karoleczek
Posty: 40
Rejestracja: 03-12-2011 12:03

31-05-2012 20:32

Ogólnie co sądzicie o zespole?

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

01-06-2012 09:22

Pionier thrashu w mojej opinii. Dave Mustaine - świetny gitarzysta, kompozytor :) O wokalu nie wspomne :D
Ich pierwsze 5 albumów wręcz genialnych! Świetne teksty, szczególnie na tych najnowszych albumach.
Moje ulubione albumy to:
1. So Far, So Good... So What!
2. Peace Sells... but who's buying?
3. Rust in Peace

I na koniec takie porównanie (coś dla fanboi mety)
Megadeth > Metallica
Dave > Kirk
obojętnie jaki perkusista megadeth > Lars Urlich
"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

01-06-2012 11:15

Guzbi pisze:I na koniec takie porównanie (coś dla fanboi mety)
Megadeth > Metallica
Dave > Kirk
obojętnie jaki perkusista megadeth > Lars Urlich


1. Fanbojów.
2. To było jakkolwiek potrzebne, czy usilnie chcesz pokazać, ze bedą tu również trwały walki i to od poczatku działu?

Awatar użytkownika
FromTheVoid
Posty: 95
Rejestracja: 03-08-2010 13:19

01-06-2012 12:08

Killing Is My Bussiness i Countdown To Extinction - genialne albumy, chciałbym któryż z nich usłyszeć dzisiaj w całości na żywo :)

relacja na żywo pod adresem:
http://www.metalfest.jaw.pl/

Free
Posty: 22
Rejestracja: 22-11-2011 20:28

03-06-2012 12:44

Mój ulubiony zespół thrash metalowy, a zwłaszcza jak Marty grał solówki.
www.youtube.com/watch?v=AfJIK-vpR9k - 3.06

Awatar użytkownika
Leszek72
Posty: 8
Rejestracja: 03-06-2012 17:22

03-06-2012 17:40

wontstopplay pisze:Mój ulubiony zespół thrash metalowy, a zwłaszcza jak Marty grał solówki.
http://www.youtube.com/watch?v=AfJIK-vpR9k - 3.06

Chris Broderick zagrał tą solówkę wg mnie dużo lepiej, sam kawałek jest genialny od pierwszej do ostatniej nuty.
Dla porównania 3:16 Broderick daje ognia:
http://www.youtube.com/watch?v=K-HzFACAedk&feature=fvsr
Pozdr

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

03-06-2012 19:12

Ale to Marty ją skomponował :D W sumie zaimprowizował. Podczas nagrywania poprostu odpalili mu podkład a on zaczął grać i wyszło :)
"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Free
Posty: 22
Rejestracja: 22-11-2011 20:28

03-06-2012 20:28

Leszek72 pisze:
wontstopplay pisze:Mój ulubiony zespół thrash metalowy, a zwłaszcza jak Marty grał solówki.
http://www.youtube.com/watch?v=AfJIK-vpR9k - 3.06

Chris Broderick zagrał tą solówkę wg mnie dużo lepiej, sam kawałek jest genialny od pierwszej do ostatniej nuty.
Dla porównania 3:16 Broderick daje ognia:
http://www.youtube.com/watch?v=K-HzFACAedk&feature=fvsr
Pozdr


Co innego zagrać, a co innego skomponować. Po Martym widać, że wczuwa się w gre, a Broderick gra i robi jakieś głupie miny do widowni (dziewczyn).;d

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

03-06-2012 22:13

No nie ma co ukrywać, Chris był technicznie o wiele lepszy niż Marty :)
"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Achillesq
Posty: 65
Rejestracja: 15-08-2010 21:47

04-06-2012 22:29

Guzbi pisze:I na koniec takie porównanie (coś dla fanboi mety)
Megadeth > Metallica
Dave > Kirk
obojętnie jaki perkusista megadeth > Lars Urlich


Metallica > Megadeth
Kirk < Dave < James Hetfield
Perka MegaDeth > Urlich

Wniosek

Gdyby nie Metallica Dave by nie istnial, gdyby nie Dave - Megadeth by nie istniał. Kirk nie radzi sobie z solowkami Dave, i obstawiam ze Dave jest lepszy, jednak jakby James wzial sie za solówki, nie znajdziesz nawet 1 lepszego gitarzysty, James jest swietny. Obaj perkusisci bez rewelacji no ale Megadethowski moze byc lepszy.

