TraCer
Posty: 2
Rejestracja: 17-02-2020 09:47

17-02-2020 10:13

Siemka witam was wszystkich bo napewno długo tu zabawie :) a więc sprawa wygląda następująco : Od długiego długiego czasu zabieram się za kupno elektryka, lecz jak każdy kto kiedyś zaczynał niemam o sprzęcie prawie żadnego pojęcia... Chciał bym nauczyć się grać brzmienia ciężkie hard rock, metal, power metal itp obejrzałem sporo gitar i znalazłem coś chyba dla sb i tu moja prozba do was co sądzicie o CORT KX100 BKM i ewentualnie jaki piecyk do tego dobrać ( mieszkam w bloku więc dużo i tak bede grać na słuchawkach) z góry dzięki każdemu kto chociaż miał czas i ochotę przeczytać ten nudny temat podobny do każdego innego tematu i odpowiedzieć na pytanie laika :D

Awatar użytkownika
BlackReverb
Posty: 56
Rejestracja: 13-08-2019 17:17

17-02-2020 13:16

Cort KX100 to super gitara na początek do ciężkich brzmień, budżet masz nie bylejaki jak na ten etap ;-). Ale tak w razie co, to powinieneś się udać do jakiegoś sklepu i sprawdzić co ci lepiej leży. Poza tym cortem polecam również ograć Ibanez GRG 170DX oraz RG 412EX (ten drugi musiałbyś poszukać na rynku używanym), warte uwagi są również Yamaha RGX 121 i ERG 121, Schecter SGR C1 lub używane Schectery Omen/Demon. Sprawdź sobie też jakieś Les Paule, jak Vintage V100, Epiphone Les Paul Standard, oczywiście tu również musiałbyś kupić używki. Niektórzy lubią rżnąć na SG, ograj Vintage VS6, Epiphone G400 lub też lepszy G400Pro, z czego znów używka. Pograj na wielu gitarach, sprawdź jaki gryf najlepiej ci leży, co ci najwygodniejsze, trzymaj gitary w różnych pozycjach, graj też na każdej przystawce aby poznać brzmienie, graj na każdej przez dłuższy czas, żeby sprawdzić, czy się nie rozstraja, czy nie cichnie na jakimś progu. Jeżeli nie będziesz mógł czegoś znaleźć sprzedawca na pewno pomoże. Najlepiej sprawdzić kilka sklepów, bo polskie sklepy mają akurat nie zawsze dużo do zaoferowania. Polecam m.in Riff we Wrocławiu. Nie zamykaj się na rynek używany. To bardzo dobry interes. Grasz w sklepie na droższych a potem szukasz używki. Oczywiście tak, żebyś mógł pojechać ograć, nawet jak poznałeś brzmienie, gryf i takie tam w sklepie to musisz sprawdzić czy trzyma strój, nie brzęczy, nie cichnie na niektórych progach itp. Podsumowując, kilka gitar, które polecam w cenie do ok 1000zł:
Nowe
Cort KX100
Ibanez GRG 170DX
Yamaha RGX 121
Yamaha ERG 121
Schecter SGR C1
Vintage VS 6
Epiphone G 400

Używane
Ibanez RG 412EX
Schecter Omen 6
Schecter Omen Extreme
Schecter Demon 6/7
Vintage V 100
Epiphone Les Paul Standard
Epiphone G 400 Pro

Oczywiście ograj też inne jakie ci wpadną w oko, najwięcej jak się da. Unikaj mostka Floyd Rose w tym przedziale cenowym. Co do pieca, ja najbardziej polecam ci Peavey Vypyr Vip 1 lub Vip 2. Cyfrowy preamp daje ci w tym piecu tak wiele możliwości, że na początku ciężko się rozgarnąć w tym wszystkim. Naprawde wieeele efektów i typów brzmienia. Prawdziwa maszyna. W tej cenie żaden inny piec tyle nie oferuje. Końcówka mocy jest tranzystorowa, więc nie zalatuje cyfrą. Jeżeli celujesz w jakieś tańsze piecyki, to szukaj używki Roland Cube 20x/30x/20xl (w nówkach są już tylko nędzne 10gx), też ma niezły zasób zabawek, choć wiele mu brakuje do tego Pivejka.
No, ale się rozpisałem, ale mam nadzieję, że trochu pomogłem :-D
Gibson Les Paul w/ Seymour Duncan APH1 Alnico II Pro
>>
Marshall DSL40CR
>>
Dunlop CryBaby SC95 Slash Classic Wah
MXR M135 Smart Gate
ProCo Rat 2 Distortion
Boss GE-7 Equalizer
Line 6 m13 Stompbox Modeler

TraCer
Posty: 2
Rejestracja: 17-02-2020 09:47

17-02-2020 14:37

Wielkie dzięki za pomoc i za czas który poświęciłeś by pomóc laikowi :p napewno sprawdzę gitary o których mówiłeś i przyznając się nie myślałem o używanej gitarce więc najbliższym czasie trzeba udać sie do sklepu muzycznego i chyba czas zaczynać :)

Awatar użytkownika
BlackReverb
Posty: 56
Rejestracja: 13-08-2019 17:17

17-02-2020 16:15

Mała rada, jeżeli zdecydujesz się na którąś, a zwłaszcza jeżeli na używaną, to od razu oddaj do regulacji. Jeżeli nie masz w zasięgu lutnika, to może w sklepie ci to zrobią. Jak za jakiś czas znów będzie potrzeba to możesz już spróbować zrobić to samemu. No i jeżeli weźmiesz którąś z ruchomym mostem to nie szalej za bardzo z wajchą, jeżeli nie chcesz za częstej potrzeby regulacji ;-), na początku to najlepiej go po prostu zablokować.
Gibson Les Paul w/ Seymour Duncan APH1 Alnico II Pro
>>
Marshall DSL40CR
>>
Dunlop CryBaby SC95 Slash Classic Wah
MXR M135 Smart Gate
ProCo Rat 2 Distortion
Boss GE-7 Equalizer
Line 6 m13 Stompbox Modeler

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”