Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

11-08-2012 22:39

Witam.
Miał ktoś z was może styczność z tym sprzętem? Zastanawiam się nad jego zakupem albo tunerem który można zamontować w racu innej firmy. Od razu zaznaczam że używam gitara 6-ścio strunowych zwykle w stroju drop D, czasami drop C. A czemu nie myślałem o zwykłym tunerze w pedalbordzie? cóż takie "Zabawki" nie sprawdzają się u mnie.

jarekosm
Posty: 190
Rejestracja: 24-10-2011 14:03

11-08-2012 23:55

Alpha pisze:Witam.
Miał ktoś z was może styczność z tym sprzętem? Zastanawiam się nad jego zakupem albo tunerem który można zamontować w racu innej firmy. Od razu zaznaczam że używam gitara 6-ścio strunowych zwykle w stroju drop D, czasami drop C. A czemu nie myślałem o zwykłym tunerze w pedalbordzie? cóż takie "Zabawki" nie sprawdzają się u mnie.


Znajomy z zespołu, który gra na tej samej salce co my niedawno sobie kupił tuner do racka od Behringera. Nie jestem teraz w stanie podać modelu. Ma od około 2 miesięcy i sobie chwali. Ma 7 strunowa gitarę, więc zasięg w dół ma :) Sam osobiście nie używałem, więc nic więcej powiedzieć nie mogę.
Obrazek
1960's Hagstrom III (1966) + Marshall ED-1 (kompresor) + Marshall MG 50 DFX

http://www.facebook.com/KonkursyzGitarami - polub stronę, aby być na bieżąco z konkursami i wygrywać gitary i akcesoria!

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

12-08-2012 00:04

Behringer chyba tylko wydał jeden model (podkreślam chyba) ale wracając do tematu słyszałem wiele negatywnych wypowiedzi na temat strojenia 7 strunowej gitary, może firma poprawiła to i owo. Ale dziękuję za odpowiedź zawsze podchodziłem z wielkim dystansem do tej firmy jednak racktuner może okazać się dobrym zakupem :)

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

12-08-2012 11:52

Co do samej firmy mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że bardzo ładnie sprawdza się na scenie i w studio. Sam jestem posiadaczem od nich kaczki, delaya oraz TS'a i bardzo ładnie się sprawdzają...
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

Awatar użytkownika
Klawiszowiec
Posty: 1346
Rejestracja: 06-02-2012 19:11

12-08-2012 17:22

skoro decydujesz się na tuner do racka, to chyba na całe życie bo lepszych nie ma,
wyświetlacz musi być największy, bo patrzy się z dużych odległości na scenie,
lepiej dopłacić do Korga DTR1000 - ma szeroki na 1/2 panela i dużą literę, Behringer tylko na 1/3 i malutką,

Obrazek

Obrazek

http://allegro.pl/korg-dtr-1000-tuner-r ... 55677.html

tu ktoś opisuje, że do obniżonych dropów nie bardzo :

I own the Behringer BTR2000. For what it is, it is not bad (DIRT CHEAP!).
I wouldn't recommend it if you are playing in any kind of dropped tunings. It tunes everything ALRIGHT until the E string, it depends on the day whether or not it will pick up E or lower.
There are way better tuners out there, but then again, most of the rack tuners cost AT LEAST twice as much. If you have the money, and are willing to spend it, I'd go with the Korg DTR-1000.
The Behringer would be good for a beginner, maybe, but as far as a good quick tuning stage rig, it would fail miserably. Great for Guitards though!

pisałem o widoczności - obniżone stroje w Korgu to musisz sprawdzić sam, przycisk Flat jest
Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha F310,

Alpha
Posty: 132
Rejestracja: 31-07-2012 17:04

12-08-2012 18:55

Hmm najlepiej chyba będzie usiąść w sklepie i sprawdzić samemu sprzęt Behringera można w sumie spotkać w każdym sklepie, gorzej sprawa wygląda z Korgiem. No cóż tak czy siak dzięki za podpowiedź teraz wiem na co zwrócić uwagę.

Wróć do „Efekty gitarowe”