Awatar użytkownika
mikel1994
Posty: 15
Rejestracja: 26-08-2011 12:15

13-11-2012 17:31

Witam serdecznie,

napisałem pięknego, długiego posta, ale uj go strzelił, więc postaram się skrócić.

Szukam na mały występ publiczny idealnego ustawienia mojego wzmacniacza... Dlaczego się Was pytam o taką banalną rzecz? Bo chcę zastosować dwa wzmacniacze.

Czego szukam? No niby uwielbiam brzmienie Garego Moore'a, ale nie próbuję go podrobić. Nazwijmy to punktem wyjścia (chociaż w sumie pasowałoby mi od jego brzmienia po prostu więcej przesteru i reverbu, ale dojście z moim złomem do takiego brzmienia jest nie oszukujmy się - nie możliwe).

Czym dysponuję? No właśnie... W tym problem.
- Gitara pożal się Boże j&d l80
- Randall rx75RG2
- Coxx CG-15R
- sprawny mikrofon dynamiczny

Jakieś pomysły na co zwrócić uwagę podczas podłączania tego, jak ustawiać? (na sobie, obok siebie jak najdalej, po prostu obok siebie, jeden za drugim?)
Oczywiście podłączam gitarę do Randalla przy którym jest mikrofon podłączony do Coxx'a.
Gdzie dać więcej reverbu, gdzie go nie dać? Które pasmo na którym wzmacniaczu podbić?
No i na brzmieniu czystym Coxx'a jest znacznie za dużo góry, oraz obawiam się, że może być za cicho. No w każdym razie nie brzmi to ciekawie, dlatego mimo dennego przesteru tego comba nie próbuję nawet kombinować z czystym brzmieniem.

Sam się w tym gubię i zmieniając coś nie orientuję się szczerze mówiąc czy jest lepiej, czy gorzej.

Powiedzmy, ze mam już pewne ustawienie (które brzmi lepiej niż sam Randall), ale wierzę, że nadal może być lepiej i z waszymi wskazówkami uda mi się ukręcić coś więcej.

No i ostatnie, głupie pytanie... Spalę wzmacniacz jak podepnę bezpośrednio wyjście na dodatkową kolumnę randalla (wejście 75/100w) do wejścia Coxx'a, prawda? :D
Przepraszam za wszystkie błędy w powyższym tekście, jestem tylko człowiekiem.
J&d l80 + T.Burton Greengo + Randall rx75rg2 + Coxx cg-15R

Awatar użytkownika
Cyssiek
Posty: 944
Rejestracja: 22-07-2009 13:14

14-11-2012 00:09

Rzecz w tym, że chcesz nagłośnić wzmacniacz wzmacnieczem? Kupa wyjdzie, poważnie mówię. Dwa piece łączy się spliterami (sygnał z wiosła rozdzielany),
Fender Stratocaster Korea '92, Peavey JF1EX, basik Stagg, Alesis iO|2, T.Bone SC450, Shure SM58, CME M-Key

Awatar użytkownika
mikel1994
Posty: 15
Rejestracja: 26-08-2011 12:15

14-11-2012 20:48

Skąd ta pewność?

Gdybym nagrał mikrofonem pojemnościowym z kamery cyfrowej porównanie brzmienia samego Randalla i Randalla+Coxx'a dałoby radę żebyście wyrazili swoje skromne opinie o tym?
Przepraszam za wszystkie błędy w powyższym tekście, jestem tylko człowiekiem.
J&d l80 + T.Burton Greengo + Randall rx75rg2 + Coxx cg-15R

Awatar użytkownika
mikel1994
Posty: 15
Rejestracja: 26-08-2011 12:15

17-11-2012 21:36

Nie wiem czy dacie radę ocenić, ale nagrałem to.

Nie przejmujcie się głupotami które gram, nie to jest ważne.
Co wg. was lepiej brzmi? 1 wzmacniacz, czy dwa (drugi włączam w ok 1:00)
No i brumienie wynika ze zrąbanej instalacji elektrycznej w moim bloku.

http://www.youtube.com/watch?v=XmiAMrVQ ... e=youtu.be
Przepraszam za wszystkie błędy w powyższym tekście, jestem tylko człowiekiem.
J&d l80 + T.Burton Greengo + Randall rx75rg2 + Coxx cg-15R

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”