Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

31-07-2012 11:45

w większości laptopów, kamer, aparatów,telefonów na ekranach w słońcu nic nie widać -
- pomyślałem jak będzie z tunerami,

znalazłem film testujący porządne 2 Korga i 2 Bossa - sytuacja katastrofalna - tylko ten ostatni trochę pokazuje,
http://www.youtube.com/watch?v=Oq1Gnh90k9o

kumpel na scenie za dnia robił z tektury "budkę suflera" nad wyświetlaczem aby jakoś dostroić gitarę,

w Petersonie wyświetlacz robi się czarno-biały i widać dobrze jak w starych telefonach, jednak cena 800 zł,
http://www.youtube.com/watch?v=unoLwt04UCg

tu porównanie TC i TU2 ale w pomieszczeniu, oba widać podobnie - czyli w słońcu również będzie klapa z TC ?
ale krakać nie będę, tylko poczekam na odpowiedź użytkowników,
http://www.youtube.com/watch?v=fZOK_3xl39s

pytanie - w PolyTune widać coś w słonecznym świetle ? bo występy w plenerach, na festynach również bywają,
a jak sprawa wygląda w innych tunerach które posiadacie ? - może tanie czarno-białe najlepsze ?
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

VaMVampirE
Posty: 47
Rejestracja: 12-04-2012 15:26

11-08-2012 12:38

Sprawdziłem dzisiaj jak wygląda polytune w słońcu (zbyt intensywne owe słońce nie jest), jak dla mnie nie ma problemów z widocznością. Diody SMD w polytune przypominają te z podświetlania telefonów, nie świecą jak zwykłe LED 3mm głownie w górę, ale na około więc jeśli chodzi o kąt patrzenia też nie ma problemów.
Nie mam na razie warunków bu przetestować przy maksymalnym słońcu (bezchmurne niebo, południe), ale nie powinno też być specjalnych problemów.
Widoczność spada kiedy źródło światła jest tak ustawione że odbija się w czarnej szybce polytune jak w lustrze, ale zmiana pozcyji głowy względem tunera poprawia sytuację.

Mowa o dużym modelu, nie wersji mini bo jej na oczy nie widziałem.

Mam nadzieje że pomogłem.

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

11-08-2012 12:48

tu znalazłem, że ma czujnik otoczenia światła i na scenie w słońcu, w dymie, przy lampach jest widoczny dobrze :

A strong display of innovation
Guitarists that play gigs recognize the nightmare of an unclear display, due to for example bright sunlight, an overeager light technician or a stage smoke machine gone bonkers. PolyTune offers unprecedented visibility using an ambient light sensor, which automatically matches the brightness of the LEDs to its surroundings. PolyTune features 17 LEDS which allow for a higher resolution. The LEDs themselves are bright and focused to ensure optimal visibility at all times. And as an added bonus, the 100 LED matrix can give you information right on the display, so you won't have to go dig for the manual mid-gig.

I didn't get a chance to use the PolyTune in direct sunlight, but testing it under very bright Lowell studio halogens indicated to me that this pedal would probably be easy to read in just about any reasonable gigging scenario.

chociaż tu był problem :

I had one.....for about a day and returned it. The lights didn't seem bright enough in sunlight. It wasn't "BAD" but I wasn't satisfied. And in Poly mode it doesn't seem to be super accurate, and then I had to switch to tuning each string separately, which kinda defeats the purpose of the tuner. So I'm using the Planet Waves Strobe pedal tuner. super accurate and it's an Orange backlit LCD so it's easy to see on stage. I like it.

i've never seen any LED pedal that was visible with bright sunlight hitting it directly.

I love all the groovy features BUT, in direct sunlight in 96 degrees... Pretty much invisible.

dzięki za opinię - poczekam na kolejne opisy użytkowników,
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

Awatar użytkownika
Blisher
Posty: 139
Rejestracja: 08-05-2011 17:05

12-08-2012 16:45

Korzystam z Polytune jakiś czas (gram również plenery, często słońce świeci bardzo mocno) i do tej pory nie miałem większych problemów ze strojeniem.

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

12-08-2012 22:25

coraz bardziej przekonuje się do TC, tu również dobre oceny :

"Rewelacyjny tuner podłogowy! Świetny bypass, super szybkie strojenie, 2 tryby pracy, opcja podglądu stroju wszystkich strun (poprzez szarpnięcie 6 strun na raz), solidna obudowa. Używany i ceniony przez profesjonalistów. Posiadam go już pół roku. Sprawdził się nawet przy takich warunkach oświetleniowych jak ostre słońce. Inne tunery wymiękły nie było na nich nic widać. Szczerze polecam!"

"Wewnątrz nowego tunera kryje się czujnik Ambilight, dzięki któremu wyświetlacz dostosowuje swą intensywność do oświetlenia zewnętrznego. W ciemnych pomieszczeniach jest lekko przygaszony, a w pełni słońca świeci jak latarka."
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

Wróć do „Efekty gitarowe”