Awatar użytkownika
independent
Posty: 81
Rejestracja: 12-05-2010 22:13

30-07-2012 13:44

Siema!
Zastanawiam się nad kupnem efektu tremolo do 150zł, w oko wpadły Danelectro Cool Cat Tremolo i Marshall Vt-1.
Zależy mi aby efekt dobrze brzmiał, bardziej nowocześnie niż vintage, nie ciął sygnału, miał tru bypass i nie wprowadzał szumów, nie lubię też jak efekt zgłaśnia sygnał.
Niestety tym efektom brakuję potencjometru Mix/Level.
Który będzie lepszy?
Pozdro
Wokalista poszukiwany do zespołu nu-metal, progressive. Gramy w Gryfowie Śl http://www.youtube.com/channel/UCCnGRvPLidj16LJBvaKt5Mg

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

30-07-2012 14:20

Marshall nie ma true bypassu ani nawet buforu, przelaczanie jest po prostu podlaczone w jedno miejsce w efekcie i zaleznie od tego co to za efekt to bedzie wycinal wiecej lub mniej.


Awatar użytkownika
adikjacksonguitar
Posty: 64
Rejestracja: 07-12-2011 22:58

31-07-2012 02:57

z góry sorry za offtop-długo szukasz już tego tremola, chyba od lutego jeśli pamięć mnie nie myli :) wiesz, tró bajpas nie jest zawsze dobrym rozwiązaniem, napisałem Ci kiedyś długą rozprawkę na temat Pulsara EHX, wiem, ze to nei trubajpas itp, ale na prawdę ograj go sobie (chyba, że już to zrobiłeś i Ci nie przypasił)i zastanów się. ma jakieś tam swoje wady typu brak tap tempo i bardzo czułe gałki, ale i tak to jest super efekt. Wiadomo, że każdy chwali co ma, ale może lepiej sobie dozbierać i kupić coś solidnego. Z tego co widziałęm to jeszcze tremolo od voodoo lab wydaje sie być konretne. Pozdro
To ja zabiłem Laurę Palmer.

Awatar użytkownika
independent
Posty: 81
Rejestracja: 12-05-2010 22:13

31-07-2012 09:20

No chciałem jakiś czas temu kupić tremolo ale przepiłem i przećpałem całą kase, teraz znów trochę nazbierałem i szukam czegoś do psyhodeli.Ten Ehx nawet, nawet ale za drogi trochę i brak potencjometru Level/mix tak samo ten Visualsound.W ogóle dziwi mnie to że producenci nie dodają potencjometru Level/mix do niektórych efektów tak samo jest w flangerach i phaserach
Wokalista poszukiwany do zespołu nu-metal, progressive. Gramy w Gryfowie Śl http://www.youtube.com/channel/UCCnGRvPLidj16LJBvaKt5Mg

Wróć do „Efekty gitarowe”