krysz
Posty: 9
Rejestracja: 09-08-2011 21:52

05-08-2012 18:20

Witam ostatnio zastanawiam się nad kupnem mikrofonu dynamicznego, który miał być podłączony do pieca gitarowego Fender Mustang II. Problem w tym ,że piec ten posiada tylko jedno wejście (na gitarę), więc mogę podłączyć albo gitarę, albo mikrofon.Najlepszym rozwiązaniem jest mikser i tutaj moje pytanie czy da się podłączyć mikrofon i gitarę z mikserem a następnie te połączyć z komputerem aby dźwięk wychodził z komputera do pieca jednocześnie mógł bym używać gitary i mikrofonu. Chodzi mi o takie połączenie Obrazek Czy jest to możliwe? Jeśli tak to w jaki sposób to połączyć i jaki mikser najlepiej kupić ,co do mikrofonów każdy poleca te marki Shure (co o nich sądzicie ,chodzi mi o modele do 150zl). Jeszcze jedno, czy przy takim połączeniu mikrofon będzie dobrze odbierał? Czy przy odtwarzaniu muzyki z komputera nie będą występowały sprzężenia zwrotne? Przepraszam za złe przedstawienie problemu,ale mam nadzieję,że ktoś zrozumie o co mi chodzi.
Ostatnio zmieniony 05-08-2012 18:27 przez krysz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

05-08-2012 18:21

Najpierw zamien temat na jakis senowny.

Czy mozliwe to nie wiem, pewnie tak, ale Ty chcesz trzy różne sygnały o roznych charakterystykach puscic przez jeden głośnik pieca? I co ma z tego wyjść?

krysz
Posty: 9
Rejestracja: 09-08-2011 21:52

05-08-2012 18:31

Do tej pory łączyłem komputer z piecem przez kabel podłączony pod AUX i do tego gitara, nie było problemu z dwoma różnymi sygnałami. Myślę ,że dodatkowo mikrofon też by nie przeszkadzał tym bardziej wzmocniony przez mikser. Nie zależy mi też na profesjonalnym brzmieniu ,raczej tylko do zastosowań domowych ,ale tak aby to miało ręce i nogi
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
podrazix
Posty: 58
Rejestracja: 18-02-2012 21:05

05-08-2012 22:36

Generalnie to takie coś da się zrobić :) Pomijając kwestię jakości dźwięku, która przy takim głośniczku będzie niska, to potrzeba Ci miksera 4-kanałowego (np behringer ub602) i mikrofonu - tak shure to dobra firma ;)

Co do odbioru mikrofonu, to nie ulegnie pogorszeniu, gorzej z brzmieniem na takim głośniku. Nie ma też gwarancji, że dźwięk będzie czysty :) Ja osobiście bym się w to nie bawił :)
Obrazek

Ibanez rg350 + DiMarzio Evo ; Takamine eg360sc ; Marshall JCM2000 TSL122

Wróć do „Gitara i komputer”