bimacz
Posty: 2
Rejestracja: 01-11-2009 19:26

01-11-2009 19:39

Witam was mam mały problem otóż , kupiłem sobie lampowego vox'a vt30 , i mam problem bo wydaje mi się że jest źle uziemiony , albo to wina kabla (nie wiem) ponieważ gdy podłącze gitarę ( fender JG26SCE NAT ) to buczy , gdy podłącze do kabla głównego Cienki kabelek i uziemię np : do kaloryfera (tak mam zrobione ) to nie buczy i jest fajnie , i nie wiem czy jest to wina kabla czy vox'a ?? miał ktoś taki problem ??? jest to niezależne od pod głoszenia , czy też przyciszenia gitary.

Awatar użytkownika
Zaicev
Doradca
Posty: 63
Rejestracja: 21-01-2008 12:29

02-11-2009 15:12

Jest to z pewnością problem złego lub w ogóle braku uziemienia w twojej instalacji elektrycznej z tego co napisałeś poradziłeś sobie z tym problemem.
"zły defil boli przez całe życie
zły sky-way boli nawet po śmierci."

karlol
Posty: 47
Rejestracja: 15-12-2007 20:53

02-11-2009 15:16

Jeśli uziemienie do kaloryfera eliminuje ten problem to jest to wina uziemienia w gniazdku. To że posiada ono bolec nie znaczy, że jest uziemione. Ja mam ten sam problem ale nauczyłem się z tym żyć. Po prostu nie mam zdrowia do bawienia się i kombinowania jak to zlikwidować, a nie mam możliwości uziemienia gniazdka...

Zaicev mnie ubiegł...

Awatar użytkownika
Zaicev
Doradca
Posty: 63
Rejestracja: 21-01-2008 12:29

02-11-2009 15:46

W starszych instalacjach nie uziemiano punktu rozdziału PEN tyko bolec mostkowano z PEN w nowszych instalacjach ten rozdział jest robiony w rozdzielnicy i dodatkowo uziemiony i do gniazda są poprowadzone trzy żyły zamiast dwóch.
Jeśli chodzi oczywiście o układ sieci TN-C
karlol wcale nie musisz kombinować wystarczy jeden przewód z jednej strony robisz oczko o takiej średnicy jak jack wsadzasz przewód gitarowy do gitary wraz z przewodem uziemiającym z tym że na masę przewodu a drugi koniec przewodu do kaloryfera lub wodociągu o il;e nie są z tworzywa sztucznego broń Boże do instalacji gazowej.
"zły defil boli przez całe życie

zły sky-way boli nawet po śmierci."

Awatar użytkownika
pgmuzyk
Doradca
Posty: 263
Rejestracja: 18-07-2008 13:44

03-11-2009 00:03

Zaicev pisze:broń Boże do instalacji gazowej.
To byłby hardkor :!: ;-)
Prawdziwy gitarzysta nigdy nie jest w 100% zadowolony ze swojego brzmienia!
ObrazekObrazek
Music Man Silhouette Special LE 2005 . . . . . Music Man John Petrucci Mystic Dream

Awatar użytkownika
Kafar
Moderator
Posty: 356
Rejestracja: 04-11-2007 15:35

03-11-2009 00:19

Ja jednak, po kilku poradach u znajomych elektryków, polecam nie uziemiać przez kaloryfer, a "wyzerować" kontakt.

Bo jak sąsiad wpadnie nap odobny pomysł, czyj sygnał wygra, a kogo "pierdzielnie"?
Alvaro 25 and Washburn X10B
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Zaicev
Doradca
Posty: 63
Rejestracja: 21-01-2008 12:29

03-11-2009 08:46

Kafar pisze: polecam nie uziemiać przez kaloryfer, a "wyzerować" kontakt.

samo wyzerowanie nie rozwiąże całego problemu może nadal buczeć może zabezpieczyć wzmacniacz i ewentualnie ciebie w razie pojawienie się fazy na obudowie pieca w tym przypadku powinien zareagować bezpiecznik.Zerowanie i uziemienie owszem da stu procentowy efekt.Ale wyzerować warto chociaż z powodu bezpieczeństwa ciebie i innych użytkowników gniazda.

pgmuzyk pisze:
To byłby hardkor :!: ;-)

Wież mi widziałem nie raz takie przypadki i to uziemienia całej instalacji elektrycznej w pomieszczeniu mieszkalnym.
"zły defil boli przez całe życie

zły sky-way boli nawet po śmierci."

Awatar użytkownika
pgmuzyk
Doradca
Posty: 263
Rejestracja: 18-07-2008 13:44

03-11-2009 11:29

Zaicev pisze:
pgmuzyk pisze:
To byłby hardkor :!: ;-)

Wież mi widziałem nie raz takie przypadki i to uziemienia całej instalacji elektrycznej w pomieszczeniu mieszkalnym.

