów?

Hann
Posty: 357
Rejestracja: 27-03-2012 16:08

27-10-2012 12:25

Może jakiś Peavey Rage czy nawet Bandit. Bandyta ma kilka cleanów, distortion i dwa highgainy poza tym brzmi jak lampka i ma redukcję mocy. No ale musiałbyś do niego troszkę dołożyć. Ale wg. mnie lepiej nie kupować pierdzika do domu bo potem jak przyjdzie z kimś grać to problemy same.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

27-10-2012 13:24

Hann pisze:Może jakiś Peavey Rage czy nawet Bandit. Bandyta ma kilka cleanów, distortion i dwa highgainy poza tym brzmi jak lampka i ma redukcję mocy. No ale musiałbyś do niego troszkę dołożyć. Ale wg. mnie lepiej nie kupować pierdzika do domu bo potem jak przyjdzie z kimś grać to problemy same.


Bandit to rzeczywiście taki mały "potworek" i ma same dobre opinie. Patrzyłem na jego ceny (no, raczej używanych egzemplarzy) i to dla mnie raczej sporo. Brałem go pod uwagę, ale niestety nie ma on wejścia słuchawkowego, a póki co jest to dla mnie bardzo ważne. O Rage'u zapomniałem. Widzę jednak, że ma głośnik 8" i trochę się boję :D
Pierdzika (lub pierdziawki jak kto woli) też wolałbym uniknąć, stąd moje rozterki. Jest tak wiele różnych opinii o piecach, że sam już nie wiem co wybrać :O

Interesuje mnie teraz bardzo jakość Kustoma KG212FX w porównaniu z tymi piecami. Jest to opcja bardzo opłacalna i gdyby nie gabaryty, to nie miałbym wątpliwości i od razu bym go brał :D Bandit chyba jest dla mnie za drogi i ten brak wejścia słuchawkowego... Może jednak lepiej będzie mieć mniejszy piecyk i w pełni wykorzystać jego potencjał?

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

27-10-2012 13:44

Reverend pisze:Witam!
Przy okazji, może ktoś ma coś więcej do powiedzenia o tych kostkach, co jeszcze nie padło w żadnym z tematów?

Jezeli mialbys kupowac Joyo w Polsce to lepiej Biyanga DS-10, ktory jest kopia tego samego efektu co Crunch Distortion, a ma przelacznik zmieniajacy troche brzmienie i ponoc lepsze kondensatory. No i w porownaniu do Joyo w Polsce, jest zawsze te 20zl tanszy.
http://allegro.pl/biyang-ds-10-max-dist ... 30205.html

Hann
Posty: 357
Rejestracja: 27-03-2012 16:08

27-10-2012 13:49

Bandyta ma redukcje mocy więc go wykorzystasz w 100% w domciu. A co do słuchawkowego to go nie ma bo po prostu spaliłby je. Ale skoro pułap cenowy nie ten to nawet nie ma o czym gadać.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

27-10-2012 14:05

Oo, dzięki za informacje co do tych kostek Biyanga :D Nic wcześniej o nich nie słyszałem, może możesz powiedzieć o nich coś więcej? Youtube nie mówi wszystkiego, ale kostka brzmi dobrze. Miał ktoś z tym towarem bliższą styczność? ;) Jakieś odczucia?

Co do bandyty - redukcja mocy i wszystko byłoby super, ale nie wiem czy to piec dla mnie. Jako początkujący zwyczajnie nie lubię kiedy inni słyszą co gram, zresztą najfajniej gra mi się... wieczorkiem :) Cena chyba zbyt duża, 8 stów poszłoby jak nic, a i tak nie pograłbym w słuchawkach :/

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

27-10-2012 16:22

Hann pisze:Bandyta ma redukcje mocy więc go wykorzystasz w 100% w domciu. A co do słuchawkowego to go nie ma bo po prostu spaliłby je.

Nie spalil, wyjscie sluchawkowe sie robi przed koncowka mocy. Za koncowka mocy maja pojedyncze przypadki, zwykle jakas lampa malej mocy, w ktorej tanio to mozna zrobic.

