Ozyrys
Posty: 8
Rejestracja: 02-06-2011 12:03

16-07-2012 12:46

Szukam kostki, która dałaby dobry, gruboziarnisty przester bez irytującej siary i "cz, cz, cz" - chodzi mi o takie stonerowo - sabbathowe brzmienie (bliżej sabbathowego). Myślałem do tej pory o jakimś fuzzie, ale czytałem, że podpinanie go pod lampę (którą mam zamiar kupić) nie ma większego sensu, bo nasycenie tego efektu jest bardzo wysokie i zabija charakter lampy. Ale w każdym razie, do tej pory myślałem głównie o tych kostkach:
- EHX Big Muff / Metal Muff
- Way Huge Swollen Pickle
- MXR Fuzz 108
No właśnie prosiłbym tych, którzy mieli doświadczenie z podpinaniem fuzzów pod lampy, o sprostowanie, lub potwierdzenie tej opini o "zabijaniu" charakteru lampy - bo w takim razie może wystarczy kupić tranzystor (chociaż w interesującej mnie cenie do 1000zł na wzmacniacz, to wśród tranzystorów przeważają pierdziawki z 109882 efektów, które nie są mi potrzebne)? Albo po prostu overdrive lub distortion, których nasycenie nie jest ponoć tak duże jak w przypadku fuzzów. Chociaż z tego co słyszę po próbkach, to kostkowe przestery to raczej żylety niż gruz, ale tu pewnie też nie można uogólniać. W każdym razie ze "zwykłych" przesterów głównie wpadły mi w ucho polskie wyroby:
- Crazy Train Groozzerr
- Jean Paul Desire of Fire
Niestety z ogrywaniem tych kostek może być ciężko, szczególnie tych ostatnich, dlatego właśnie zakładam ten temat. Jeśli ktoś miał styczność z tymi przesterami, to proszę o wypowiedzenie się na temat ich brzmienia - czy było odpowiednie do moich preferencji? Próbki oczywiście przesłuchałem, ale różnie z nimi bywa, zwłaszcza jeśli są nagrywane kalkulatorem albo są to materiały promocyjne.

Budżet to max 600 zł.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Tanglewood TRD VS
ESP LTD EC-401 VF
Way Huge Swollen Pickle
Blackheart BH5 112

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

16-07-2012 15:20

W pewnym sensie kazdy przester to robi, bo przeciez distortiony czesto utrzymuja staly poziom przesterowania wiec artykulacja lampy nie ma takiego znaczenia, a jezeli uzywasz na czystym to nie ma tez brzmienia przesterowanej lampy. Jednak w przypadku fuzzow uzywa sie ich czesto podobnie do overdrivu, wzmacniajac nimi sygnal i podlaczajac przed lekko przesterowanym lampowym wzmacniaczem, wtedy ma znaczenie, ze jest to lampowy wzmacniacz i na tranzystorowym sie takiego brzmienia nie osiagnie. Big Muff jest wlasnie jednym z fuzzow tak uzywanych. Natomiast jezeli juz to zdecydowanie najslabiej wypadaja pod tym wzgledem wszelkie distortiony do metalu.

Jezeli interesuje Cie Big Muff to jest tez tansza, ale bardzo dobrze wykonana kopia Biyang
http://www.czakmusic.pl/BIYANG-FZ-10-Fu ... 45%29.aspx
No i jeszcze Bass Big Muff, dopiskiem Bass nie ma sie co przejmowac, normalnie sie uzywa z gitara
http://www.czakmusic.pl/Electro-Harmoni ... 66%29.aspx

Jezeli chodzi o Way Huge to maja dobre efekty, ale za tyle predzej wzialbym jakiegos starego Big Muffa niz jego kopie wlasnie od Way Huge.

Sprawdz tez czy podoba Ci sie brzmienie 2 trybu w starym Bossie FZ-2, bo chyba w takiej muzyce jest popularne, a jest pare podobnych.

Ozyrys
Posty: 8
Rejestracja: 02-06-2011 12:03

19-07-2012 23:44

Dzięki za rady.

Ostatecznie zdecydowałem się na tego Swollen Pickle - przemawiała za nim głównie szeroka możliwość regulacji. Gdy już do mnie dotrze, podzielę się wrażeniami. Ciekawi mnie tylko, czemu rozbieżność cen tego efektu jest w Polsce aż tak duża - od 460 do 800 zł - ja nabyłem go za 459zł.
Tanglewood TRD VS
ESP LTD EC-401 VF
Way Huge Swollen Pickle
Blackheart BH5 112

Awatar użytkownika
wojtq125
Posty: 261
Rejestracja: 13-10-2011 18:07

20-07-2012 12:47

Zrób sobie Mxr dist+. Układzik bardzo prosty. Daje taki fuzzowaty distortion. Po lekkiej zabawie z EQ we wzmaku spokojnie wyciągniesz brzmienie podobne to tego z 'iron mana' BS.
Cort Cr 250 - Unitra Eltron 50 - DIY Atom 5w - DIY mxr dist+ - DIY Marshall Bluesbreaker
- DIY PurplePlexi - Diy paka 2x12 - M-audio Fast Track - Vox Ad50Vt
Obrazek

Wróć do „Distortion / Overdrive”