daniel1
Posty: 142
Rejestracja: 27-07-2011 15:42

23-08-2012 00:11

Mam pytanie co do tej techniki, widze w teledyskach metalowych jak w jakichs bardziej skomplikowanych riffach biją oni naprzemiennie struny. Zalozmy ze mam tab i widze dany riff i on jest grany naprzemiennie to znaczy ze pierwszy dzwiek tego riffu jest grany w dół i pozniej kolejny w gore, nastepny w dół etc. Chodzi mi o to czy jak widze jak grają oni naprzemiennie to graja zawsze down up down up down up down up czy tez moga grac down up down down up down up up. Mam na mysli ze jak juz gra sie dany riff bijąc naprzemiennie to sie trzeba trzymac bicia down up down up down up zawsze. Z gory dzieki za rozjasnienie!

I mam pytanie jeszcze czy duza jest roznica miedzy graniem danego riffu alternate technika a zwyklym down bicie? Dzisiaj znalazlem w gazecie cwiczenia iw kazdym cwiczeniu powinno sie grac alternatem choc nie chodzi o cwiczenie alternate, moze po czesci tez, chodzi o to ze ten alternate uwaza sie za cos powszechnego.

Awatar użytkownika
jacenty
Posty: 335
Rejestracja: 10-04-2011 18:46

23-08-2012 08:41

Ten drugi sposób kostkowania nazywa się economy picking i też się go używa w pewnych sytuacjach, jeśli tak będzie wygodniej, ale generalnie naprzemiennie to naprzemiennie i trzeba się starać opanować tego typu kostkowanie. Poza tym, kostkując w ten sposób zawsze będziesz w stanie szybciej zagrać i przy tym nie wykończyć kondycyjnie ręki. Więc nawet ekonomia wytrzymałości się tutaj kłania.

Drugie pytanie - uderzając z góry strunę można zagrać mocniej i jak chcesz mocno zagrać, to szybciej to osiągniesz kostkując w dół. Ale nie zagrasz za szybko tą techniką kostkowania. Tak więc, naprzemienne kostkowanie rządzi :)
Obrazek Obrazek
<<Cort KX5 [Dimarzio D-Sonic >><<Kustom KG212FX>> <<TC Electronic Flashback Delay>> << Marshall JH1 The Jackhammer, EHX Metal Muff >>

daniel1
Posty: 142
Rejestracja: 27-07-2011 15:42

23-08-2012 14:37

Gram juz pół roku i ciągle grałem down down down i szybciej i wygodniej jest mi ta technika grac, no ale jak sie opanuje perfekcyjnie alternate picking to pewnie mozna zdzialac wiecej i nie brzmi to tak liniowo

Wróć do „Gitary elektryczne”