Konrad7223
Posty: 5
Rejestracja: 30-09-2012 12:16

30-09-2012 12:25

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Szykuję się do zakupu bramki szumów NS-2, jednak gdy zacząłem czytać o tej kostce to ogarnęły mnie wątpliwości...
Mam wzmacniacz z pętlą efektów (return i send) dotychczas podpinałem pod niego tylko Big Muffa(w pętlę),footswitch pod osobne wejście i kaczkę między gitarę a wzmacniacz.Planuję jednak kupić pedalboard z zasilaczem (ashdown),chorus i właśnie bramkę,ponieważ mam mnóstwo szumów.

Moje pytanie jest takie:jak to wszystko podłączyć aby działało jak należy?

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

01-10-2012 10:54

Jak zacząłeś czytać, to pewnie dotarłeś do instrukcji od NS-2, gdzie jest pokazanych schemat podłączenia do wzmacniacza. Problem jest taki, że tam to nie jest wzmacniacz z pętlą. Uważam, że wszystko zależy od tego jaki ten wzmacniacz masz i co chcesz używać.
1. Jeżeli wzmacniacz nie ma efektu typu przester, albo nie zamierzasz go używać, bo jest bez sensu, albo coś i na cleanie wzmacniacz nie szumi jakoś specjalnie, to możesz podłączyć normalnie, jak w instrukcji, bez używania pętli efektów.
2. Jeżeli masz we wzmacniaczu przester, footswich do niego i wszystko co sprawia, że chcesz tego przesteru używać to potraktuj preamp wzmacniacza jako jeden z efektów i wepnij go na pętli bramki szumów. Twoje INPUT wzmacniacza będzie odpowiadać INPUT efektu, SEND wzmacniacza to będzie OUTPUT efektu. Do RETURN wzmacniacza podłączasz wyjście z łańcucha, czyli albo output bramki, albo output ostatniego efektu przestrzennego (echo, chorus, flanger), o ile takowe będziesz miał. Przed uruchomieniem wycisz wszystko i powoli podkręcaj gałki.

To drugie rozwiązanie to jest informacja jak ja bym to zrobił i jak wg mnie jest rozsądnie. Nie testowałem tego, bo mi się nigdy nie chciało.
Polecam też przeczytać ten wątek:
boss-ns-2-bramka-szumow-warta-swojej-ceny-t22631.html?hilit=ns2
Napisałem tam o swoich przemyśleniach na temat tej bramki, jak to działa i w ogóle. Warto przeczytać, ja jak kupowałem to takich informacji nie miałem.
665 sąsiad diabła

Konrad7223
Posty: 5
Rejestracja: 30-09-2012 12:16

02-10-2012 20:01

Wielkie dzięki za obszerną odpowiedź,u mnie sprawa wygląda tak,że mam 2 kanały (clean i przester), distortion używam najczęściej jako dopałki do kanału brudnego.Narazie nie kupuję z braku funduszy,ale myślę,że w przyszłości taki zakup miałby sens.

Wróć do „Efekty gitarowe”