TheSwiety
Posty: 18
Rejestracja: 02-12-2011 22:38

28-12-2012 12:28

Witam.

Zawsze wszystko co grałem nagrywałem przez PODa HD500 i brzmienie oraz jakoś mnie satysfakcjonowały. Do momentu aż nie kupiłem heada i kolumny ( dokładniej to Mrshall AFD100 na 2x12 V30). Mija się z celem nagrywanie używając cyfrowej symulacji wzmaka , który stoi w pokoju więc zacząłem szukać najlepszego rozwiązania by gitarę nagrać na kompa. Jedyne co wiem na tym etapie to , że najprawdopodobniej nie obędzie się bez majka i interfejsu. No i teraz zmierzamy do meritum.

Liczy się dla mnie stosunek cena/jakość przy zachowaniu rozsądku , bo wiadomo, że fundusze zawsze są ograniczone. Z wstępnego wywiadu środowiskowego wynika , że mikrofon to będzie pewnie klasyka i żadne zaskoczenie dla Was czyli Shure sm 57. Kwestia interfejsu pozostaje otwarta i w tej materii potrzebuję najwięcej pomocy. Chcę czegoś w rozsądnej cenie, bez zbędnych fajerwerków, chodzi o nagranie w jak najlepszej i jak najbardziej wiernej oryginałowi jakość. W jakim przedziale cenowy zaczynają się propozycje godne uwagi i wreszcie na jakie konkretne modele interfejsów powinienem zwrócić uwagę. Załóżmy , że budżet na interfejs to 300-400zł. Mile widziana każda pomoc, własne opinie oraz konkretne propozycje.

Pozdro!

Awatar użytkownika
Cyssiek
Posty: 944
Rejestracja: 22-07-2009 13:14

28-12-2012 12:49

Mogę polecić Alesisa IO|2 ew cokolwiek innego co ma dwa i więcej wejść XLR - po jakimś czasie zechcesz na przykład nagrać dwoma majkami, albo zebrać pokój, albo basy z tyłu paczki... Zawsze więcej wygodniej. Co do mike'a polecam electro-voice cobalta co4, dobra alternatywa dla SM :)
Fender Stratocaster Korea '92, Peavey JF1EX, basik Stagg, Alesis iO|2, T.Bone SC450, Shure SM58, CME M-Key

Awatar użytkownika
Rethfing
Posty: 825
Rejestracja: 30-01-2011 10:02

30-12-2012 11:28

@TheSwiety

Zdziwiłbyś się, co można uciągnąć przy pomocy jedynie interfejsu i darmowych (lub niekoniecznie) wtyczek VST :D

TheSwiety
Posty: 18
Rejestracja: 02-12-2011 22:38

01-01-2013 10:50

Nie wątpię możliwości wtyczek itp, ale mnie zależy na brzmieniu mojego wzmaka, bez kombinacji, tak żeby nagrane było jak najwierniej z tym co słyszę gdy gram. Dlatego mikrofon + interfejs wydaje się jedyną opcją, no chyba , że błądzę i ktoś rozjaśni sprawę.
Pozdro

Awatar użytkownika
Rethfing
Posty: 825
Rejestracja: 30-01-2011 10:02

01-01-2013 23:36

Dobrze myślisz, jak chcesz brzmienie swojego wzmaka to mikrofon + interface. Chyba, że są na necie jakieś symulacje tego wzmaka do ściągnięcia. Często są one bardzo dobrej jakości i potrafią przyzwoicie oddać brzmienie. Jeśli jednak zdecydujesz się na mikrofon to poczytaj trochę o nagrywaniu gitar, bo jak podstawisz mikrofon pod głośnik i to nagrasz to brzmienie będzie dalekie od ideału :)

TheSwiety
Posty: 18
Rejestracja: 02-12-2011 22:38

02-01-2013 01:47

Liczę się z tym, że z mikrofonem trzeba się pobawić i spędzić trochę czasu na ustawianiu żeby wszystko zagadało na nagraniu jak trzeba. Liczę się z tym i świadomie idę w tym kierunku. Kompletnie nie znam się na tego typu sprzęcie i bardzo liczę na Waszą pomoc. Mikrofon to sm57. Jedyna propozycja , która tutaj padła jak narazie to interfejs Alesis io2, z tym , że czytałem różne opinie na jego temat od skrajnie negatywnych po te bardzo pochlebne. Jakieś alternatywy/pomysły?
Pozdro!

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

02-01-2013 02:38

Alternatywy ,
M-audio fast track ,
line 6 studio gx

Pomysły , niestety nie ;)

Awatar użytkownika
Orionus
Posty: 208
Rejestracja: 25-02-2012 13:53

02-01-2013 09:11

A może bardzo dobra karta dźwiękowa?
E-MU 0404
W połączeniu z SM57 będzie fajnie brzmieć.
ObrazekObrazek

TheSwiety
Posty: 18
Rejestracja: 02-12-2011 22:38

02-01-2013 11:23

Raczej chcę iść w stronę interfejsu niż karty dźwiękowej , bo korzystam czasem z wielu komputerów i zależy mi na mobilności. Pozostaje więc dylemat co wybrać:

Alesis IO2
M-Audio Fast Track II
Line 6 GX

Alesis IO jako jedyny z tego towarzystwa posiada 2 wejścia mikrofonowe i zasilanie phantomowe tylko czy jak za tą cenę nie jest to za dużo szczęścia i to dobrodziejstwo nie odbywa się kosztem jakości? Fast Track ma w sumie sporo pozytywnych opinii, ale tylko jedno wejście i brak zasilania phantomowego wiec może okazać się mniej przyszłościowy. O line 6 prawie nic nie wiem? Są jeszcze jakieś pozycje konkurencyjne do tego co udało się wypisać z dyskusji? Jak Wy to widzicie?

Awatar użytkownika
Cyssiek
Posty: 944
Rejestracja: 22-07-2009 13:14

02-01-2013 14:21

TheSwiety pisze:Raczej chcę iść w stronę interfejsu niż karty dźwiękowej , bo korzystam czasem z wielu komputerów i zależy mi na mobilności. Pozostaje więc dylemat co wybrać:

Alesis IO2
M-Audio Fast Track II
Line 6 GX

Alesis IO jako jedyny z tego towarzystwa posiada 2 wejścia mikrofonowe i zasilanie phantomowe tylko czy jak za tą cenę nie jest to za dużo szczęścia i to dobrodziejstwo nie odbywa się kosztem jakości? Fast Track ma w sumie sporo pozytywnych opinii, ale tylko jedno wejście i brak zasilania phantomowego wiec może okazać się mniej przyszłościowy. O line 6 prawie nic nie wiem? Są jeszcze jakieś pozycje konkurencyjne do tego co udało się wypisać z dyskusji? Jak Wy to widzicie?


OD kilku lat Alesisa mam, jeden babol się stał - po jakichś trzech latach zaczęły pierdzieć potencjometry, ale dziesięć minut zabawy z Kontaktem załatwił sprawę. :) GX się nie nada - mikrofony podłacza się kablami symetrycznymi XLR i tak się zawsze powinno robić ;)
Fender Stratocaster Korea '92, Peavey JF1EX, basik Stagg, Alesis iO|2, T.Bone SC450, Shure SM58, CME M-Key

Wróć do „Gitara i komputer”