Napisales tez, ze ten wzmacniacz brzmi jak lampa, ale dla mnie to on w ogole nie brzmi jak lampa.

Reverend pisze:Oo, dzięki za informacje co do tych kostek Biyanga :D Nic wcześniej o nich nie słyszałem, może możesz powiedzieć o nich coś więcej? Youtube nie mówi wszystkiego, ale kostka brzmi dobrze. Miał ktoś z tym towarem bliższą styczność? ;) Jakieś odczucia?

Mam reverb RV-10 i distortion DS-9. Reverb jest bardzo dobry, mialem wydac wiecej, ale doszedlem do wniosku, ze jest na tyle dobry, ze musialbym wydac 1000zl na cos co by bylo duzo lepsze. Natomiast DS-9 jest kopia distortonu MXR, ale mozliwe, ze jakiegos efektu na nim opartego lub przerobki, bo wydaje mi sie jasniejszy, pozniej moze to dokladniej sprawdze. Jakosc obu efektow jest ogolnie wysoka, moga konkurowac wykonaniem i brzmieniem z duzo drozszymi firmami.

Chetnie kupie kolejne efekty Biyang, ale te ktore bym kupil nie sa juz dostepne w Polsce.
Najlepiej ze wszystkich sie chyba sprzedaja overdrivy, ktore sa kopiami TSa. Te same efekty sa tez sprzedawane jako Akai o 100zl drozej, wiec jak ktos chce cos kupic to lepiej sie pospieszyc, bo mozliwe, ze dystrybutor w Polsce nie bedzie wiecej Biyanga sciagal.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

27-10-2012 16:48

Dzięki za opinię. Chyba się skuszę na tego Biyanga, w moim przypadku na DS-10 Max Distortion (wcześniej miało być to przecież HB/Joyo Cruch Distortion). Szukam czegoś co da mocnego kopa, ale zarazem nie będzie czymś z czego można ukręcić praktycznie sam metal. Kostkę kupuję jedną, więc zrezygnowałem z kopii Tubescreamera (dobrze robię? ;)) na rzecz czegoś mocniejszego. Mimo że chcę grać metal, to mam nadzieję, że ta kostka wystarczy. Podoba mi się jej brzmienie przy niższym ni na maksa gainie i lżejszy overdrive mam nadzieję wykręcić z pieca :)

Wracając do niego...

A co WY byście wybrali na moim miejscu?
    Kustom KG212FX z Niemiec ~530zł - i sporo zamieszania z ustawieniem go w pokoju,
czy może ten
    Crate FW15 R,
a może w ogóle skupić się tylko na brzmieniu na słuchawkach i kupić jeszcze coś innego? Zaczynam histeryzować :)

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

27-10-2012 18:55

Reverend pisze:Kostkę kupuję jedną, więc zrezygnowałem z kopii Tubescreamera (dobrze robię? ;)) na rzecz czegoś mocniejszego. Mimo że chcę grać metal, to mam nadzieję, że ta kostka wystarczy. Podoba mi się jej brzmienie przy niższym ni na maksa gainie i lżejszy overdrive mam nadzieję wykręcić z pieca :)

Tak, TS sam z siebie mocnych brzmien nie ma, a z tranzystorem tak bardzo potrzebny nie jest. Natomiast czy Crunch Box starczy, bo to jego kopia sa Crunch Distortion i DS-10, to juz zalezy od metalu, ale wiele osob czesto mysli, ze potrzebuje wiecej przesteru niz potrzeba naprawde. To jest ogolnie dobry distortion wiec dobrze go na poczatek sprobowac.