I wczoraj było ich święto... :-/
Prawdziwy gitarzysta nigdy nie jest w 100% zadowolony ze swojego brzmienia!
ObrazekObrazek
Music Man Silhouette Special LE 2005 . . . . . Music Man John Petrucci Mystic Dream

Awatar użytkownika
Zaicev
Doradca
Posty: 63
Rejestracja: 21-01-2008 12:29

03-11-2009 11:39

pgmuzyk pisze:
Zaicev pisze:
pgmuzyk pisze:
To byłby hardkor :!: ;-)

Wież mi widziałem nie raz takie przypadki i to uziemienia całej instalacji elektrycznej w pomieszczeniu mieszkalnym.

I wczoraj było ich święto... :-/


Taka niestety jest prawda elektryków ogrodników jest jeszcze wielu w naszym kraju i należy się ich przestrzegać.Tego zawodu uczy się całe życie nie wystarczy połączyć żaróweczkę do baterii ale z drugiej strony jak taki mały gówniarz podłączy tą że żaróweczkę 5V pod gniazdo sieciowe 230V to później będzie wiedział czego na przyszłość się nie chwytać.
Przepraszam za odejście od tematu ale nie potrafię się powstrzymać.
"zły defil boli przez całe życie

zły sky-way boli nawet po śmierci."

Awatar użytkownika
pgmuzyk
Doradca
Posty: 263
Rejestracja: 18-07-2008 13:44

03-11-2009 12:46

Mnie ta dziedzina interesuje, ale niestety znam się na tym conajwyżej "średnio" a praktyki mam bardzo mało....
Prawdziwy gitarzysta nigdy nie jest w 100% zadowolony ze swojego brzmienia!
ObrazekObrazek
Music Man Silhouette Special LE 2005 . . . . . Music Man John Petrucci Mystic Dream

Awatar użytkownika
Zaicev
Doradca
Posty: 63
Rejestracja: 21-01-2008 12:29

03-11-2009 13:37

Ja za niedługo będę miał uprawnienia SEP-owskie do 1kV czyli pełnoprawnie będę mógł grzebać w instalacjach elektrycznych.Mnie też kręci prąd można by powiedzieć takie powołanie druga pasja poza muzyką oczywiście.
"zły defil boli przez całe życie

zły sky-way boli nawet po śmierci."

bimacz
Posty: 2
Rejestracja: 01-11-2009 19:26

03-11-2009 16:33

TO CZYLI (bo już nie wiem :-D :-P ) może takie cudo stać czy zagraża to komuś z domowników ? co do bezpiecznika to mam w wzmacniaczu wbudowany , i w listwie , dom nie jest stary... i nie tylko u mnie w domu buczy , tzn w poprzednim domu buczało , przeprowadziłem się niedawno i jest to samo , i znowu kabel i kaloryfer :)... i nie jest to wina listwy bo podłączałem zarówno z nią jak i bez niej... może to być wina kabla do wiosła ? czy to odpada ? i jeszcze , jak zaczyna buczeć a nie jest dopięty do grzejnika , to jak dotykam ręką kabel przy wejściu do gitary , to przestaje buczeć ( link do kabla http://www.arttechnology.pl/Instrumenty ... 26562.html

karlol
Posty: 47
Rejestracja: 15-12-2007 20:53

03-11-2009 16:39

Zaicev pisze:samo wyzerowanie nie rozwiąże całego problemu może nadal buczeć

Zgadzam się. Gniazdko mam wyzerowane bo się pytałem elektryka przy okazji jak coś robił w domu a wzmak nadal buczy. Trzeba uziemić jeśli chce się to usunąć...

Awatar użytkownika
Zaicev
Doradca
Posty: 63
Rejestracja: 21-01-2008 12:29

03-11-2009 20:25

Stać to może jest to bezpieczne co do zerowania to dodatkowa ochrona przeciwporażeniowa w aktualnych przepisach wymagana ale w starych instalacjach bolec ochronny był tylko w kuchni i w łazience.Co do bezpiecznika dla ścisłości jeżeli nastąpi uszkodzenie urządzenia w tym wypadku pieca (np.uszkodzenie izolacji) i pojawi się faza (napięcie) na obudowie urządzenia to powinien zareagować bezpiecznik (topikowy) lub wyłącznik nadmiarowoprądowy tzw"s"(te pierwsze aktualnie nie stosowane na zabezpieczeniach obwodów) po to głównie jest ten bolec w gniazdku.Wracając do buczenia sprawdź na innym piecu gitarę lub inną gitarę na twoim wzmacniaczu może to być problem złego uziemienia gitary.I polecam wzmacniacze gitarowe które mają wtyczkę na bolec ochronny podłączać tą że wtyczkę do gniazda z bolcem bo jeżeli nastąpi to co opisałem wyżej a trzymamy w rączkach gitarę to może nieźle zamroczyć ale to już zależy od konstrukcji pieca a w elektronikę aktualnie nie zaglądam więc nie wiem.
A jeszcze tym palcem to właśnie uziemiasz gitarę czyli jeżeli masz jakiegoś młodszego brata pod ręką czy może małżonkę to powiedz gdy grasz żeby wsadzili palec w część metalową gitary i po problemie.
"zły defil boli przez całe życie

zły sky-way boli nawet po śmierci."

Wróć do „Poradnik / Wzmacniacze, producenci”