Glos Dave? Na albumie moze brzmi Ok, ale jak bylem na Sonispherze 2010, jeczął jakby w kiblu siedział i nie ciekawie sie słuchalo

Głos Jamesa? Bez rewelacji, ale idealnie pasuje do tego co gra Metallica - wynik genialny
I jak dla mnie Metallica ma zdecydowanie ciekawsze riffy niz Megadeth. Metallica jak dla mnie preferuje granie riffow : Dobre, a latwe - czyli mega mile dla ucha riffy a na prawde latwe do zagrania.

James juz nie ćpa , popić mu sie zdarzy ale nie zaleje się

A Dave to pijak, ćpun i stacza sie jak ... na koncertach :)

No żebym nie był bez zdania.

Megadeth, konkretnie Mustaine, zerżnął styl od Metallicy jak zalozyl Mega, no ale mimo to grają całkiem przyzwoitą muzykę "osoby które planują udac sie na Ich koncert, nie polecam, zaśniecie."

Megadeth 7/10
Metallica 9/10

Żeby nie było że to offtopic oceniam tylko opinie poprzednika ;)

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 689
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

04-06-2012 23:16

Achillesq pisze:Gdyby nie Metallica Dave by nie istnial, gdyby nie Dave - Megadeth by nie istniał. (...)
Megadeth, konkretnie Mustaine, zerżnął styl od Metallicy jak zalozyl Mega

khem, pierwsza płyta Mety, Mechanix i kilka innych utworów.

Achillesq pisze:James juz nie ćpa , popić mu sie zdarzy ale nie zaleje się
A Dave to pijak, ćpun i stacza sie jak ... na koncertach :)

Aha, nie powiem, kto od 2007 trąbi o swoim nawróceniu i że teraz jest czysty i się godzi ze wszystkimi.

Jak dla mnie to ani Megadeth, ani Meta. Obu zespołów mogę posłuchać jak gdzieś lecą i tyle. Pierwszą płytą Megadeth, którą usłyszałem w całości było United Abominations, spodobało mi się nawet kilka kawałków (Washington Is Next, Amerikhastan, Sleepwalker), jednak wielkim fanem nie jestem. Resztę twórczości znam bardzo wybiórczo.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

05-06-2012 00:30

Gdyby nie Metallica Dave by nie istnial, gdyby nie Dave - Megadeth by nie istniał. Kirk nie radzi sobie z solowkami Dave, i obstawiam ze Dave jest lepszy, jednak jakby James wzial sie za solówki, nie znajdziesz nawet 1 lepszego gitarzysty, James jest swietny.

James jest świetnym gitarzystą rytmicznym i kompozytorem. Tak samo jak Dave :)

Obaj perkusisci bez rewelacji no ale Megadethowski moze byc lepszy.

Lars to już dziadek :D Jego gra skończyła się w połowie lat 90. Teraz na koncertach nie wyciska już większości double bassów :) A wystarczy spojrzeć co wyrabiają i wyrabiali perkusiści Megadeth ;) W formie do końca.

Glos Dave? Na albumie moze brzmi Ok, ale jak bylem na Sonispherze 2010, jeczął jakby w kiblu siedział i nie ciekawie sie słuchalo

Też byłem, no niestety - Dave sobie zniszczył głos. James ma dużo lepszy wokal od Dave'a. Barwa Jamesa jest jedną z moich ulubionych :)

A Dave to pijak, ćpun i stacza sie jak ... na koncertach :)

hehe. no comment :D

Megadeth, konkretnie Mustaine, zerżnął styl od Metallicy jak zalozyl Mega,

No z tym się nie moge zgodzić. Mimo, że oba zespoły grają thrash metal to ich style się różnią :) Megadeth poszedł już troche w stronę speed metalu - szybkie utwory z rozbudowanymi solówkami, bardziej melodyczne, częste zmiany tempa i melodii.
"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Achillesq
Posty: 65
Rejestracja: 15-08-2010 21:47