A co WY byście wybrali na moim miejscu?
    Kustom KG212FX z Niemiec ~530zł - i sporo zamieszania z ustawieniem go w pokoju,
czy może ten
    Crate FW15 R,
a może w ogóle skupić się tylko na brzmieniu na słuchawkach i kupić jeszcze coś innego? Zaczynam histeryzować :)

Wzmacniacz na 12 bedzie ogolnie glosny, a szczegolnie 212. Z drugiej strony do mocnych brzmien to dobrze miec przynajmniej 10. Ja tam za tyle bym kupil jakas lampe, ale to nie beda lampy do metalu, a zeby byl jakis przester trzeba by je glosno rozkrecic, no i nie beda mialy wyjsc na sluchawki

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

27-10-2012 19:45

Ja jakoś zrezygnowałem z wyboru lampy w takiej półce cenowej. Ciekawy był Harley Benton GA15, ale miał moc 15W i chociaż posiada on wejście słuchawkowe, to ze względu na moc całkiem odpada, bo zanim dobrze rozkręciłbym lampę, chociaż do połowy mocy, nie wiem, czy tynk z sufitu by wytrzymał i czy nadal mieszkałbym w tym domu :D

Tak więc chyba zostały mi tranzystorówki...

Teraz tak patrzę na youtube w poszukiwaniu brzmienia kanału przesterowanego KG212FX i muszę przyznać, że wbrew wielu opiniom daje on radę. Przy zakupie z Niemiec mógłbym wstrzymać się z zakupem kostki i ew. później dokupić tego Biyanga. Kurcze, muszę szybko wybrać, zależy mi na tym, żeby jutro złożyć zamówienie :)

Może więc inaczej - dużą różnicę sprawi mi taki dwugłośnikowy Kustom a dajmy na to Crate FW 15 R czy coś innego? Ktokolwiek może dobrze scharakteryzować KG212FX albo dać inną niż HB-80R alternatywę? Albo wie gdzie mogę zaczerpnąć porady?

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

27-10-2012 22:01

Reverend pisze:Ja jakoś zrezygnowałem z wyboru lampy w takiej półce cenowej.

Jak chcesz, mnie tam sie tanie lampy podobaja.

Niestety zadnego z tranzystorow ktore wymieniles nie sprawdzalem wiec nie powiem nic o nich, moze jedynie, ze najwyzszy Crate z tej serii brzmi slabo, wiec po nizszym bym zbyt duzo sie nie spodziewal. Wiekszosc polecen tego Crate na forach podejrzewam wynika z rozmiaru glosnika, co dla mnie nie jest wyznacznikiem dobrego brzmienia.

Z tego co jest teraz na Allegro z tranzystorow do metalu to moze
http://allegro.pl/peavey-studio-chorus- ... 04657.html
http://allegro.pl/peavey-express-112-pr ... 29844.html
Przy czym zapytalbym o stan tego drugiego.

Jezeli chodzi o efekty to na wyprzedazy sa jeszcze
http://www.thomann.de/pl/danelectro_cool_cat_metal.htm
http://www.thomann.de/pl/danelectro_coo ... tal_ii.htm
To jest cena jak za uzywanego. Ten pierwszy ma wiecej roznych brzmien, a ten drugi jest mocniejszy.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

27-10-2012 22:58

fws pisze:Niestety zadnego z tranzystorow ktore wymieniles nie sprawdzalem wiec nie powiem nic o nich, moze jedynie, ze najwyzszy Crate z tej serii brzmi slabo, wiec po nizszym bym zbyt duzo sie nie spodziewal. Wiekszosc polecen tego Crate na forach podejrzewam wynika z rozmiaru glosnika, co dla mnie nie jest wyznacznikiem dobrego brzmienia.

Z tego co jest teraz na Allegro z tranzystorow do metalu to moze
http://allegro.pl/peavey-studio-chorus- ... 04657.html
http://allegro.pl/peavey-express-112-pr ... 29844.html
Przy czym zapytalbym o stan tego drugiego.

Jezeli chodzi o efekty to na wyprzedazy sa jeszcze
http://www.thomann.de/pl/danelectro_cool_cat_metal.htm
http://www.thomann.de/pl/danelectro_coo ... tal_ii.htm
To jest cena jak za uzywanego. Ten pierwszy ma wiecej roznych brzmien, a ten drugi jest mocniejszy.


