Awatar użytkownika
adameo
Posty: 14
Rejestracja: 30-06-2011 11:27

24-08-2012 20:11

Mógłby ktoś mi zaproponować używany bas do kwoty 300 zł? Jakieś oferty z allegro.
Gram na gitarze od 3 lat i chcę spróbować gry w zespole na basie.
Epiphone Les Paul Tribute Plus i Obrazek

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

24-08-2012 20:24

Na bas wydaje mi się za mało, a na próby z zespołem będziesz musiał wydać drugie tyle na combo.
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

24-08-2012 20:25

za 3 stówy nie kupisz basu. Żadnego ogarniającego.
Ew mozesz próbować eksperymentów typu skajłeje czy podobne wynalazki, ale do kapeli to to nie ma większego sensu. Basowanie jest kosztowne czy tego chcemy czy nie - same comba basowe przebijające sie w srednioglosnej rockowej kapeli kosztuja ze 2-3x tyle co przebijające sie gitarowe comba. A bas tez wypada miec fajny, bo w basówce mocno czuc drewno. Jak masz sklejkę to to nie jest basówka ;)

W tej cenie do gry w kapeli to IMO tylko defile albo jolany Ci zostają. Fakt, ze brzmieniem nie zabiją (chociaz czasem brzmia fajnie, vintejdżowo), a wygoda gry jest porównywalna z nogą od stołu w roli gryfu. Aczkolwiek to sa wiosla nie do zajechania i nie do rozwalenia - pograsz na nich bez problemu. Tylko ze szału nie będzie. Jak macie kapelę lajtową, to spoko, gorzej jak bardziej ambitną ;)
ew:
http://allegro.pl/silvertone-revolver-b ... 22138.html

Jak za 3 stówy z wysylka pusci to nie jest tragiczne wiosło - ogrywalem dokladnie ten egzemplarz bo mialem po drodze. Wg mnie szału nie ma, ale lepsze to niz skajłeje - aczkolwiek to nada najtanszy z tanich basów, takze cudów sie nie spodziewaj.

A jakbys mial pytania o basowaniu, to wal do mnie na pw albo na forum - postaram sie pomóc, bo chyba poza mną i Warwickiem tutaj nikt nie zagląda :D
Co do gry w kapeli - macie naglosnienie? Jak nie, to odkładaj z 4 stówy na sprzet do grania z kapelą przynajmniej, bo te 60w to jest minimum przy graniu bluesa albo starego dobrego rocka, przy czyms ciezszym to u mnie i 150w na 410 potrafilo dostac zadyszki. A combo / stack 200w to okolice tysiaka są - takze dobrze jest miec salke i mozliwosc wpiecia w mikser i naglosnienia przodami, bo tak to lipa jest. Ja mam wlasnie multi za 7 dych z allegro i jak gramy cos ze znajomym wpinam sie w mikser i jazda - kapela mi sie posypała wiec sprzetu na scene nie mam.


Aha - jesli uwazasz, ze bas jest prostszy niz gitara, to odpusc sobie i pograj np. w szachy. Wielu 'niespelnionych gitarzystów' chwyta za bas, bo niby jest 'latwiejszy'. Moze i tak, w koncu to 4 struny, grac na basie moze zostac kazdy. Bassmanem w pelnym tego slowa znaczeniu zostają nieliczni ;) Ja sam nie nazywam siebie bassmanem, bo wiem, ze jestem cienki jak na basistę.
epiman96 pisze:Na bas wydaje mi się za mało, a na próby z zespołem będziesz musiał wydać drugie tyle na combo.

drugie tyle to mało powiedziane. Najtaniej znajdzie cos pokroju ldm ba100 za 4stówki, moze pięć. Ew u mnie ashdown 5-15 za 4 stówki jest do wzięcia, ale na ciezsze klimaty moze byc za słaby nieco. No i to ashdown -> duzo dołu i mulu ogólnie, nie kazdemu to leży.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Jeva1223
Posty: 184
Rejestracja: 12-12-2010 15:58

26-08-2012 14:04

Ja mam bas na sprzedaz 300-400zł Silvertone.
Dodatkowo dozucam maly piecyk ;))
Sprawny w 100%
Napisz priv jak coś.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

