czarus
Posty: 1
Rejestracja: 21-07-2015 02:20

21-07-2015 03:29

Cześć!

Z powodu małych przetasowań w mojej kapeli przesiadłem się z gitary czterostrunowej na sześciostrunową ;) Tak wyszło...w każdym razie kasy obecnie mamniewiele, a gramy taką muzykę, że czasem trzeba z jakiegoś efektu skorzystać, więc szukam niedrogiego multiefektu. Na kosteczki obecnie mnie nie stać. Mam 500zł, niestety nie mogę wydać ani grosza więcej, najchętniej wydalbym mniej niż te 500zł.

Moje wymagania odnosnie tego sprzętu:
-Niewielkie wymiary, żeby wszedł do pokrowca
-Musi dobrze gadać ze wzmacniaczem - gram na salce na half-stacku, Marshall AVT. Za parę miechow, jesli wpadnie hajs, to planuję kupić jakąś lampę, więc z lampą też powinien fajnie gadać :)
-USB może być przydatne, ponagrywałbym sobie w domu od czasu do czasu. Ale nie musi go posiadać.
-Generalnie to jakość brzmienia jest najważniejsza, musi fajnie brzmieć!
-Będę na pewno korzystać z delayów, reverbów, tremolo, być może z filtrów, być może także Leslie. Będę również używać jakichś overdrive'ów i fuzzów, ale nic strasznie ciężkiego. Gramy raczej lżej niż ciężej.
-Grając na probach nie będę używać symulacji wzmacniaczy, więc musi być opcja wyłączenia ich.
-W miarę możliwośći, efekt nie powinien zbytnio zniekształcać sygnału.
-NIe musi to być nic wybitnie rozbudowanego, wystarczą mi 1-2 efekty na raz, więcej raczej nie. Nie potrzebuję loopera. Nie potrzebuję automatu perkusyjnego.

Zrobiłem zwiady, poczytałem specyfikację, więc wymienię wszystkie multiefekty, które biorę pod uwagę:
-Vox Tonelab ST (Ponoć fajne symulacje wzmaków, ale beznadziejne efekty. Jeśli to prawda, to nie tego szukam).
-Zoom G3 (Z reguły ma naprawdę dobre opinie, choć nie zawsze).
-Zoom B3 (wersja basowa, jako że jestem basistą to mogloby dać radę...testował ktoś z gitarą?).
-Boss Me-25
-Boss Me-50 (niestety, nie ma USB, ale używa go gitarzysta Kings of Leon, a to już jest jakaś rekomendacja...).
-Digitech RP-355 (Różne opinie, jedni chwalą, inni nienawidzą...).
-Digitech BP-355 (Basowa wersja tegoż. Dogada się z gitarą?).
-Digitech RP-360 (Chyba najnowszy z ww. efektów, niestety, nie wiem o nim wiele)
-Line6 M5 (Nie przeszkadza mi, że mozna uzywac tylko jednego efektu, niestety nie ma USB, ale ta seria jest bardzo chwalona za brzmienie).
-Line6 Pod XT (czasem walają się na allegro w tej cenie ;)).

Jeśli będziecie mieli inny efekt spoza listy, który spełni te wymagania, to walcie śmiało.

Podsumowując: Szukam czegoś niewielkiego, niedrogiego i dobrze brzmiącego z piecem :)

Z gory dziękuję za przeczytanie tego niekrótkiego posta i odpowiedzi!

Wróć do „Multiefekty / Procesory”