Naprawdę wielkie dzięki za całą Twoją pomoc, również wcześniejszą! :)

Mimo wszystko zdecydowałem się na... Kustoma. Nie będzie raczej ŻADNEGO problemu ze sprzedaniem go bez żadnej straty pieniężnej gdyby okazał się być problemem ;) Jednak teraz zaintrygowała mnie inna sprawa... słyszałem o przesterze w KG212FX, że jest dość "lekki" i nadaje się raczej do bluesa itd. (wspominałem o tym w ostatnim poście). Na YT zaciekawił mnie więc ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=7qoksUtxQsc
To trochę śmieszne, bo ta sama osoba testowała Biyangi, które mi polecałeś :) Nie napisał on nic o tym, że używa tu efektu, ale nie chce mi się wierzyć, że ukręcił tak fajnie brzmiący distortion z samego pieca, bez żadnej dopałki... również tutaj całkiem fajnie to brzmi:
http://www.youtube.com/watch?v=MD63Gti5 ... re=related

Stąd teraz zastanawiam się, czy warto w ogóle stawiać na coś w stylu Cruch Boxa. Jak uważasz?
Baaardzo zainteresowały mnie z kolei Cool Caty Metal - akurat o nich nie wiedziałem, że są tak dobre! Możesz je jakoś porównać do Harleya Bentona Extreme Metal czy czegoś w podobnej półce cenowej? Albo jakoś krótko je scharakteryzować (naturalnie samemu przeglądam w tym celu forum, google i szukam brzmienia)? Chyba się skuszę, ale nie wiem jeszcze na którą wersję :)

Aha, może jestem trochę natrętny, ale... warto inwestować w kable Cordiala 3m z tej (http://www.thomann.de/pl/cordial_cti_3_ppsw.htm) serii? Z początku miał być to Planet Waves (z tej niebieskiej serii), ale chyba zaryzykuję i poleci od razu czarny skórzany pasek za 8 dych (http://www.thomann.de/pl/thomann_gigbag1_egit.htm) i całkiem gruby pokrowiec (http://www.thomann.de/pl/thomann_gigbag1_egit.htm) o których jakości nie mam pojęcia :D

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, fws - gdybyś coś wiedział, to jeszcze daj znać. Zamówienie składam w niedzielę, może nawet wieczorkiem.

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

28-10-2012 00:58

Reverend pisze:słyszałem o przesterze w KG212FX, że jest dość "lekki" i nadaje się raczej do bluesa itd. (wspominałem o tym w ostatnim poście). Na YT zaciekawił mnie więc ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=7qoksUtxQsc
To trochę śmieszne, bo ta sama osoba testowała Biyangi, które mi polecałeś :) Nie napisał on nic o tym, że używa tu efektu, ale nie chce mi się wierzyć, że ukręcił tak fajnie brzmiący distortion z samego pieca, bez żadnej dopałki...

Bo on potrafi grac, a jak ktos potrafi grac to sprzet dobrze brzmi. Tak naprawde nawet powiedziec, ze ukrecil brzmienie to troche za duzo, bo jezeli sie przyjrzysz ustawieniom to na poczatku wszystko jest na srodku. No i jak mowilem, poczatkujacy czesto mysla, ze aby cos mocniej zabrzmialo potrzebuja wiecej przesteru, podczas gdy po prostu nie potrafia jeszcze wykorzystac tego ktory maja. Wiele osob pozniej zauwaza, ze im dluzej i lepiej gra, tym mniej przesteru uzywa.

Stąd teraz zastanawiam się, czy warto w ogóle stawiać na coś w stylu Cruch Boxa. Jak uważasz?
Baaardzo zainteresowały mnie z kolei Cool Caty Metal - akurat o nich nie wiedziałem, że są tak dobre! Możesz je jakoś porównać do Harleya Bentona Extreme Metal czy czegoś w podobnej półce cenowej?

Ogolnie jakis efekt mimo wszystko mozna, zawsze to wiecej mozliwosci brzmieniowych, szczegolnie jezeli by sie chcialo jakis bardziej scisly distortion. Jezeli chodzi o Cool Caty to z Metala mozna wyciagnac dobre lekkie i mocne brzmienia. Na lekkim przesterze wychodzi cos troche podobnego do Bossa BD-2, na srednim do Bossa DS-1, a na mocnym zbliza sie do Bossa Metal Zone. To co go odroznia od innych distortionow to wlasnie, ze daje sie ustawic lekko i brzmi wtedy dobrze, a takze, ze bardzo dobrze odpowiada na sile uderzen w struny. Natomiast przez to, ze ma on bardzo duze mozliwosci ustawienia to jest tez troche niewygodny w obsludze.

