ivtec201
Posty: 9
Rejestracja: 20-04-2014 17:02

20-04-2014 18:41

Witajcie, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna gitary elektrycznej, grać jeszcze za bardzo nie umiem, do tej pory brzdąkałem na klasyku brata, ale potrzebuję własnego instrumentu. Nie przychodzę tu nieprzygotowany, długi czas szukałem w internecie informacji i wiele się dowiedziałem, ale i tak mam mętlik w głowie.
-Cena: poniżej 1000 zł
-gitara może być używana, może to i lepiej, bo podobno jeszcze kilka lat temu były one wytwarzane z lepszego drewna i nie w Chinach
-wygląd: raczej Superstrat, bo z tego co widzę to LP mają maksymalnie 22 progi, a straty do 24 (do wykorzystania tylko w solówkach rzecz jasna, ale planuję rozwinąć się na tyle, by móc je grać); jeśli nie ma to znaczenia, wyprowadźcie mnie z błędu
- Gatunek muzyki: mam z pewnością większe ambicje niż umiejętności :/, najchętniej słucham i grałbym thrash metal, ale lubię też lżejsze melodie, np. Gary Moore, Joe Satriani, Dire Straits
-inne ważne informacje: nie wiem jak dobrać dla siebie odpowiednią szerokość gryfu, mam niby duże dłonie i długie ręce (mam 192 cm wzrostu), ale na gitarze klasycznej nie gra mi się jakoś wygodnie, chociaż może to kwestia braku umiejętności; co do mostka, Floyd Ross to ciekawy gadżet, ale ponoć w tańszych instrumentach rozregulowuje się i przeszkadza początkującym więc mogę się obejść bez niego; jestem praworęczny
Z tego, co udało mi się ustalić, te wymagania spełnia wiele gitar (różnorakie Washburny, Dean Vendetta, Cort Katana, kilka Yamah, Jacksonów i Ibanezów, a także gitary, na które z jakiegoś powodów automatycznie się nastawiłem, czyli Schectery Omen, Demon albo Revenger. Z powodu tej mnogości nie wiedziałem oczywiście co mam zrobić. Ostatnio trafiłem jednak na Schectera Demona za 700 zł - to chyba dobra cena? Jest tutaj:
http://olx.pl/oferta/schecter-damien-6-sbk-CID751-ID5bm1N.html#94d2ad2400
Co o nim sądzicie? Ja mam co do niego pewne wątpliwości, bo sprzedawca twierdzi, że dostał na urodziny, zagrał dwa razy i teraz gitara leży, a jest jej pierwszym właścicielem (pytałem). Teoretycznie więc jest to nówka sztuka, nieśmigana. Dlaczego więc jej stan opisany jest jako "dobry" a nie "idealny" albo "bardzo dobry"? To pytanie zostało przez sprzedawcę pominięte. Być może nie dostał jej na ostatnie urodziny. Nie ma chyba sensu żebym pojechał i ograł tę gitarę, co zawsze jest polecane przez forumowiczów, bo nie znam się na tych instrumentach ani nie gram na tyle dobrze, żeby stwierdzić, że coś jest nie tak.
Zainteresowały mnie Damieny, bo mają przetworniki EMG i są ogólnie podobno porządne.
Mam też inne pytanie: czy przełącznik trzystopniowy to ten, który odpowiada za rozłączanie cewek i pozwala humbuckerom działać jak single?
Mam też pytanie dot. wzmacniaczy, ale to chyba w innym dziale.
Przepraszam za długość posta, ale chciałem zawrzeć wszystkie informacje. Dobre dusze, które przeczytają całość, proszę o poradę. Mam nadzieję, że wszystko w tym wątku jest w porządku, bo jest to mój pierwszy tutaj wpis.

Awatar użytkownika
Bairei
Posty: 91
Rejestracja: 16-03-2014 18:00

20-04-2014 19:09

Siemanko!
Mimo, iż sam również jestem laikiem (swojego pierwszego elektryka mam dopiero od tygodnia), to postaram się tobie przynajmniej trochę pomóc co do wyboru wiosła.
Przede wszystkim, katanę i vendettę odrzuć, w tej cenie będziesz miał dużo lepsze kąski. Jeżeli chodzi o Jacksony, to ma95 z naszego forum ma ciekawego PS-4 na sprzedaż: KLIK
Sam przez dłuższy czas rozważałem jego kupno, jeden z niewielu świetnych Japońców w tej cenie. Ewentualnie możesz jeszcze popatrzeć na serię JS30, ale to już produkcja hinduska, w dodatku już po wykupieniu marki przez Fendera. Na Schectery też warto popatrzeć, szczególnie jeśli będziesz chciał poszatanić. O pozostałych markach nie mogę za dużo powiedzieć, gdyż nie brałem ich zbytnio pod uwagę.
Obrazek Obrazek Obrazek
Jackson JS35KE W/FR (Jackson CVR x2) + Charvel Fusion Special (EMG 60) + Peavey Express 112

ivtec201
Posty: 9
Rejestracja: 20-04-2014 17:02

21-04-2014 14:53

Dzięki za odpowiedź. Ten Performer jest interesujący, chociaż trochę przeraża mnie jego wiek i stan gryfu. Może irracjonalnie i nie ma to wpływu na nic, ale po prostu nie jestem pewien. Jest niewiele młodszy ode mnie. Rozumiem, że ten Jackson to byłby jednak lepszy instrument niż Schecter Damien?

Awatar użytkownika
boden7
Posty: 562
Rejestracja: 12-10-2013 23:09

21-04-2014 20:47

Jeśli masz możliwość kupna Jacksona pre-Fender to od razu powinieneś go brać, bo to jedne z lepszych gitar.
https://www.youtube.com/channel/UCvHTuq9lMaPyGoYUtwu3T2A

kto wymyślił limit 12 kb na avatar?!

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

21-04-2014 21:46

ivtec201 pisze:Dzięki za odpowiedź. Ten Performer jest interesujący, chociaż trochę przeraża mnie jego wiek i stan gryfu.


Fakt, gryfowi należy się leciutka korekta pozycji w kieszeni i prawdopodobnie progi są do szlifu. Wiek to plus w tym przypadku.

Bairei: JS30 bywają czasem japońskie. (Ale przystawki mają CVR, słabe raczej)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

ivtec201
Posty: 9
Rejestracja: 20-04-2014 17:02

26-04-2014 20:50

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi ;)

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”