05-06-2012 14:51

Guzbi, źle to napisałem. Zerznal styl w sensie

Skąd pomysł na Thrash? Mógł se grać progresive

Awatar użytkownika
Draugen
Posty: 23
Rejestracja: 22-04-2012 14:12

05-06-2012 15:23

Może dlatego że to nie Lars, James wymyślili Thrash?
Ilość dobrych albumów wydanych prze Metallikę: 5
Przez MegaDejva : 12
To mówi samo za siebie:)
Nie wspomnieliście wcześniej o tym że Ellefson jest lepszym basistą od Roba :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Guzbi
Posty: 238
Rejestracja: 07-07-2008 08:56

05-06-2012 18:19

Achillesq pisze:Guzbi, źle to napisałem. Zerznal styl w sensie

Skąd pomysł na Thrash? Mógł se grać progresive


o0 Bo jak Cie wyrzucą z zespołu (w którym stworzyłeś kilka kawałków) to nie możesz powielać ich stylu tylko musisz założyć zespół o całkiem innym gatunku :D
"Szła drogą kura i powiedziała mi: kokokokokoko"

Achillesq
Posty: 65
Rejestracja: 15-08-2010 21:47

05-06-2012 20:21

Draugen pisze:Może dlatego że to nie Lars, James wymyślili Thrash?
Ilość dobrych albumów wydanych prze Metallikę: 5
Przez MegaDejva : 12
To mówi samo za siebie:)
Nie wspomnieliście wcześniej o tym że Ellefson jest lepszym basistą od Roba :)


Każda płyta Metallicy poza Lulu / death magnetic byly genialne.
Megadeth 12? Hmm ukradłeś chyba kilka innym zespolom

Roberto nigdy nie wykazał 100% mozliwosci, a stać go na bardzo bardzo duzo ;)

Awatar użytkownika
Draugen
Posty: 23
Rejestracja: 22-04-2012 14:12

05-06-2012 21:30

Megadeth wydal tylko jeden słaby album "Risk" mianowicie. A jeżeli chodzi o Roba, to w tym momencie jest najlepszy w Metallice. Bardzo go lubię za wszystko co zrobił w Suicidal Tendencies. Ale i tak uważam że Dave jest lepszy : http://www.youtube.com/watch?v=E183n8Dgp8k&feature=fvst
Obrazek

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

05-06-2012 21:35

Achillesq pisze:Każda płyta Metallicy poza Lulu / death magnetic byly genialne.

Aż się zakrztusiłem herbatą ze śmiechu ;D Ale nic to Panowie, nie ma co dyskutować bo to subiektywne odczucie który zespół jest lepszy ;)

@edit
W sumie też się mogę wypowiedzieć o zespole, jako że już tutaj napisałem. Kiedyś dużo słuchałem Megadeth, teraz nieco mniej, ale sentyment zostaje ;) Dave'a i Chris uważam za zdecydowanie lepszych od Hetfielda i Hammetta, jak i samo Megadeth lepsze od Mety - której szczerze mówiąc fenomenu nie pojmuję. Byłem na jednym koncercie grupy Mustaine'a (Sonis 2010) i co tu dużo pisać... Z całej wielkiej czwórki wypadli wg. mnie najsłabiej. Byłem mocno rozczarowany, bo to właśnie na nich najbardziej liczyłem. Ale na osłodę w pamięci pozostał mi świetny występ Behemotha i Anthrax (choć oba krótkie).

Achillesq
Posty: 65
Rejestracja: 15-08-2010 21:47

06-06-2012 08:14

No niestety ja osobiscie Megadeth no jakos to lubie, nie slucham ich zbytnio ale pare kawalkow mnie wciagnie.

Ale na Sonisie była tragedia.

Btw. Czemu sie zakrztnusiłeś gdy wspomniałem o 2 nieudanych plytach Metallicy?

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

06-06-2012 11:32

Achillesq pisze:Btw. Czemu sie zakrztnusiłeś gdy wspomniałem o 2 nieudanych plytach Metallicy?

Bo ponoć wszystkie inne były genialne, co dla mnie jest śmiesznym stwierdzeniem... Przepraszam, nie chcę Cię urazić ale piszesz trochę jak bezkrytyczny fanboy Mety. Nawet mój kumpel, od lat wielki fan Metallicy dostrzega niedoskonałości w większości ich płyt.

