Martx616
Posty: 2
Rejestracja: 27-04-2019 22:00

27-04-2019 22:20

Witam.
Jakiś czas temu kupiłam nową gitarę elektro akustyczną marki Greg Bennett, model OM-8CE/N.
Po pewnym czasie, zaczęło ruszać się mi gniazdo (ta część gdzie wkładam kabel). Kilka razy ją dokręcałam, lecz po kilku dniach znowu się rozkręcało. Działało normalnie na wzmacniaczu.
Wczoraj lub przedwczoraj wypadło mi całe gniazdo. Próbowałam to dokręcić, lecz wydaje nie mogę, ponieważ nie widzę ci się dzieje w środku, a nakrętka chyba się popsuła.
Obawiam się, że zostały uszkodzonej kabelki, ponieważ gitara nie działa na wzmacniaczu. Widziałam już gdzieś ten temat, lecz dotyczył gitary elektrycznej. Mam teorię, że mogło się to popsuć od pasa, bo nie idzie tego dokręcić. Póki co, gniazdo jest zaklejone taśmą, żeby nie wypadło.
Nie wiem co robić i boje się że kable się zerwały. Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

27-04-2019 22:39

Tak się często zdarza że gniazdo się poluzuje. Oczywiście nie ma sensu próbować dokręcać dopóki nie masz pewności czy przewody się nie pourwały. Zatem musisz zobaczyć czy wszystkie trzy przewody są na swoim miejscu. W tym celu musisz to gniazdo wydobyć z pudła przez otwór rezonansowy. Jak masz drobne ręce to może wystarczy że poluzujesz struny, jeśli nie, to trzeba będzie je zdjąć. Jeśli przewody są pourywane, to trzeba je przylutować na swoje miejsca., jednak czasami zdarza się że są poskręcane przez co zwarte, więc trzeba je porozdzielać. Przed przykręceniem na swoje miejsce, warto sprawdzić czy wszystko gra, no i sprawdź baterię bo mogła się wyczerpać.

Wróć do „Gitary elektryczne”