Swag
Posty: 7
Rejestracja: 24-07-2012 15:07

24-07-2012 15:16

Witam! Mam pewien problem... Ostatnio zakupiłam gitarę elektryczną AXL badwater 1216 oraz dostałam stroik KORG CA-10 . Sprawa wygląda tak : stroikiem bez problemu nastroiłam swoją gitarę klasyczną,z elektryczną mam niestety problem po połączeniu i ustawieniu na 440Hz w trybie " auto " [ tak jak stroiłam klasyczną ] stroik nie czyta mi prawidłowo dźwięków strun 4,5,6 . 1,2,3 stroi normalnie i wyświetlają się prawidłowe dźwięki,brzmienie tez ok,a 4,5,6 wyświetlają się dziwne dźwięki nie da się trafić tak żeby zapaliła się zielona lampka oznaczająca poprawne nastrojenie. Jestem początkującą gitarzystką,i nie potrafię stroić dobrze ze słuchu :/ Może problem wydaje się banalny,ale nie potrafię sobie poradzić,za pomocne odpowiedzi będę bardzo wdzięczna,pozdrawiam ;)
"Nasza pasja,naszą siłą. " ~ Billie Joe Armstrong

Awatar użytkownika
MadYarpen
Posty: 188
Rejestracja: 28-01-2012 23:37

24-07-2012 15:23

Co to znaczy że wyświetlają Ci się dziwne dźwięki? Jak na strunie A wyświetla się G albo G#, to stroisz w górę aż dojdziesz do A... Oczywiście musisz uważać, żeby nie nastroić do A oktawę wyżej;) Polecam nauczyć się dźwięków po kolei.
Obrazek
Jackson JS32RT Dinky (Merlin Hellfire & Legend Ceramic) -> Line 6 POD HD300

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

24-07-2012 15:28

Nazwy strun od najcieńszej to E H( B ) G D A E

Kolejność wszystkich istniejących dwunastu dźwięków od E to E, F, F#, G, G#, A, A#, H, C, C#, D, D#.

Rozumiem że stroi Ci prawidłowo te pierwsze najcieńsze struny? Nie wiem czy to wiesz ale możesz to zrobić tak - jeśli masz nastrojone te najcieńsze struny to pociągasz strunę G, a potem strunę D na 5 progu i na słuch roztszygasz czy struna D ma wyższy czy niższy dźwięk i ją dostrajasz tak mniej wiecej żeby było. Potem struna A w porównaniu do struny D tym samym sposobem a potem struna E ( najgrubsza ) w porównaniu do struny A też tym samym sposobem. I masz niby wstępnie nastrojoną, bierzesz stroik i gdy już czyta Ci prawidłowo dźwięki to dostrajasz dokładnie :]

W sumie to jeśli masz nastrojoną klasyczną to spróbuj najpierw tak wstępnie nastroić od klasycznej. Powinno się udać bez problemów.
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Wróć do „Gitary elektryczne”