Rafalepi92
Posty: 5
Rejestracja: 20-08-2012 19:34

25-08-2012 13:01

Witam ;)Mam pytanie odnośnie nagrywania granej muzyki z pieca. Czy jest taka możliwość żeby podłączyć piec kablem do komputera i nagrywać czysty dzwięk gitary ?? Mam piec VOX valvetronix 20 i wejście "AUX IN".
-Czy da się to jakoś zrobić ? jak tak to jakiego kabla będę potrzebował?
-Piec podpina się do wejścia mikrofonowego ?
-potrzeba do tego jakiś programów czy system ma jakieś do tego ?
Mam jeszcze jedno takie pytanie odnośnie tego wescia , słyszałem że da się podpiąć pod nie mp3-ke i puszczać podkład , tylko jaki kabel musi do tego być ? na 2 końcówki mini JACK ?
Proszę o odpowiedz ;)

Awatar użytkownika
zekori
Posty: 345
Rejestracja: 27-05-2012 17:54

25-08-2012 14:31

Żeby nagrywać czysty dzwięk gitary nie musisz w tym układzie umieszczać wzmacniacza. A w twoim wypadku nawet nie da rady użyć w tym układzie wzmacniacza ponieważ wejscie AUX IN jak sama nazwa wskazuje > IN - wejscie < to wejscie, tak więc możesz sygnał puścić DO wzmacniacza ale Z wzmacniacza nie.

Możesz wpiąć w te wejscie (AUX IN) mp3 i bedzie leciała muzyka / podklad. <Tak możesz wziąść zwykły kabel gitarowy (mono) i kupić przejściówki (z dużego na mały).>

A nagrywać swoja gitare możesz: wystarczy podłączyć gitare do komputera (do wejscia mikrofonowego) i ściągnąc program do nagrywania. (np Audacity). Dźwięk będzie nieprzesterowany, czyli taki jaki chcialeś.
Cort X2 BK
Fender CD-60 (shadow SH-145bk)

+ Peavey Bandit 112 red
+ Roland Cube 20XL
+ Kustom Sienna 35 pro

+ Kolumna Aktywna RHA-12/2/250P

epiman96
Posty: 519
Rejestracja: 02-04-2011 14:33

25-08-2012 14:51

Piec możesz podłączyć do komputera przez wyjście słuchawkowe.
Squier by Fender Classic Vibe 50`s Stratocaster | Epiphone AJ 100 VS | Kustom KG112 FX
Lubujcie http://www.facebook.com/pages/John-Frus ... 87?fref=ts

Rafalepi92
Posty: 5
Rejestracja: 20-08-2012 19:34

25-08-2012 17:28

epiman96 pisze:Piec możesz podłączyć do komputera przez wyjście słuchawkowe.


Chodzi oto żeby nagrywać dzwięk z efektami , przesterami idealnie taki jak słychać na głośniku bo przez mikrofony zawsze są szumy, to muszę mieć kabel na 2 JACKI i podłączyć jeden do wejścia na słuchawki i 2 do kompa do wejścia mikrofonowego ??
jakim programem to nagrać?
A dało by się tak zrobić żeby puszczać muzykę z kompa na piecu ? wystarczy tylko podpiac ten sam kabel co wczesniej tylko do "AUX IN " i do wejscia audio/słuchawkowego w kompie ?

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”