saper019
Posty: 4
Rejestracja: 23-08-2012 00:01

23-08-2012 00:07

Chcę kupić bas kwota to 800 max 900zl myslalem na cortem action lub esp ltd b50 lecz nie wiem czy ta elektronika aktywna bedzie dla mnie skoro nie gralem nigdy na gitarze. A no i bas 4strunowy.
Pozdrawiam .
Bas nowy, no i raczej grany byłby metal.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

24-08-2012 20:29

sa lepsze basy w tej cenie, action jest wart max 4 stówy, esp moze z 550.
A nowy bas to za 2-3 klocki mozna ogarniac, w tej cenie to jestes w naj*ujowszym polozeniu - bo do dobrych basów Ci brakuje z 300 zł (nowych), a za 8 stów są basy pokroju nowek wartych 600.

Szukaj uzywki, chetnie doradze w wyborze, a moze i sam coś zaproponuję - mam fajny bas lutniczy, korpus to kopia bc richa:
Obrazek
Wymieniłem klucze na porządne semi-locki z guitarproject na co mam paragon. W razie czego sluze informacjami, calosc wizualnie całkiem fajna, a zagra o niebo lepiej niz kazdy nowy bas za 800 zł.

Jak sie uprzesz na nówkę, to:
http://www.rockfan.pl/index.php?product ... od_id=2838

Tylko przejrzyj, bo widzialem u kogos w sieci nówke za 1019zł. Fajne wiosło, dobrze gada jak na ta cene i jest wg mnie warte tej kasy. Aczkolwiek wtopisz i tak na nim bo to swiezynka na rynku i za pol roku beda sie wysypywac na allegro uzywki zapewne w granicach 6 stówek.

Ogółem na nówkę to strata kasy, zwlaszcza w tym budzecie - bo mozesz ogarnac zajebi$ta uzywke, wygladajaca jak nówka i grajaca sporo lepiej
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

saper019
Posty: 4
Rejestracja: 23-08-2012 00:01

25-08-2012 01:21

OK rozumiem, nie powiem, bo wolałbym nową. Czekam na inne wypowiedzi:)

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

25-08-2012 11:17

czemu nową?
Jak sie uprzesz, to bierz cos od SX'a - bajeranckie basówki. Bardzo dobrze brzmia w swojej cenie, dosc wygodnie sie gra. Aczkolwiek i tak uwazam, ze to strata kasy zeby kupować nówkę.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

saper019
Posty: 4
Rejestracja: 23-08-2012 00:01

26-08-2012 00:08

Dobra a nówke w tej cenie jaka proponujecie? A używaną to jakiej szukać.
Chodiz mi glownie o to ze gdy bede chcial nowke to co brac, a gdy uzywana to co brac :D

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

26-08-2012 00:40

Z góry mówię, ze post przydługawy i moze lekko nudnawy, ale jak chcesz basować to warto poswiecic chwile i przeczytac te moje pierdoły :)


czytaj ze zrozumieniem - napisalem, ze jak nówki, to w tej cenie tylko SX.
http://www.maczosbass.pl/product-pol-50 ... tisy-.html
np u maczosa za 610 zeta masz 'wypasionego' precla SX. Mialem to wioslo - ba, był to mój pierwszy bas, całkiem sprawnie się na tym gra. Niską akcje mozna skrecic, brzmieniowo jest poprawnie, no i z fajnego drewna a nie agashitu robione.
Do tego maczos jak zagadasz wykona Ci regulacje u niego na sklepie takze po otrzymaniu paki tylko dostroic i grac. (no i precla mozna latwo i skutecznie poprawic brzmieniowo ladujac tam np. merlina pb albo jakiegos seymoura z serii basslines - jak sie uprzesz to nawet i na starcie, no i zmiescisz sie nadal w 850 zł budzecie kupujac nowy przetwornik.)
Z tym, ze nie wiem czemu sie upierasz na nówkę - zwlaszcza ze na basie nie grales, na gitarze tez. Basowanie to ciezki kawałek chleba jest, paluchy siadają na początku, do tego w obu łapach mozna nałapac 'fajnych' odcisków. Ja pamietam, ze na prawej łapie jak zaczynałem to mialem bąble wielkosci pięciogroszówki. Latwo mozna sie zniechecic, a SX na rynku wtórnym nie przekraczają ceny 450 zł za idealny stan. Troche szkoda kasy, ale jak juz ma byc nówka, to ja bym bral pod uwagę tylko SX - moze i malo znana marka, ale rozp$%^dala wszystkie corty actiony i tanie ibanezy z gównianego drewna bez wiekszego problemu.

