Awatar użytkownika
Mabrothrax
Posty: 74
Rejestracja: 21-12-2009 17:10

05-07-2012 09:53

Zapraszam do ogólnej dysputy na temat nowych krążków różnych kapel powiązanych z death/black metalem i pochodnymi.

Ja pierwszy strzał 3 pozycje.

Meshuggah - Koloss
Dying Fetus - Reign Supreme
Nile - At the gate of sethu

Co sądzicie? Mi osobiście najbardziej z całego zestawienia przypadł album meshuggah, chociaż wszystkie z wymienionych bardzo, bardzo dobrze oceniam. Jednak kawałek "Break those bones whose sinews gave it motion" niszczy mnie totalnie i chyba tylko dzięki niemu ta płyta to mój faworyt jak na razie.
Dean ML - cóż innego?

Awatar użytkownika
zawislokiem
Posty: 23
Rejestracja: 27-11-2010 10:16

25-08-2012 14:32

Mi jakoś Meshuggah - Kollos nie podszedł. The Demon's Name is Surveilland zarąbiste ale reszta jakoś monotonnie idzie. Album brzmi jakby grał według mnie tam tylko bas przesterowany, perkusja i wokal. Gitar nie słyszę. Dziwne brzmienie. Czasami jest dobrze ale... niedosyt jest. Jeżeli chodzi o progresywny to zdecydowanie wole Gojire. Dużo ludzi mówię że to to samo co Meshuggah ale ja podobieństwa nie słysz.

Awatar użytkownika
Dektiv
Posty: 113
Rejestracja: 07-07-2010 11:30

04-09-2012 07:31

Nowa Katatonia. Ze względu na zbliżający się koncert w listopadzie, czekałem na płytę z niecierpliwością i nie zawiodłem się. Nie przeczę, że tęsknie za Katatonią, młodą bandą metali która stworzyła december of souls, ale teraz po zmianach składu, grają rodzaj metalu który również mi odpowiada - spokojne, lekko depresyjne, ciężkie granie. Dość podobnie do poprzedniej płyty, ale wszystko jest na swoim miejscu, chociaż zabrakło utworu który wgniótłby człowieka w ziemię i sprawił, że już bym pojechał czekać w kolejce na koncert.

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

06-09-2012 16:21

Ja właśnie staram się dorwać w swoje łapy płytę "Scorned" polskiego zespołu Masachist. O zgrozo, zapomniałem że premiera była 3 września. Po ich debiutanckiej płycie "Death March Fury" mam bardzo zaostrzony apetyt na ich twórczość. Dlaczego? "Death March Fury" jest według mnie świetnym albumem, jest w nim wszystko, co powinno się znaleźć na death metalowym krążku (kto jeszcze nie słyszał - polecam), od szybkich kawałków (Crush Them!!!), po powolne miażdżące riffy (Appearance of the Worm). Dodając do tego znakomity wokal Saurona, dobrą perkę (za którą odpowiedzialny jest Daray), wychodzi nam świetny krążek.

"Death metal ku*wa mać!" ;)

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

10-09-2012 14:54

Wiem, wiem, nie pisze się posta pod postem, ale trudno. Mam nadzieje, że modzi będą wyrozumiali i warna nie załapię ;)
Otóż w końcu przesłuchałem płytę Scorned naszego rodzimego Masachist. Co tu dużo pisać, zespół utrzymał wysoki poziom wyznaczony przez swój debiutancki album "Death March Fury". Nowy album jest dłuższy od poprzedniego (Scorned - niemal 39min, DMF - 26 min) i spełnił moje wszelkie oczekiwania, jeżeli chodzi o warstwę muzyczną. Znowu mamy piekielnie szybkie kawałki z fajnym (słyszalnym!) basem, szaloną perkusją i charakterystycznymi riffami Trufla. Oczywiście nie zabrakło też kolosa (odpowiednika Appearance of the Worm z poprzedniej płyty) przytłaczającego wolnym, miażdżącym riffem. Jeżeli chodzi o poszczególne kawałki, to nie będę się rozpisywał, żeby nie spoilować. W każdym razie polecam płytę każdemu fanowi death metalu, zwłaszcza że płyta kosztuje w granicach 20-30zł. Ale tutaj niestety zaczynają się schody... Przyznam się bez bicia, że płytę ściągnąłem z neta. W żadnym sklepie w okolicy nie mogłem znaleźć tego albumu*, w końcu ciekawość wzięła górę i w ruch poszły torrenty. Na usprawiedliwienie dodam, że jutro jadę przeczesywać Wrocław w poszukiwaniu nowego dziecka Masachist - bo zdecydowanie warto dodać ten krążek do swojej kolekcji ;)

*Znalazłem go do kupienia w necie, ale z moimi doświadczeniami zdecydowanie wolę kupić płytę w jakimś normalnym fizycznym sklepie.

Awatar użytkownika
VomitOfSoul
Posty: 72
Rejestracja: 19-08-2011 21:57

11-09-2012 05:57

Idz do rockego w feniksie sciagnie Cio a jesli nie to poszukaj w sklepie za renoma ja DMF kupilem w media markcie =D
Jackson WRGMJ
LTD m330 (emg81-85)
Marshall tsl60
line6 4x12 v30
pod gx studio
jazz pick III

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

11-09-2012 12:04

VomitOfSoul pisze:Idz do rockego w feniksie sciagnie Cio a jesli nie to poszukaj w sklepie za renoma ja DMF kupilem w media markcie =D

Dzięki za informacje, za pół godzinki mykam do Wrocka, na pewno odwiedzę Feniksa i ten MM o którym piszesz ;D

Wróć do „Death/Black metal”