Awatar użytkownika
krechaSP
Posty: 569
Rejestracja: 04-08-2012 02:46

05-07-2013 03:14

witam
szukam ciekawego brzmienia dla mojego strata i chciałem wymienić oryginalne pickupy. najlepszym pomysłem jaki mi wpadł do głowy było przejrzenie thomanna i innych tego typu stron. i w tym momencie padło parę pytań bez żadnej odpowiedzi w mojej głowie. rzecz jasna nie chcę kupować Zephyrów duncana. chciałbym je dostać, owszem, ale kupować za ponad 3k to bez sensu, bo nie mam tyle oraz gitara mniej warta jest :P'
pytania na początek:

0. czy można aktywnych pickupów używać jako pasywne ? (ciekawi mnie to tak btw, bardzo poboczny temat, bo wrzucanie aktywnych pickupów w strata mi się nie widzi)


1. jakie pickupy mają najlepsze przełożenie jakość/cena ? (set lub pojedynczo, chodzi mi o konkretne modele, a nie o marki...)

2. jakie pickupy najtaniej kupić do strata, żeby były sensowne i brzmiały lepiej niż te z fendera mexico ?

3. co sądzicie o pickupach typu Wilkinson, Giovani, Gotoh i Entwistle ? bo nigdy się nie spotkałem z tymi pickupami ? są warte czegokolwiek ? bo może to byłoby dobre rozwiązanie ?

4. jeden z pierwszych konkretnych pomysłów na set to kupić Tesla Plasma-1 secik (około 320zł) lub używany jakiś (ma ktoś coś? nie piszcie w temacie tylko na priv). co sądzicie o tym secie ?

5. jakie single (nie tylko stratowe wchodzą w grę, ale również takie do mustangów etc) polecacie OGÓLNIE pytając do 150 zł ? zainteresował mnie np. Jaquar Quarter od Seymoura (od znajomego mogę nowy za 160 wyciągnąć, dlatego o ten pytam)

jeszcze pytania dojdą ;)

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

05-07-2013 10:15

Pickupy wilkinsona sa troche zbyt tanie, ja polece duncan aps-1 i qms1 od ibaneza, ona single mi super grały w gitarkach, przy czym aps mial bardzo okragle brzmienie pod gryfem, cos jak emg85, a do solowek tez mial dostateczna moc ;)

Scorpie
Posty: 736
Rejestracja: 24-11-2011 09:08

05-07-2013 10:19

Kup set texasów i będzie pan zadowolony:)
I drive a rolls royce, 'cos it's good for my voice

Wróć do „Przetworniki”