Awatar użytkownika
kostu
Posty: 92
Rejestracja: 19-04-2012 19:07

19-03-2015 16:06

Witam,
przegrzebałem się przez to forum, przegrzebałem się przez google, blogi, artykuły, etc. i niestety dalej nie wiem.
Udało mi się jednak w miarę określić czego będę wymagał od swojego interface'u i mam nadzieję że na tej podstawie mi pomożecie.
Więc wypisuję:
1. Obecnie mam Windows 7 x64 ale to się może zmienić (Windows 10?) dobrze by było gdyby producent interface'u wypuścił odpowiednie sterowniki (wiem, że to ciężko przewidzieć ale może ktoś wie jakie firmy są w miarę pewnie w tej kwestii).
2. Planuję nagrywać gitarę (dobrze by było żeby interface pozostawiał mi dowolność, gitara->interface, gitara->pedalboard->interface, gitara->pedalboard->wzmak->interface), oraz wokal (koniecznie przynajmniej jedno wejście z +48V).
3. Każde wejście z regulowanym gain'em, ale to wiadomo.
4. Wyjście na słuchawki z regulowanym poziomem głośności, bardzo mile widziany direct monitoring.
5. Przynajmniej jedno wejście w stylu aux in (czy coś takiego), żemy móc odtworzyć sobie podkład podczas nagrywania. (Chyba że takie coś się normalnie robi przez DAW, to nie potrzeba ;P nie wiem).
6. Nie potrzebuję żadnego midi ani nic z tych rzeczy.
7. 24 bit.
8. Cena poniżej 1000zł

Jeśli coś jeszcze, o czym zapomniałem to pytajcie.

Myślałem o Akai EIE Pro ale nie wiem czy nie przepłacam za funckje które nie będą mi potrzebne. Na pewno ten model ma dużo możliwości, chyba nawet więcej niż wymieniłem. W sumie to do niego jestem najbardziej przekonany chyba, ktoś jest w stanie zaproponować lepszy substytut, a jeśli nie to może przekonać mnie do kupienia właśnie jego.
Patrzyłem też na Line6 POD Studio UX2 ale myślę że sporą część ceny wypełnia oprogramowanie do niego, którego nie będę używał.
Obrazek Obrazek
Cort KX5 + EHX Metal Muff + Hughes&Kettner Attax40 + Focusrite Scarlett 2i2

BananPL
Posty: 206
Rejestracja: 05-05-2013 23:18

19-03-2015 21:43

Roland UA-55 Quad-Capture lub Focusrite Scarlett (w sumie wystarczyłaby Ci wersja 2i2) przychodzą mi do głowy. AKAI jest również oczywiście dobrym wyborem - na Twoim miejscu brałbym (ja jednakowoż posiadam zapędy studyjne i jaram się wszelkim sprzętem nagrywającym z milionem opcji i wejść ;) ). UX2 odpada w przedbiegach - przedwzmacniacze mikrofonowe w nim są tak słabej jakości, że szkoda gadać.

Awatar użytkownika
kostu
Posty: 92
Rejestracja: 19-04-2012 19:07

21-03-2015 21:46

W sumie FOCUSRITE Scarlett 2i2 ma chyba dokładnie to co wypisałem co wypisałem. Dodatkowo jest tańszy.
Ale z kolei Akai pozostawia mi zapewne więcej możliwości gdybym w przyszłości chciał zająć się czymś jeszcze, tak?
Obrazek Obrazek
Cort KX5 + EHX Metal Muff + Hughes&Kettner Attax40 + Focusrite Scarlett 2i2

BananPL
Posty: 206
Rejestracja: 05-05-2013 23:18

22-03-2015 07:51

Dokładnie tak. Przy jego użyciu byłbyś w stanie nagrywać np. wokal, gitarę na 2 mikrofony i bas jednocześnie. Nie każdy jednak ma warunki do nagrywania wszystkiego w domu (nie mówiąc o tym, że nie da się grać na gitarze i basie naraz :D ).
Jeśli potrzebujesz tylko jednego lub dwóch mikrofonów aktywnych w danym momencie, 2i2 spokojnie wystarczy - jakość nagrań też będzie przyjemna.

Wróć do „Gitara i komputer”