Jezeli chodzi o Metal II to jest to juz troche inny efekt, a nie tylko wersja. To juz jest distortion, ktory najlepiej sie sprawdza w metalu. Ma wiecej przesteru niz Cool Cat Metal, nie daje sie jednak ustawic dobrze do lekkich brzmien i jak wiekszosc distortionow, nie odpowiada tak na sile uderzen w sturny jak on. Nie ma w nim tez zbyt duzo ustawien, ale dzieki temu ma sie wyrazne i latwo dostepne brzmienia.

Jezeli chcesz ogolnie przester o duzych mozliwosciach do grania roznych rzeczy to Metal, jezeli po prostu distortion do metalu to Metal II. Pomimo, ze zwykle wole wlasnie proste sprzety, ktore nie maja zbyt wiele do ustawiania, to ogolnie Metal bardziej mi sie podoba.

Jezeli Harley Benton Extreme Metal to kopia Metal Muffa, czego potwierdzenia nie widzialem, a jest przeciez z serii kopii efektow Tech 21, to jest pewne podobienstwo z Metal II. Mianowicie Metal Muff to przerobiona kopia Bossa Metal Zone, a Metal II tez jest przerobiona kopia Metal Zone. Nie znaczy to jednak, ze zabrzmia tak samo, juz samo pominiecie potencjometrow gory i dolu jest spora zmiana, a wazne w przypadku wszystkich kopii Metal Zone sa ustawienia srodka.

Aha, może jestem trochę natrętny, ale... warto inwestować w kable Cordiala 3m z tej (http://www.thomann.de/pl/cordial_cti_3_ppsw.htm) serii? Z początku miał być to Planet Waves (z tej niebieskiej serii)

Podejrzewam, ze gdybym mial kupic cos w tej cenie to wlasnie tego bym sprobowal, z uwagi na to, ze to jest jednak producent kabli, ktorych wiele osob uzywa do robienia wlasnych. Nie sprawdzalem ich jednak, a PW sam uzywam i wlasnie niebieskie moge polecic. Ogolnie niebieskie PW to juz kable, ktore jezeli sie zmienia to nie tyle po to zeby zmienic na lepsze, ale zeby zmienic na inne.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

28-10-2012 12:39

Co do Harleya Bentona Extreme Metal to ogólnie nie wiem, ile można z niego ukręcić. Mam wrażenie, że to ostro metalowa maszynka - do tego i tylko tego przeznaczona.
W każdym razie przekonała mnie cena Cool Catów na Thomannie i widać skuszę się raczej na jego pierwszą odsłonę. Liczę, że na początku będzie to dobre rozwiązanie, pozwoli na trochę "zabawy" z ustawianiem brzmienia itd. ;)
Ponadto zobaczymy jak będzie się sprawował sam piec i wtedy będę mógł naprawdę coś powiedzieć na temat jego użyteczności i uzyskiwanego brzmienia.

fws pisze:
Aha, może jestem trochę natrętny, ale... warto inwestować w kable Cordiala 3m z tej (http://www.thomann.de/pl/cordial_cti_3_ppsw.htm) serii? Z początku miał być to Planet Waves (z tej niebieskiej serii)

Podejrzewam, ze gdybym mial kupic cos w tej cenie to wlasnie tego bym sprobowal, z uwagi na to, ze to jest jednak producent kabli, ktorych wiele osob uzywa do robienia wlasnych. Nie sprawdzalem ich jednak, a PW sam uzywam i wlasnie niebieskie moge polecic. Ogolnie niebieskie PW to juz kable, ktore jezeli sie zmienia to nie tyle po to zeby zmienic na lepsze, ale zeby zmienic na inne.