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

06-06-2012 15:19

Klapek, nie każdy kto słucha Mety jest jej fanbojem ;) Ja natomiast lubię wszystkie albumy do Black Albumu. Po Black Albumie reszta to dno oprócz S&M (czy jakoś tak).

Megadeth. Lubię ten zespół, mogę go sobie czasami posłuchać, lecz jedna rzecz mnie drażni. Głos Dave'a. Poza tym to spoko zespół. :)

Dla mnie Metallica = Megadeth, pomimo iż wolę Metę, to dla mnie są na równym poziomie. To co jeden robi gorzej drugi nadrabia. (kirk gra słabo, dave lepiej, zaś james śpiewa lepiej a dave gorzej w moim odczuciu)

jakby James wzial sie za solówki, nie znajdziesz nawet 1 lepszego gitarzysty, James jest swietny.

Prawdą jest, że James jest bardzo dobrym gitarzystą, jednym z lepszych, ale jest w kij gitarzystów lepszych od James'a. Dla mnie najlepszym gitarzystą wszech czasów był Dimebag. (czemu jakiś idiota musiał go zabić? :/)

Achillesq
Posty: 65
Rejestracja: 15-08-2010 21:47

06-06-2012 15:30

Klapek, wez pod uwage ze kazdy dostrzega wszystko po swojemu. Dla mnie kazda plyta jest udana nie perfekcyjna - bo nie ma takiej, ale są bdb. Szacunek mam do Metallicy że oni próbują wszystkiego po mocny metal, po ballady itp dla mnie kazda plyta jest inna od drugiej, i za to uwazam je za udane. Dla każdego wszystko wyglada inaczej lecz ja tak myśle. Death Magnetic to był wielki eksperyment Metallicy który sie nie udał, z tego co pamietam zmieniły Heady na bodajze Mese i niestety brzmienie wiekszosci ludzią nie odpowiada. o Lulu bez komentarza a Beyond Magnetic to płytą nie mozna nazwac więc w 21 wieku Meta nic nie osiągnęła, ST Anger był juz słaby ale daje rade w porownaniu do DM.

Nie klocmy sie, i zostawmy temat Metallica vs Megadeth z boku bo temat jest wyrazny "Megadeth". Jednak Klapek z "fanbojem" przesadziłeś. Jestem niezmiernym, obsesyjnym fanem Metallicy, ale nie uwazam że są jacyś mega ..

Zmieniając temat Metallica vs Megadeth na sam Megadeth dodam tyle

że głos Dave jest beznadziejny, co jak to lubi, dla mnie nie "Dave stracil troche glos" jak dla mnie stracil go jak juz sie urodzil. Na plytach brzmi to Ok, nawet super, ale inaczej na zywo inaczej w albumie, a myśle że bardziej liczy sie głos na zywo.

Na żywo? Na sonisie 2010, ludzie przez 1,5h " albo godzine nie pamietam iel grali" Stali i patrzyli sie jak graja, żadnego spiewania, skakania, pogo nic, gorzej niż na pogrzebie, co to za kontakt z publicznością?

Na + wychodzi napewno że pomimo końca Dave z Metallicą bardzo się lubią i nawet razem grają * z Kirkiem niezbyt sie lubią ale no oczywiste czemu ;x.

W kazdym razie koniec wątku o Metallice

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

06-06-2012 16:28

Nie napisałem że JESTEŚ fanboyem, tylko że trochę piszesz jak fanboy, a to jest różnica. Także proszę mi tutaj nie wyjeżdżać, że przegiąłem bo nie mam sobie nic do zarzucenia. Mimo wszystko bezkrytyczne podejście do ogromnej większości materiału Mety jest conajmniej dziwne. A do reszty się nie odniosę, bo szczerze mówiąc nie mam czasu tego czytać ;p

Awatar użytkownika
Lenoreth
Posty: 63
Rejestracja: 26-09-2010 23:27

14-06-2012 19:42

Megadeth to najnudniejszy zespół na świecie, z najgorszym na świecie wokalistą.

