zustine
Posty: 3
Rejestracja: 01-10-2012 19:48

02-10-2012 16:29

Gitarka basowa 300-350
Znajdę coś?

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

02-10-2012 18:22

Nie. Nawet na znośną używkę trzeba mieć ~500zł.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

02-10-2012 23:12

Bzdura. Spokojnie mozna wyrwać sensowne basy nawet i za 200-300 ziko. Pisałem w giełdzie jak udało mi się łapnąć vantage'a z matsumoku za 150 zeta + wysyłka swojego czasu. Obecnie też gram na basie, który kosztował niewiele więcej - zaś poziom porównywalny ze squierami VM.
Obecnie mamy lekki sezon ogórkowy w kwestii basów, ale obserwując allegro bez problemu można wyrwać coś mniej lub bardziej sensownego w tej cenie.

A abstrahując od 'jakosci' basów - na dobrze wyregulowanym skyway'u tez podstaw basowania się nauczysz. Fakt, ze brzmienie to lipa a wygoda zalezy od egzemplarza - ale jakbys mial okazje ograć przed zakupem to według mnie kupno chińskiego gówna jak niektórzy mówią za ~200 zł moze byc całkiem fajna opcja na start. Zasadniczo strojenie w menzurze byleby było 'jako tako' - na poczatku i tak sie rzadko gra powyzej 12 progu (chyba, ze ciskamy slapem niczym Flea na dragach).
Na szybko jest aria na aukcji, ktora sie za kilkanascie godzin konczy - warto policytowac do 3 stów.
EW to:
http://allegro.pl/rocktile-fatboy-ii-gi ... 08070.html
Chińczyk bo chińczyk, ale za 250 zeta kupisz, do tego dorzucisz 3 dychy znajomemu basiscie, który Ci zalozy normalne struny i wyreguluje wiosło i mozna pociskac na początku.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

02-10-2012 23:45

Dziwnie się Twoje zdanie bob zmienia ostatnimi czasy ;) Tak, po wyregulowaniu można zagrać na wszystkim. Mój kumpel też tak myślał, gdy kupował Visiona. Tylko mały problem się zrobił, jak się okazało, że nie da się go wyregulować. Ja stoję przy swoim, że trzeba wyłożyć z 500zł, żeby później nie martwić się, że z gryfu zrobi się banan (jak w przypadku gitary mojego kumpla), albo że nie da się jej poprawnie ustawić.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

03-10-2012 13:58

KlapekJL pisze:Dziwnie się Twoje zdanie bob zmienia ostatnimi czasy ;)

Ostatnio mialem w lapach sporo 'chinskich szrotów' na regulacji i po odpowiednich ustawieniach dawało sie grac. Nie było ani mega wygodnie ani super brzmieniowo - ale dalo sie grac. Tym bardziej ze bas =/= elektryk - początkujący bassman zapewne i tak nie wyjdzie ponad 12 próg, większosc utworów mozna ograc prymami, wiec ogranicza sie czesto do 4/5 progu (które nawet przy mega daremnym ustawieniu beda dawały sie wygodnie ogrywać).
Ale zeby nie było - nie polecam kupna nowego skywaya czy visiona (uzywanych zreszta tez, chyba ze mega okazja pokroju 100 za skajłeja ze strunami i dzialajaca elektrownia - ogolnie jak mozna kupic tego typu wioslo sprawne w cenie nizszej niz cena czesci to z reguly warto), bo osobiscie wolałbym poszukac jakiejs jolany albo defila w dobrym stanie - czasem sie trafiaja, ja np. vikomta kupilem tez za jakies grosze, a wioslo całkiem przyzwoite było.
KlapekJL pisze:jak się okazało, że nie da się go wyregulować.

dlatego mowie, aby ograc przed zakupem taka tania chinszczyzne. Wylozenie 5 stów na bas wcale nie gwarantuje ze będzie on w porządku, bo nawet cort czy ibanez mial w swoim czasie pare wpadek min. z gryfami. Ale zasadniczo wioslo prawie zawsze da sie ustawic tak, aby stroiło mniej więcej w menzurze i dalo sie na tym grac w miare sensownie (akcja strun w basie nawet rzedu 3-4mm nie jest tragiczna, odpowiednio miekkie sznurki i da sie smigac :)
Ja mialem prawie 25 basów i przeszło 50 gitar i nigdy nie zdarzyło mi się, abym nie mógł wyregulować wiosła. Raz tylko w vikomcie mostek musialem przesunąć 2mm do tyłu bo ktoś go źle przykleił po lakierowaniu - poza tym zero problemów.

