Clayman
Posty: 3
Rejestracja: 14-03-2011 18:58

08-04-2012 00:20

Cześć, odnosnie tematu, szukałem i nie znalazłem więc mam pytanie odnośnie powyższego wiosła. Gram już jakiś czas (prawie 6 lat) i zastanawiam się nad kupnem wiosła ze zdecydowanie wyższej półki. Przez jakieś ponad 3 lata chorowałem na Caparisony, niestety, bezpośrednia styczność z Dellingerem I nieco mnie rozczarowała (niby wykonanie na najwyższym poziomie lecz profil gryfu zupełnie nie moja bajka, gryf jakoś tak zbyt gruby dla mnie, do tego stockowa elektrownia do wymiany, generalnie zwykły superstrat z troszkę inną główką, do tego bolt-on), a jakiś czas temu zainteresowałem się wymienionym Regiusem. (niegdyś ogrywałem Setiusa i overall była rewelacja, lecz design troszkę nie mój) Na sugestie w stylu - za te 8 tysi możesz mieć już używanego PRS-a, Gibsona, Jacksona, Charvela, Ibaneza LACS - od razu mówie - za takie opinie dziękuję - gitara mnie po prostu bardzo ujęła i nie chcę żadnych porównań motywowanych nawet uzasadnioną sympatią do "większych marek" bądź inaczej, tym że ktoś się przejechał na "custom shopie" Mayonesa. Prosiłbym o obiektywną opinię dotyczącą brzmienia, wykonania i jak wypada w nim profil gryfu. Planuje oczywiście wstępne ogranie w tym roku jakiegoś egzemplarza. Będę wdzięczny za każdą opinię.

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

08-04-2012 10:36

Jestem szczęsliwym posiadaczem Regiusa 7 i moja radość jest nieskończona :)
Tutaj kilka słów o nim:

http://ciszatezgra.blogspot.com/2012/03 ... arent.html

Wg mnie warto.

Awatar użytkownika
Porthos
Posty: 23
Rejestracja: 17-01-2009 18:03

21-08-2012 07:22

top w regiusie jest w końcu profilowany czy płaska decha z profilowaniem "przedłoketnika"?

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

25-08-2012 22:39

Regius ma bardzo duży radius na topie, co daje wrażenie praktycznie płaskiego wykończenia.

Wróć do „Gitary elektryczne”