Awatar użytkownika
kazik
Posty: 15
Rejestracja: 02-01-2013 15:51

17-01-2013 21:11

Potrzebne nam będzie :
1.Kabel Jack6,3 / Jack3,5 Ekranowany! (może być przejściówka)
2.Kabel Jack3,5 / Jack3,5 Ekranowany! (Lub zwykły gitarowy i 2 przejściówki)
3.Efekt na komputerze ( Guitar Rig ).
4.Program do sterowania przechwytywanym dźwiękiem. (ASIO)
5.Dwa wejście mic i line.
Wyjaśnię krótko na czym polega problem :
Chcemy nagrać dźwięk gitary, lecz zwykłym rejestratorem dźwięku czy innym programem, nagrany dźwięk będzie bez efektu i słabej jakości. Niektórym udaje się po prostu, podłączenie gitary do komputera, uruchamianie efektu i rejestracja dźwięku. Lecz dużo tracimy na jakości gdyż przechwytujemy dźwięk mixowany. Dodatkowo przy większości programów wejście jest w pełni przechwytywane przez efekt co zwiększa jego jakość.

Mój sposób polega na tym, że przechwycony dźwięk z gitary podłączonej do wejścia Mic, przetwarzamy na komputerze, następnie strumień wychodzący przekazujemy na inne gniazdo tj. Line, które przechwytywane jest przez inny program uruchomiony na komputerze, który nagrywa dźwięk. Mimo skomplikowania kabli, opóźnienie jest zerowe.


Schemat ( O=jack6,3 | o=jack3,5)

[GITARA] O---o [Wejście Mikrofonu]
[Wyjście cyfrowe lub analogowe] o---o [wejście line]

W ASIO ustawiamy Guitar Rig INPUT - MIC Output - MIX, a program nagrywający jako LINE(TYLKO!!).
Jakość jest niesamowita, koszt kabli i przejściówek jest minimalny .

Dodać tylko mogę, że ostatnio zrobiłem dobry interes na swoim Kaflaku (stary nieużywany już wzmacniacz).
tj. Sprzedałem go i kupiłem efekt boss bt-2, do wejscia OUTPUT , podłączyłem bezpośrednio głośniki od kina domowego. Efekt jest lepszy niż na wzmacniaczu niższej klasy (GX-r50 60W).

Pozdrawiam :).
Vintage v100BB
Obrazek

Zapraszam do odsłuchu :)

Wróć do „Nagrywanie gitary”