Awatar użytkownika
saske126
Posty: 62
Rejestracja: 08-01-2012 19:37

12-08-2012 16:46

Witam

Pisałem już na tym forum o tym problemie lecz nadal jest co mnie trochę irytuję.
Chodzi o to że struna E strasznie rezonuje i jest luźniejsza od pozostałych.

Struny już wiele razy zmieniałem lecz nic to nie dało :(. Została ustawiona krzywizna gryfu podnosiłem mostek i też nic

Progi sprawdzałem kartą jest ok. Zresztą to nie mogły by być progi bo struna lata we wszystkie strony :/

Na dodatek nie za bardzo się da na niej ustawić menzurę gdyż na 12 progu wszystko jest ok a i tak na pierwszych i dalszych pozycjach się wszystko rozjeżdża w stroiku :( . Na dodatek gubi strój tzn jest nastrojona a za nie długo jest o 20 centów więcej lub mniej albo w cale jej się nie da nastroić. Czym to może być spowodowane ?

Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

12-08-2012 16:57

Mi to wygląda na siodełko i w sumie jest to jedyna rzecz, której nie sprawdziłeś. Wydaje mi się, że otwór jest większy niż być powinien i stąd problemy. Przyjrzyj się czy struna nie jest czasem niżej niż pozostałe.

Jeżeli to faktycznie siodełko to możesz zrobić dwie rzeczy:
1) Wymienić je na nowe (czego i tak nie unikniesz)
2) Lub wpuścić tam w otwór odrobinkę kleju (np Kropelki lub SuperGlue) i delikatnie otwór wyszlifować by był takiej głębokości jak pozostałe. Prowizorka, ale na jakiś czas pomoże.
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

Awatar użytkownika
saske126
Posty: 62
Rejestracja: 08-01-2012 19:37

12-08-2012 17:17

No sprawdziłem teraz to siodełko i jest troszeczkę niżej ale jest to tak masakrycznie mała odległość że nie wydaje mi się żeby to było to. No dobra a jak bym chciał kupić takie siodełko to jakie ? Trzeba samemu rowki wycinać czy już są gotowe ? i jaki koszt jest tego ?

Awatar użytkownika
Murio
Posty: 376
Rejestracja: 30-12-2009 18:30

12-08-2012 17:30

Jeżeli jest to masakrycznie mała odległość jak mówisz to bym pomyślał o uzupełnieniu ubytku, a nie wymianie (na tę jeszcze przyjdzie czas).

Koszt różnie, ale zauważ, że to już raczej robota dla lutnika (wymiana siodełka na nowe), więc mówimy o cenie usługi. Nigdy tego nie robiłem, ale jeżeli miałbym strzelać to obstawiłbym przedział między 200 a 300zł. Zwykła regulacja po wymianie strun kosztuje zazwyczaj ~50zł, więc mała szansa, że za wymianę siodełka zapłaciłbyś poniżej 200-tu. Jeżeli ktoś ma dokładniejsze informacje to proszę o uzupełnienie w tym miejscu ;-)
Obrazek__________________________Obrazek
Vintage VJ6 EMR, Epiphone LP Junior Single Cut VS
Line6 POD Studio GX + Creative Inspire 5.1 5100

Wróć do „Gitary elektryczne”