Właśnie ten fakt przekonał mnie do Cordiali. Zresztą dobry przewód + wtyki Neutrika powinny zaowocować niezłym kablem. Brat używa PW z serii brązowej i spisuje się on znakomicie. Wypróbuję Cordiala (zaryzykuję nawet z tańszą wersją 3-metrową za lekko ponad 20zł - do podpięcia kostki) i później będę mógł się podzielić wrażeniami.

PS. Jak jest z zasilaniem Cool Catów? Nie za bardzo chce mi się bawić w ciągłe zmienianie baterii, więc... jaki zasilacz dobrać? Kupując go w Thomannie na oko wybrałbym takie coś:
http://www.thomann.de/pl/thomann_netzte ... 12_600.htm
Chyba jest tam i zmienna polaryzacja i zmienne napięcie, więc tak czy siak powinno się przydać. Tylko nie wiem jak w praktyce z jakością :)

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

28-10-2012 13:35

Reverend pisze:Brat używa PW z serii brązowej i spisuje się on znakomicie.


Brazowe i niebieskie to calkiem inne kable, ale wlasnie czasem w tanich tez mozna znalezc dobre kable.

Jak jest z zasilaniem Cool Catów? Nie za bardzo chce mi się bawić w ciągłe zmienianie baterii, więc... jaki zasilacz dobrać? Kupując go w Thomannie na oko wybrałbym takie coś:
http://www.thomann.de/pl/thomann_netzte ... 12_600.htm
Chyba jest tam i zmienna polaryzacja i zmienne napięcie, więc tak czy siak powinno się przydać. Tylko nie wiem jak w praktyce z jakością :)

Cool Caty i wszystkie Danelectro maja najpopularniejsze zasilanie takie jak efekty Boss. Ten zasilacz jest impulsowy i bedzie szumial. Jak chcesz cos taniego to
http://www.thomann.de/pl/danelectro_da1.htm
Jezeli jednak chcialbys pozniej jeszcze jakies efekty podlaczac w petle, ktora w koncu ten wzmacniacz ma, to od razu lepiej wydac troche wiecej i kupic
http://www.thomann.de/pl/harley_benton_ ... junior.htm
Jezeli sprobujesz jednoczesnie podlaczyc efekty przed wzmacniaczem i w petli do zwyklego pojedynczego zasilacza to bedzie buczec. Musza byc, albo osobne zasilacze, albo wlasnie takie jak ten.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

28-10-2012 14:42

Kable PW są z innych serii - chociaż nie wiem właściwie czym się różnią, to ogólnie mam dobre wrażenie co do całej firmy i gdybym nie kupował kabla w Thomannie, to wybrałbym właśnie ją.

Dzięki za informacje o zasilaczach. Na razie nie będę się bawił z pętlą, zresztą fundusz też ograniczony i wręcz nadciągnięty, nie zamierzam dokupować innych efektów ;) Najwyżej kiedyś na tym stracę, hehe :)
A gdybym kupował zasilacz w Polsce? Sprawdzi się np. znany z GC Tatarek?

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

28-10-2012 16:26

Reverend pisze:A gdybym kupował zasilacz w Polsce? Sprawdzi się np. znany z GC Tatarek?

No Danelectro juz nie ma w Polsce, a niestety nie uzywalem nigdy Tatarkow.

Z tych ktore znam widze tylko
http://allegro.pl/dunlop-ecb003e-zasila ... 86695.html
No, ale to juz drogo troche.

Z tanszych Polskich moze bym sprobowal
http://allegro.pl/tomanek-zasilacz-2-ef ... 84296.html

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

28-10-2012 16:35

Cholera, sam nie wiem co robić :D Tatarek ma w sumie same dobre opinie i chyba ten sam standard, ale cóż, może wezmę ten z Thomanna od Danelectro.

Chyba niedługo będę zamawiał całość. Jeszcze się okaże, że o czymś zapomniałem i dopiero będą jaja :D

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

01-11-2012 19:09

Odświeżam, właściwie kwestia jest taka, że nieco zmieniłem parametry poszukiwania i nie rozwiązałem tej kwestii, więc nadal potrzebuję pomocy.

Założyłem nowy temat, bo sprawa wygląda zupełnie inaczej:

post658004.html#p658004

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo do 500zł”