matison94
Posty: 31
Rejestracja: 28-02-2013 22:35

26-06-2014 21:43

Witam,

Przymierzam się do kupna... tylko pytanie czego? Mikrofonu czy interfejs Lexicon Alpha?
Z tym że jak mam przester na wzmacniaczu, czy on będzie też na nagraniu przez Lexicon Alpha? Skoro instrument podłączany jest pod niego.
Może zaproponujecie mi inne rozwiązanie?

Awatar użytkownika
maros223
Posty: 257
Rejestracja: 26-02-2014 10:16

27-06-2014 07:56

Wszystko zależy jakim sprzętem dysponujesz. Co grasz itd. Kupować sam mikrofon to jest działanie bez sensu, dlatego że jakość nagrywania bezpośrednio z karty będzie słabiutka. Duża liczba nagrywających używa interfejsu i np. Guitar Rig - pozwala to uzyskać zadowalające brzmienia. Do profesjonalnego nagrywania używa się mikrofonów podstawionych pod kolumnę - tu podstawowym rozwiązaniem jest zastosowanie bardzo dobrych mikrofonów (np. Shure Sm57), ale mikrofony te i tak podłącza się do interfejsu.

Alternatywą dla Ciebie może być majk z wbudowanym interfejsem tj. mikrofon na usb np. Novox NC-1. Zastrzegam jednak że nigdy nie miałem do czynienia z tym sprzętem i nie wiem jak wygląda jakość nagrania z tego modelu. Minusem takiego rozwiązania jest to, że potrzebujesz dobrej jakości pieca (przesteru) który zabrzmi jako tako przez mikrofon.

Pozdrawiam
Jackson DK2m Snow White Obrazek
Marshall 1936 V30 + G12t-75; Marshall Valvestate 8100; Line 6 Pod HD500; JamMan Solo XT Looper
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.forpoczta.com
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

matison94
Posty: 31
Rejestracja: 28-02-2013 22:35

09-07-2014 11:49

A co myślicie o Lexicon Alpha Studio + Shure sm57?
Grać będę głównie Korn'a, ale również Slipknot'a.
Zależy mi żeby to wszystko aż tyle nie kosztowało, to co podałem to ok. 600 zł.
Gościu na yt ma właśnie taki zestaw i daję radę.

Wróć do „Nagrywanie gitary”