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

16-06-2012 22:36

reth, o gustach się nie dyskutuje. Dla niego nudny jest ten zespół - uszanuj to. Ma prawo by tak powiedzieć :)

Lubię Megadeth, a lubiłbym bardziej gdyby nie głos Dave'a właśnie :)

Awatar użytkownika
Lenoreth
Posty: 63
Rejestracja: 26-09-2010 23:27

18-06-2012 21:33

Lenoreth - a ten najnudniejszy zespół na świecie napisał piosenki oraz solówki, które są jednymi z najlepszych w historii muzyki


Jak na mój gust są na bardzo wysokim poziomie technicznym, ale takie właśnie technicznie suche, bez serca. Ogólnie za thrashem nie przepadam (poza Anthrax), ale Megadeth wydaje mi się szczególnie nieciekawe.

reth, o gustach się nie dyskutuje. Dla niego nudny jest ten zespół - uszanuj to. Ma prawo by tak powiedzieć :)


Prawo nie ma z tym wiele wspólnego, wyraził tylko swoje zdanie, nie zagroził mi sądem... : P

i nie szanuję wypowiedzi, że Megadeth jest nudnym zespołem, bo to nie jest prawdą.


To jesteś głupcem, wypowiedzi subiektywnych nie da się ocenić w kategorii prawda/fałsz.

Awatar użytkownika
Giryu
Posty: 34
Rejestracja: 22-06-2012 13:58

22-06-2012 14:20

Nie klepiąc o wewnętrznych sporach i jednocześnie próbując się wypowiedzieć Megadeth odkryłem później Bardzo dobrze zastąpił niesmak po st.Anger

Ogólnie Dave to spoko koleś troche rozchwiany emocjonalnie ale jest spoko...

Moje ulubione piosenki (tak żeby wszystkich nie wymieniać to 4 walne:P)

Peace Sells
Mechanix
In My Darkest Hour
Victory
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
FromTheVoid
Posty: 95
Rejestracja: 03-08-2010 13:19

27-06-2012 18:48

FromTheVoid pisze:dobra, wiem że są tu fani Megadeth - poszukuję zdjęcia lub video, gdzie Mustaine gra na gitarze z naklejkami na korpusie typu "shit" albo "fuck" - coś takiego widziałem

Awatar użytkownika
miklej
Posty: 872
Rejestracja: 27-11-2011 18:25

30-06-2012 19:17

2 zdania:
-super utwory i sola
-wokal woła o pomstę do piekła
Peace \m/

LisekL
Posty: 61
Rejestracja: 06-08-2011 10:25

09-07-2012 12:38

Takie moje zdanie (zaraz będzie,ze jestem fanboyem mety-sram na to,brońcie swojej rudej pipki ;])
•Głos beznadziejny to chyba każdy widzi i słyszy.W studio,jak i na koncertach (to już w ogóle pieje)
•Żaden album nie wpadł mi w ucho,raptem 2 czy 3 piosenki,które sobie czasem zagram/ponucę,ogólnie są nudni i bez duszy artysty na scenie,żenada.
•Śmieszy mnie,że Dave jest uznawany za lepszego gitarzystę niż Kirk,na jakiej podstawie,podajcie mi chociaż 3 powody,Dave jest na maksa osowiały,zero jakiejś energii,muł.

Draugen pisze:Może dlatego że to nie Lars, James wymyślili Thrash?

Nie wspomnieliście wcześniej o tym że Ellefson jest lepszym basistą od Roba :)


Tym to już pokazałeś swoja głupotę i nieznajomość muzyki.
Robert jest dużo lepszy technicznie ( jeden z lepszych[na pewno technicznie najlepszy spośród członków mety]gitarzysta basowy ,jeśli chodzi o thrash ,i nie ,nie jest to tylko moja opinia.)

Ogólnie obserwując i patrząc na Megadeth jestem zniesmaczony,po co w ogóle wychodzą na scenę,żeby postać w miejscu trochę pobrzdąkać i pieć ?Nie powiem,że grają dla kasy,wydają dużo albumów,ale żaden nie był jakiś fajny,czy wyjątkowy.

A tera rudzielce ,no proszę zjedźcie mnie.
Obrazek

Wróć do „Thrash/Speed metal”