Aha - precel jak precel, do metalu się nada, zwłaszcza 'dudniącego'. Sporo zalezy od naglosnienia także, o czym za chwile.

saper019 pisze:Chodiz mi glownie o to ze gdy bede chcial nowke to co brac, a gdy uzywana to co brac :D

z uzywek to przegladaj allegro, bo mozna ladne okazje trafic. Ja sam sprzedaje jeden basik wlasnie pod ciezsze brzmienia dedykowany - w ramach forum mogę go puscic w sensownej kwocie, zostanie Ci kasa na wpakowanie tam jakiegoś EMG albo seymourów i masz wiosło, które gniecie wiekszosc uzywek i wszystkie nówki w tej cenie.
(w razie czego moge dograc nowe, 'metalowe' próbki :P calosc oczywiscie wystawiam na allegro dla zainteresowanych)
Ale zeby nie było kryptoreklamy, to z allegro do 8 stów:
http://allegro.pl/epiphone-embassy-iv-p ... 11285.html - klasyka basowania 'ciezszego' - do tego w fajnej cenie. Aczkolwiek wisi spor oczasu na allegro juz i dziwne ze nie ma kupca.
No i aktyw na start to wg mnie sredniawa opcja - nie nauczysz sie dobrze artykulacji, potem przy przesiadce na mocnego pasywa bedzie widac braki w wyszkoleniu.
http://allegro.pl/washburn-taurus-t14-p ... 60141.html - poprawne wiosło, tutaj nie ma co duzo mówić.

Co do naglosnienia - samym basem nic nie ugrasz. Ile kasy masz na naglosnienie? Zeby bas był basem, to jednak te przynajmniej 12, optymalnie 15" być musi jak pojedyncza kolumna/combo. (od biedy 10", ale to troche lipa jakmasz 1x10" na start - mało dołu, duzo srodka i góry, co nie kazdemu poczatkujacemu basiscie pasuje)
Ogólnie dobry, ogarniający piec basowy na próby (bo zakładam, ze na basie bedziesz grac w kapeli, granie w domu na basówce to kicha - uwierz :P A z kapelą nie ma problemu, jak w miare ogarniesz rytmike i nie rzucisz sie z motyka na ksiezyc, to i po miesiacu, moze dwóch grania zalapiesz angaż w garażowej kapeli albo u kumpli gitarzystów :P) to tak minimum z 60w, optymalnie 100 lub wiecej (zalezy od perkusisty, dobre 65w bedzie slychac - albo raczej czuc - przy perkusiscie z adhd, to i 300w na 4x10" nie wyrabiało u mnie)

Takze rozważ opcje kupna tanszego basu i naglosnienia jakiegos. (ja mam np. na zbyciu ashdowna 5-15 ze starej serii za 440 zeta z wysylka do wziecia, daje rade na próbach, chociaz zalezy od perkmana.)
Zakup teraz comba 'do domu, 20w' troche mija sie z celem, bo jesli naprawde chcesz basować, to zmiana naglosnienia po 2-3 miesiacach z powodu znalezienia kapeli jest troche lipna. A małe basowe comba bardzo ciezko sprzedac w 'dobrej cenie' - nikt tego nie chce, bo bas na czyms, co ma mniej niz 10" po prostu nie brzmi i nie gra tak, jak powinien.

W razie czego pisz, postaram sie pomóc :)
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

saper019
Posty: 4
Rejestracja: 23-08-2012 00:01

26-08-2012 15:01

OK przekonałeś mnie troche do kupienia ,,używańca". Myślałem najpierw kupić bas a potem kupić jakiś piec do 400zł. Ale nie wiem jak tam bym musiał sie podpinać pod wieże stereo itd. Mam w domu wieże ale nie wiem czy bym mógł się podpiąć i tak myślę żeby kupić wszystko na raz.

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

26-08-2012 22:09

mozesz podpinac sie pod wieżę, aczkolwiek to ma zasadnicza wade taka, ze jak raz glosniej walniesz w struny, to mozesz glosniki znalesc na przeciwnej scianie niż wieża.
ogolnie to sporo jest uzywanych basówek na allegro, ktore warto kupic.
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Wróć do „Gitary basowe”