Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

02-08-2012 18:45

To, że tytułowy multi nie ma niestety metronomu to już wygooglałem i wiem, że czeka mnie kupno takowego.

I w związku z tym mam pytanie - czy można jakiś metronom podłączyć do HD500 tak, żebym go słyszał grając na słuchawkach? Może być najprostszy, nie musi mieć wbudowanego tunera, bo ten jest w HD500.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
MadYarpen
Posty: 188
Rejestracja: 28-01-2012 23:37

02-08-2012 19:11

kavoo pisze:To, że tytułowy multi nie ma niestety metronomu to już wygooglałem i wiem, że czeka mnie kupno takowego.

I w związku z tym mam pytanie - czy można jakiś metronom podłączyć do HD500 tak, żebym go słyszał grając na słuchawkach? Może być najprostszy, nie musi mieć wbudowanego tunera, bo ten jest w HD500.


Ja podłączam PODa do komputera przez USB i odpalam sobie http://simple.bestmetronome.com/ Zresztą i tak zawsze jest podłączony, bo wszelkie zmiany ustawień najlepiej przez komputer robić. Także chyba jest to zbędny wydatek. A jak koniecznie chcesz dodatkowy, to masz aux in oraz pętlę - nie wiem jakie pod względem podłączania są metronomy, ale masz właśnie takie opcje.
A tuner w podzie mam wrażenie że jest średnio dokładny, muszę stroić pustą strunę i na dwunastym progu potem, żeby mieć pewność, że nastrojona jest. Zewnętrzny tuner od strzału idealnie stroi.
Obrazek
Jackson JS32RT Dinky (Merlin Hellfire & Legend Ceramic) -> Line 6 POD HD300

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

02-08-2012 19:46

OK, rozumiem.

Jeśli chodzi o podłączenie PODa na sztywno do komputera to wolę tego uniknąć, bo mam komputer w dość ciasnym kącie, więc o wygodzie grania można zapomnieć. Wolę grać na środku pokoju na stojąco + na sofie na siedząco, nawet z samym PODem.

Znalazłem tuner który wbudowany ma metronom:
http://www.thomann.de/pl/korg_tm40sl.htm

Rozumiem, że mogę go bezproblemowo podłączyć do AUX IN z wyjścia słuchawkowego w tunerze i będzie cacy? Wówczas mam regulację głośności metronomu na potencjometrze w tunerze i wolne wejście CD/MP3 w PODzie, dobrze kombinuję?
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
MadYarpen
Posty: 188
Rejestracja: 28-01-2012 23:37

02-08-2012 20:24

Aux in to wejście mp3. Więc albo rybki, albo akwarium. Skoro ma wyjście jak z odtwarzacza, to możesz go tam podłączyć. Natomiast jak chcesz jednocześnie mieć jeszcze muzykę, no to już niestety kabel USB.

Pomyślałbym więc raczej na Twoim miejscu o przedłużce usb, żeby swobodnie do komputera się podłączyć. Bo ustawianie wszystkiego ręcznie na podłodze caly czas będzie nieporównywalnie mniej wygodne. A podłączenie przez USB nie wyklucza sterowania nogami, pozwoli natomiast swobodnie kształtować brzmienie.

Aha - przedłużka USB, nie hub - bo przez HUB możliwe, że komputer nie zobaczy poda.

EDIT - a w ogóle to zobacz sobie listę wejść HD500. Bo on ich ma pierdyliard. M.in. dwa gitarowe. Wiec może się okazać, że gdzieś jeszcze możesz podłączyć metronom. Ja mam 300, który jest mniejszym bratem 500 więc nie wiem wszystkiego. Ale tak czy inaczej pomyśl o podłączeniu do komputera. Ustawianie ręcznie na krótką metę może ujdzie, ale szybko będzie denerwować. Tam serio jest mnóóóstwo opcji.
Obrazek
Jackson JS32RT Dinky (Merlin Hellfire & Legend Ceramic) -> Line 6 POD HD300

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

02-08-2012 20:49

MadYarpen pisze:Aux in to wejście mp3. Więc albo rybki, albo akwarium.

No właśnie nie ;-)
http://www.lauda-audio.pl/__files/_prod ... 0_4054.jpg

MadYarpen pisze:a w ogóle to zobacz sobie listę wejść HD500. Bo on ich ma pierdyliard. M.in. dwa gitarowe.

No i właśnie to drugie gitarowe to AUX IN, o którym mówiłem.

Generalnie nie zamierzam ustawiać PODa w pozycji "podłogowej". Chcę sobie potworzyć kilka pożądanych brzmień, zapisać w banku i na co dzień z nich korzystać. A jak będę eksperymentował z czymś nowym, to wówczas się do kompa podłączę.

Grać jednocześnie z metronomem i backing trackiem też nie planuję, bo to się mija z celem - w końcu w backing tracku mam bębny, które mi wybijają rytm. Chodziło mi raczej o to, że jestem z natury wygodny, jeśli chodzi o przepinanie kabli, kombinowanie itp. ;-)
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
MadYarpen
Posty: 188
Rejestracja: 28-01-2012 23:37

02-08-2012 21:01

No to będzie OK. Tylko z tym "zrobię sobie kilka brzmień i będę na nich grał" to poczekaj. Kupisz, to zobaczysz;) Pierwszy tydzień to będziesz tylko gałkami kręcił, potem zresztą też, tylko może zaczniesz coś grać oprócz tego:) Bo to mega zabawa jest. I zawsze da się coś poprawić, a nauczenie się PODa to miesiąc jak nic.

A - metronom podłączałbym raczej pod cd/mp3. Ale to sam zobaczysz gdzie lepiej (drugie wejście, a konkretnie jego konfiguracja, ma wpływ na brzmienie)
Obrazek
Jackson JS32RT Dinky (Merlin Hellfire & Legend Ceramic) -> Line 6 POD HD300

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

03-08-2012 20:06

MadYarpen pisze:A - metronom podłączałbym raczej pod cd/mp3. Ale to sam zobaczysz gdzie lepiej (drugie wejście, a konkretnie jego konfiguracja, ma wpływ na brzmienie)

OK dzięki za ten tip. Znalazłem tak zwany złoty środek - ściągnąłem sobie metronom na iPhone'a, będę miał metronom i odtwarzacz backing tracków w jednym, podłączone do CD/MP3 :-)
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Wróć do „Multiefekty / Procesory”