26-08-2012 22:29

silvertone to nie jest ogarniający bas, tyle w temacie ;)
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Jeva1223
Posty: 184
Rejestracja: 12-12-2010 15:58

27-08-2012 16:21

Autor nie napisał że to ma być bardzo dobry bas. Ten silvertone ktory mam starczy mu spokojnie na proby.
Zreszta napisał tez ze chce sprobowac dlatego nie chce wydawac duzo kasy. A ja okazyjnie sprzedaje ten bas . Basik dobrze gra.
Bobpl grales na nim ze sie odzywasz? Kolejny który nie wie co gada. Na poczatek dobry basik.


PS.
Po za tym sam podałes silvertone'a tylko inny model . Wiec nie pier*ol czlowieku.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

27-08-2012 21:27

Jeva1223 pisze:Ten silvertone ktory mam starczy mu spokojnie na proby.

o ile jest naprawdę baardzo mało wymagający. A dozbierac stówę i szukac mayonesa b4 to chyba nie jest duży problem zamiast brać syfnego silvertone'a (w porównaniu do mayo)

+mayo bez problemu później odsprzeda.

Jeva1223 pisze:Bobpl grales na nim ze sie odzywasz?

ogrywałem basy silvertone'a. Ogólnie nie ma chyba budżetowego basu, tj. do 1 tyś zł znanej marki, którego bym nie ogrywał - pasjonacko kupuję i sprzedaję basówki w dobrych cenach, w miedzyczasie ogrywając.
A co jak co, ale na basówkach jako tako się znam. Wciskanie silvertone'a jako 'super omfg kox basu' jest w moim odczuciu pomyłką - zwlaszcza, ze na sile chcesz promować swój produkt. Zebys podał alternatywy, ale nie - na sile tylko swoja basówke chcesz wypromowac.
(co, problemik ze sprzedażą na allegro? Oj, jaka szkoda ;)

alternatywy:
http://allegro.pl/marlin-by-hohner-sl-3 ... 83540.html - gosc za 350 sprzeda ten bas, bo pisałem z nim. Przyzwoite wiosło.
http://allegro.pl/gitara-basowa-slammer ... 16787.html - dlugo wisi na allegro wiec pewnie tez z ceny zejdzie.

Oba zjadają Twojego silvertołna na sniadanie bez popitki. Aczkolwiek i tak uwazam, ze za 300 zł nie kupi się sensownego basu i tutaj jak najbardziej wskazane jest dozbieranie ze stówki, moze dwóch i kupno czegos, co naprawdę starczy na dluzszy czas.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Jeva1223
Posty: 184
Rejestracja: 12-12-2010 15:58

28-08-2012 10:39

Na allegro nie dałem ani razu tej gitarki. To po pierwsze.
Po za tym nie mowie ze ten bas jest "super mega omfg cacko" tylko mowie ze wystarczy na proby. Wiem bo sam nim gralem na probach i dawał spokojnie rade.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

28-08-2012 11:53

[quote="Jeva1223"]Na allegro nie dałem ani razu tej gitarki. To po pierwsze.
Po za tym nie mowie ze ten bas jest "super mega omfg cacko" tylko mowie ze wystarczy na proby. Wiem bo sam nim gralem na probach i dawał spokojnie rade.[/quote
znajomy grał na próbach na basie skywaya. To nie znaczy ze ogolnie skywaye się nadają do grania - bo tak nie jest. Chyba, ze się jest naprawdę mało wymagającym i gramy próby garazowe, gdzie brzmienie schodzi na dalszy plan i tłuczemy 'byle głośniej' ;)
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
adameo
Posty: 14
Rejestracja: 30-06-2011 11:27

28-08-2012 12:31

dzięki za odpowiedzi, dozbierałem troche pieniędzy,
Teraz mam ok. 700-750 zł.
Comba nie potrzebuje, bo w salce prób jest i używamy go na koncertach.
Może macie jeszcze jakieś propozycje?
Epiphone Les Paul Tribute Plus i Obrazek

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

28-08-2012 12:39

na allegro jest kilka bardzo fajnych wioseł w tej cenie.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Wróć do „Gitary basowe”