Vorador188
Posty: 145
Rejestracja: 18-04-2011 21:18

22-12-2012 14:13

Witam, niedługo chcę sobie wymienić struny z rozm. 10-52 na 11-53 i przestroić do stadnard D.
Posiadam w zapasie pojedynczą strunę .56 (tej samej firmy strun) i zastanawiam się czy wsadzenie jej zamiast tej .53 zrobi jakąkolwiek krzywdę poza większą krzywizną gryfu, który i tak wyreguluje. Planuję tak zrobić bo podejrzewam że jakbym zszedł o cały ton do drop C to byłaby za luźna.
Gdzieś czytałem o naciągu wywieranym przez struny (w kilogramach ?)i że każda powinna mieć mniej więcej taką samą wartość, dlatego też troszkę się waham.
Drugie co mi przyszło na myśl że może się nie zmieścić w siodełku.
Bardzo proszę o jakiekolwiek rady.
Pozdrawiam

Vorador188
Posty: 145
Rejestracja: 18-04-2011 21:18

24-12-2012 22:34

Mimo ze jest już po wszystkim, i ten post też za późno przeczytałem, rano postanowiłem zrobić swoje. Stwierdziłem że przynajmniej nauczyłbym się na błędach.

Jedną strunę jak wcześniej wspomniałem wymieniłem ale oczywiście na inną tej samej firmy i serii (nawet koperty były te same to nie było mowy o innym brzmieniu, bo tą kwestię też brałem pod uwagę). Przedtem sporo szukałem w sklepach podobnych do tej niecodziennej dla mnie grubości kompletów czy istnieją podobne do mojego widzimisie, i przestroiłem na standard D.

Jeśli kogoś to zaciekawi to powiem tyle że jak na pierwsze zetknięcie się z niższymi strojami tak jest idealnie, ale jak ktoś chce zejść do drop C to może być ciut za luźno. Ja przynajmniej tak to odczuwam. Prawie 2 dni jest dobrze więc już nic się nie stanie ;) Tak czy inaczej wielkie dzięki za odpowiedź, pozdrawiam i również życzę wesołych świąt ;)

jarekosm
Posty: 190
Rejestracja: 24-10-2011 14:03

28-12-2012 20:53

Znam takich, co grają w Standard E, potem na miesiąc zjeżdżają do Drop D, itd. i ich gitara jakoś żyje. Oczywiście zmienia się naprężenie na pojedynczych strunach i na pewno to działa na gitarę, ale w dłuższym czasie. W jakim stopniu nie wiem.
Obrazek
1960's Hagstrom III (1966) + Marshall ED-1 (kompresor) + Marshall MG 50 DFX

http://www.facebook.com/KonkursyzGitarami - polub stronę, aby być na bieżąco z konkursami i wygrywać gitary i akcesoria!

Wróć do „Struny gitarowe”