Kostka698
Posty: 3
Rejestracja: 15-07-2013 14:18

15-07-2013 14:26

Witam wszystkich,

Mam następujące pytanie:

Chciałbym trochę "odkurzyć" moją gitarę klasyczną. Chodzi mi konkretnie o jej odmalowanie, ale nie całkowite, tylko progi (są zdarte) i tylko kanty pudła (po prostu jest poobijana od stawiania np na podłodze itp, byłoby to tylko kilka pociągnięć pędzlem). Jak się do tego zabrać i jaką farbę kupić (nie chcę, żeby wyszło za drogo...) ?

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

15-07-2013 14:43

progow nie odmalujesz ;) progi raczej wymienic, albo calkiem zeszlifowac i zrobic wioslo fretless. wymiana progow jest albo bardzo trudna albo bardzo kosztowna, wiec zastanow sie czy warto.
malowanie- tu juz sobie musisz dobrac lakier. nie napisales wlasciwie nic o tym jaki to lakier byl oryginalny, nie ma foto ani jednego. jak tylko kanty poobijane, to tez lakier troche trudno bedzie zrobic. pomysl o calym obramowaniu pudla, ze zeszlifowac taki pasek dwa milimetry orzy krawedzi wokol pudla i ciemna farba zamalowac takie ladne obramowanie. jesli masz zdolnosci artystyczne to mozesz jeszcze na tym jakis motyw roslinny zrobic jasnym kolorem, albo paski takie wzdluz, albo jeszcze inny wzor. ja tez w klasyku kiedys sie strasznke wkurzalem bo mi farba z kantow sie poobijal bardzo i wygadalo to brzydko. mialem wtedy taka faze zafascynowania bluesem. wzialem pilnik i cala krawedz zeszlfowalem d zywego drewna rowniutko wokol calego pudla i to samo z glowka( tania gitara byla z jasnego drewna posmarowanego czerwona lakierobejca) potem jeszcze papierem sciernym troche sfatygowalem sama plyte wierzchnia. fajnie to wygladalo, troche jak u T. Emmanuela.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 214
Rejestracja: 28-02-2011 22:40

23-07-2013 15:57

Części gitary nie ma raczej sensu lakierować. Jak już chcesz to zrobić i chcesz żeby było w miarę ładnie to najlepiej pociągnąć cała gitarę nowym lakierem. Nie polecam lakierowania pędzlem bo zapewne zostaną mazy po pędzlu. Jeśli nie masz dostępu do pistoletu lakierniczego to kup najlepiej lakier w sprayu. Nie wiem jakiej wartości jest Twoja gitara? Jeśli nie jest najwyższych lotów to lakierowanie możesz wykonać sam przy nakładzie myślę, że około 50 zł. Ale jeśli jest to już jakaś lepsza gitara to lepiej zanieść ją do specjalisty. Wbrew pozorom lakierowanie to chyba jedna z najtrudniejszych rzeczy jeśli chodzi o budowę gitary.
http://www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
http://www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

Wróć do „Renowacje i konstruowanie instrumentów”