Pisarz52
Posty: 4
Rejestracja: 02-11-2018 19:05

02-11-2018 19:11

Dzien dobry,

Koledzy jaki radzilibyscie kupic multiefekt aby mozna bylo wpiac od razu w mikser bez pieca gitarowego. Taki aby byl mocny uniwersalny, nie musi byc bardzo zaawansowany, wazne aby byla symulacja kolumn gitarowych i zeby to ladnie dzialalo, brzmialo z gory dziekuje za pomoc

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

11-11-2018 13:17

Bez pieca? Jakikolwiek...
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

13-11-2018 13:11

Zobacz sobie z Mooera na GE 200, albo Red Truck.

Red Truck ma prostą symulację kolumnową, w przypadku GE 200 tu już masz rozbudowaną wersję o sygnały Impulse Response i 26 symulacji kolumny.

Ewentualnie, jeśli masz już swoje ulubione kostki, swoje efekty, to polecam zakup Mooer Radar.
To jest doprecyzowana kostka która symuluje kolumnę po sygnałach impulse response, zapinasz ją na końcu sygnału i brzmienia masz jak z pieca.
Nie ma tu innych efektów, tylko sporo różnych symulacji i możliwość wgrywania swoich symulacji po plikach IR.

Swoją drogą także każdy z mikropreampów Mooera ma też dedykowaną symulację kolumny, jak masz swoje efekty to też może być ciekawe rozwiązanie.

Wszystko zależy od tego czego szukasz.
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Pisarz52
Posty: 4
Rejestracja: 02-11-2018 19:05

17-11-2018 12:38

Chlopcy, wogole bardzo dziekuje za odpowiedz, pytalem na innym forum zanim sie tu zalogowalem i nikt nie doradzil. Potrzebuje na grania weselne a zeby tez nie wozic pieca, poza tym hak sie dowiadywalem gitara-piec-mikser przez line out w mikserze nie dokonca ma zadiwalajace brzmienia a jeszcze trzeba to wozic. Jakikolwiek bez pieca nie wiem czy bedzie dobrze gral, musi miec przede wszystkim ta symulacje kolumny, chociaz szczerze mowiac mam korg ax5g wiem ze to slabe, ale gdy podlacze w mikser z symulacja i bez nie widze wiekszej roznicy. Ze wzgledu na opinie o tym korgu chcialem wymienic na cos bardziej profesjonalnego i stad moje pytanie. Moze poprostu nie trzeba go wymieniac.

Wiele osob zauwazylem na forum krytykuje lub wysmiewa innych z ich sprzetu a czesto pisza tak tylko aby sie popisac albo kupili drogi sprzet i nie przyjmuja do wiadomosc ze 5 razy tansza gitara czy piec gra porownywalnie do ich.

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

19-11-2018 10:14

Jeśli masz multi z którego jesteś zadowolny brzmieniowo, a chcesz aby to wszystko lepiej gralo na bezpośrednim połączeniu pod mikser i naglośnienie to polecam między korgiem a mikserem wpiąć właśnie Mooer Radar. On bardzo fajnie odwzorowuje gitarowe brzmienia.
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

19-11-2018 10:18

Pisarz52 pisze: 5 razy tansza gitara czy piec gra porownywalnie do ich.


Zastrzeżenie - gitara nie gra, gra gitarzysta. Gitara to tylko narzędzie, lepsze lub gorsze. Nawet jednak najlepsze narzędzie nie zrobi samo nic, ja zwykłem mówić: "jeśli Satriani weźmie do ręki moją gitarę, będzie grał Satriani, jeśli ja wezmę do ręki gitarę Satrianiego, to nadal zagram ja i to będzie słychać".
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Pisarz52
Posty: 4
Rejestracja: 02-11-2018 19:05

20-11-2018 10:48

6nt, serdecznie dziekuje Ci za pomoc w wyslawianiu sie, z pewnoscia zapamietam :-) a czy moglbys rownie konkretnie pomoc w moim zadanym pytaniu? :-)

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

20-11-2018 12:27

Jednej rzeczy nie dodałem, Mooer Radar ma symulację przez Impulse Response.
W odróżnieniu od zwykłych symulacji które tak naprawdę regulują jakieś wybrane pasma, przy impulse response masz całe widmo częstotliwości, tak jakbyś daną paczkę zebrał mikrofonem i przeniósł wykres częstotliwości do urządzenia.
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

20-11-2018 13:28

Pisarz52 pisze:6nt, serdecznie dziekuje Ci za pomoc w wyslawianiu sie, z pewnoscia zapamietam :-) a czy moglbys rownie konkretnie pomoc w moim zadanym pytaniu? :-)


Na zadane pytanie odpowiedź już masz... Czegoś jeszcze Ci potrzeba? Chętnie pomogę, jeśli tylko będę umiał :-)
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Multiefekty / Procesory”