A jak ktos chce basować i przez pol roku zebral 4 stówy to ciezko chyba mu doradzic aby dozbieral jeszcze stówe - bo dla ucznia moze to byc ciezka kwestia. Warto jednak obserwować rynek i wychwytywać okazje, bo czasem mozna naprawdę porządne wiosła wyciagnac za grosze wlasciwie.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

03-10-2012 14:44

Wiadomo, w każdej gitarze zdarzają się buble, ale z mojego doświadczenia wywnioskowałem, że jednak w takich Cortach rzadziej niż w tanich gitarach o "niemieckiej jakości". I ja osobiście mając problemy z kasą, wolałbym przemęczyć się pół roku i dozbierać parę groszy, niż wywalać uzbierane już 350zł w niepewną inwestycję.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

03-10-2012 22:19

Ja bym wolał te pół roku pocwiczyc jednak mimo wszystko - to naprawdę spoooro czasu jest :)
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

zustine
Posty: 3
Rejestracja: 01-10-2012 19:48

04-10-2012 19:40

Najpierw podziękuję za obszerne odpowiedzi :)
Sprawa jest taka; sprzedaję elektryka i wzmak i za to kupuje sobie sprzęt basowy. Napisałam tutaj w giełdzie, na razie nikt nie jest zainteresowany ;p Możecie mi powiedzieć, bo widzę że jesteście BARDZO doświadczeni ile mogę wziąć za Epiphone Les Paul Special II sb i Laney LX20

Ta aukcja faktycznie fajna okazja była, no ale najpierw muszę sprzedać elektryka :)

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

04-10-2012 22:25

Jeżeli chodzi o tego Epi, to różnie ludzie wystawiają. Najczęściej można spotkać w granicach 400zł używki w bardzo dobrym stanie. Skrajnie wartości jakie spotkałem to 320zł i 600 (lol), obie w niemal idealnym stanie. Co do pieca, to nie wiem ;)

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

04-10-2012 22:27

zustine pisze:Najpierw podziękuję za obszerne odpowiedzi :)

ja z natury jestem gadułą, więc to u mnie chyba nie nowość, że piszę dużo. :P
zustine pisze:bo widzę że jesteście BARDZO doświadczeni

bez przesady - ja aktywnie przegladam allegro i gram na basie od około roku, wiec nijakie jest moje doswiadczenie w porównaniu do kilkunastu osób na forum.
zustine pisze:ile mogę wziąć za Epiphone Les Paul Special II sb

uczciwa cena to 3 stówy jak jest w dobrym stanie, maksymalnie 350. Jak chcesz zdzierac to dobrze jest miec dobry opis aukcji i reklamę, wtedy mysle ze spokonjie ponad 4 stówy wyrwiesz - ale to jak mówię, to jest szukanie 'naiwniaka' który sie złapie na haczyk reklamowo-opisowy.
KlapekJL pisze:Jeżeli chodzi o tego Epi, to różnie ludzie wystawiają.

Aczkolwiek nówka jest do wziecia w paru sklepach za 5 stów, wiec raczej więcej jak 420-440 zeta za uzywke nawet w super stanie nie wezmie :)
Co do laneya - nówka po 350 ziko chodzi, więc mysle, ze bez problemu uzywke za 250 zeta sprzedasz od ręki.
Odliczając opłaty allegro spokonjie 5 stów masz na czysto, a w tej cenie mozna działać. 400-420 zeta na bas, do tego przesyłka jakies 2-3 dychy, struny i przewód do kompa i zostanie kasa na czteropak browca :)
W razie czego sluze poradami przy wyborze - na forum albo na pw, jak Ci wygodniej.
http://allegro.pl/marlin-by-hohner-sl-3 ... 77507.html - dlugo to juz wisi, potarguj sie troche - moze gosc zejdzie z ceny.
http://allegro.pl/gitara-basowa-hohner- ... 60890.html - tutaj tez ciekawa oferta dosyć.

Ja prawdopodobnie tez swój bas będę sprzedawał o ile uda mi sie łapnąć curbowa na aukcji - takze w razie czego mozna pisac (zreszta ja zawsze mam jakis ciekawy sprzet na zbyciu, kupuje, reguluje i sprzedaje w cenie zakupu - ja nabieram doswiadczenia i mam zabawe z regulacjami, a ludzie maja dobre wiosła w dobre jcenie :)
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

04-10-2012 22:34

bob, ja tam pisałem o cenach rynkowych ;) Wiadomo, jak autor wystawi tego Epi za 300zł to w kilka chwil ktoś chapnie, ale myślę, że za 400zł też się ktoś spokojnie pokusi. Swoją drogą ja swojego pierwszego basa opyliłem za 600zł (gołego, bez żadnych pasków, pokrowców czy nowych strun), a nówki chodziły wtedy za 650 na GC - i to bez kilkukrotnego wystawiania na allegro - więc jak widać - można ;D

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

05-10-2012 14:36

KlapekJL pisze: i to bez kilkukrotnego wystawiania na allegro - więc jak widać - można ;D

grunt to dobry tytuł oraz opis oferty - ja wiekszosc wioseł jak puszczam via. allegro sprzedaję w max 48h.
KlapekJL pisze:Wiadomo, jak autor wystawi tego Epi za 300zł to w kilka chwil ktoś chapnie

uczciwe wg mnie jest 350 zeta, za 4 stówy tez pewnie ktos wezmie, ale nie mozna miec pewnosci ze wioslo zejdize szybko i bezboleśnie. Oczywiscie via. allegro wszystkie chwyty dozwolone (np. cena 520 ale kurier gratis :D)
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

zustine
Posty: 3
Rejestracja: 01-10-2012 19:48

05-10-2012 16:28

No to super, zapodam wujkowi żeby wystawił na allegro tak jak mówicie gitarka 350 wzmak 250 tak też właśnie myślałam. To na razie nie szukam, poczekam aż sprzedam i wtedy się zajmę szukaniem basu.

Wróć do „Gitary basowe”