Awatar użytkownika
Feriqun
Posty: 16
Rejestracja: 15-03-2012 16:51

04-11-2012 06:18

Witam :) Chciałbym sprawdzić jak moja gitarka będzie wyglądać z naklejkami, pewnie pomyślicie że to głupie ale ja jakoś zawsze lubiłem naklejki na gitarze, wygląda to dla mnie fajnie i oryginalnie :) Ale przedtem mam parę pytań, mianowicie:
1.Czy naklejki trudno jest zdjąć?(w razie gdyby jednak wyglądało to słabo) i czy zdejmowanie może popsuć lakier?
2.Mam taki papier: http://allegro.pl/papier-samoprzylepny- ... 49051.html i jak wydrukuję coś na nim to wygląda po prostu jakbym wydrukował to na papierze, co zrobić żeby "naklejka" nabrała połysku i wytrzymałości(żeby się nie podarła od razu)?
3.Mam gitarę matową, czy to przeszkodzi/pomoże w ewentualnym zdejmowaniu naklejek?
4.Takie trochę śmieszne pytanie ale słyszałem o tym :) Czy naklejki pogarszają brzmienie gitary w jakimś stopniu?(w klasykach i akustykach myślę że tak ale w elektrykach nie mam pojęcia :))
Moja Gitara: Epiphone Les Paul Goth (http://www.dolphinmusic.co.uk/shop_imag ... -large.jpg)

Proszę o szybką pomoc i pozdrawiam :)
facebook.com/Feriqun Zapraszam :)

Awatar użytkownika
roofus
Posty: 61
Rejestracja: 31-12-2010 13:15

04-11-2012 09:42

1 Moze pozostac klej po naklejce, ale latwo go sciagnac stosujac chocby denaturat. Jakier mozna zniszczyc gdy jest on stary i sam sie luszczy. Wtedy naklejka moze odchodzic z wlasnie tym lakierem. Na naklejkach foliowych stosuje taki patent, ze przy sciaganiu starych naklejek, podgrzewam je cieplym strumieniem powietrza i wtedy odklejam. Schodzi o wiele latwiej z podloza razem z klejem.
2 Naklejka drukowana na papierze zawsze bedzie wygladala jak papier, najlepsze sa wydruki ploterowe na folii samoprzylepnej bialej badz przezroczystej ale tu tez sie rozroznia polysk i matt.
3 Nie ma to wplywu.
4 Nie powinno miec to wiekszego wplywu, napewno nie taki ktory bys uslyszal.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
dami3343
Posty: 371
Rejestracja: 22-10-2012 18:33

04-11-2012 09:44

1.Nie, wystarczy oderwać je na tyle ile się da palcami , a klej zmyć szmatką i jakąś chemią :D
2.Pomalować lakierem bezbarwnym zanim nalepisz ją na gitarę .
3.Pomoże , bo jeśli klej nie zejdzie to można będzie go trochę wspomóc w odchodzeniu papierem ściernym
4.Nie nie pogorszą , chyba że okleisz szczelnie calą gitarę :P
Yamaha F370 E-akustyk
Bass
Takamine G124

Awatar użytkownika
Feriqun
Posty: 16
Rejestracja: 15-03-2012 16:51

04-11-2012 09:52

Dziękuję za pomoc :) Spróbuję coś pokombinować ze sprayem bezbarwnym, zobaczymy co wyjdzie :) Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam
facebook.com/Feriqun Zapraszam :)

Awatar użytkownika
roofus
Posty: 61
Rejestracja: 31-12-2010 13:15

04-11-2012 10:26

Jak bedziesz malowal bezbarwnym moze sie rozmyc naklejka a papier puchnac i rozwarstwiac, wiec rob to delikatnie. Najpierw cieniutka warstwe i zostaw do przeschniecia a potem juz na gotowo.
ObrazekObrazek

Wróć do „Zrób to sam”