Awatar użytkownika
Lemi
Doradca
Posty: 580
Rejestracja: 19-09-2011 16:47

06-05-2013 18:42

Obrazek

Jednokanałowy gitarowy head o mocy 5W. Autorska konstrukcja Maddoga.
Lampy:
Preamp: 2x 6n2p
Końcówka: 6p1p

Bardzo solidne wykonanie. Konstrukcja nie skrzypi, nie trzeszczy, bez skaz. Jak widać styl lekko vintage. Zza kratki piękny blask lamp.

Brzmienie.
Pierwsze wrażenia? Były dobre, lecz nie powalające. Żeby nie zniechęcić do dalszego czytania od razu nadmienię, że to tylko pierwsze i nie do końca poprawne wrażenie. :)
Od razu usłyszałem jasne i klarowne brzmienie (duża zasługa paczki, ale o tym za chwilę). Moja ocena była lekko zakrzywiona ze względu na przypadkowo opuszczony przetwornik przy moście. Niedopatrzenie przy regulacji = słabszy sygnał.
Mój wzmacniacz NIGDY nie grał tak klarownie. Czym to na początku skutkowało? Jak wiadomo przy zmianie sprzętu trzeba go poznać. Szybko rozpocząłem eksperymenty z dwoma potencjometrami od gainu, equalizerem (niskie, wysokie i środkowe pasmo).
Wnioski?
Brzmienie, tak jak wygląd, lekko vintage. Stanowczo nie nowoczesne... dla mnie jak najbardziej na plus. "Czysty" uzyskujemy przez skręcenie potków gainu, a podgłośnieniu master volume. Tylko przy takiej konfiguracji można to osiągnąć. W tej chwili mogę parsknąć śmiechem na myśl o tym jak kiedyś czytałem jaki to przykładowo Kustom KG112 fx ma wspaniały, ciepły "czysty". To samo tyczy się reszty z tej lub podobnej półki wzmacniaczy. Jeśli w ogóle tranzystor potrafi tak zabrzmieć.

Rozkręcamy delikatnie potek gainu i przy mocniejszym szarpnięciu strun, sygnał pięknie się przesterowuje. Otrzymujemy charakterystyczny lampowy 'brud'. Świetna sprawa.

Jak sprawuje się w rockowych klimatach? Nie muszę za dużo opowiadać. Piękne, mocne, brudne (po raz kolejny:)) brzmienie idealnie się spisuje.

Co z mocniejszymi brzmieniami? Rozkręcamy potki gainu i obcinamy średnie tony. Przetwornik pod mostem. Nie jest to konfiguracja do skrajnych odmian metalu, ale te bardziej "klasyczne" utwory nie są żadnym problemem. Jak pisałem wyżej - nie jest to nowoczesne (modern) brzmienie. Dla mnie to tylko i wyłącznie zaleta. NIE MULI i nie zlewa. Można grać bardzo agresywnie.
Voxy i inne cuda kumpli buczą przy nim jak tani, kiepski bas.

Mogę przyznać, że ten piec zmienił delikatnie moje upodobania muzyczne. W moich oczach (uszach) stanowczo na korzyść. :)

W ciągu 4 dni grałem na nim więcej (dłużej) niż w ciągu całego okresu posiadania Blackstara. Ma "to coś" co mnie porywa do gry.

Czy brakuje mi drugiego kanału? Szczerze mówiąc - tak... ale jak najbardziej jest to tylko kolejna moja zachcianka. Dla moich potrzeb, jeden stanowczo wystarcza.

Głośność. Idealny do domu i na próby. Po prostu. :)

Dostrzeżone wady.
Potki lubią sobie trochę zaszumieć - sprawa jak najbardziej eksploatacyjna.
Jeśli nie umiesz bawić się brzmieniem - nie bierz, bo tylko się zniechęcisz. Oczywiście nie jest to takie trudne, ale dopóki się tego zestawu nie pozna, nie będzie to brzmiało tak, jak będziemy się tego spodziewać.

Obrazek


Obrazek

Kolumna gitarowa 8Ohm 1x12" Eminence. Zdaję sobie sprawę, że to dzięki niej ten zestaw brzmi tak klarownie. Paka jest zamknięta co tylko dodaje więcej głębi. Nie gubi brzmienia przy zwiększaniu głośności, a co najważniejsze NIE MULI. :)
Ładnie, estetycznie wykonana.
Co tu więcej pisać. Jak najbardziej polecam.

Chętnie odpowiem na pytania, bo opis jak widać bardzo zdawkowy. :) Na temat tego zestawu mógłbym pisać znacznie dłużej, co z pewnością sam twórca mógłby podkreślić, hehe. Wkrótce próbki brzmienia.

Niedługo na sprzęcie pojawi się logo - odświeżę zdjęcia.

Próbki:

1. Clean: http://www.youtube.com/watch?v=NUS91g06m1k&feature=youtu.be

2. Niecałe 3/4 gainu. Dwie gitary w panoramie.
Nagrywane na: Epiphone LP Custom, MXL440, Alesis iO2

http://www.sendspace.pl/file/a631467460f59cfe422426d

W wolnej chwili może nagram nieco równiej. ;)
Ostatnio zmieniony 24-09-2013 15:42 przez Lemi, łącznie zmieniany 2 razy.
Epiphone LesPaul Custom|Musima Classic
Maddog Little Dog 5|Maddog 1x12" Eminence

Awatar użytkownika
AKaBe
Posty: 97
Rejestracja: 29-01-2011 19:46

06-05-2013 23:19

Dwie ważne sprawy:
- ile dałeś, najlepiej ile za pakę i ile za heada
- nie wykręcaj się kolegą tylko nagrywaj próbki :d

bobpl
Doradca
Posty: 1450
Rejestracja: 12-02-2012 15:04

06-05-2013 23:32

Lemi pisze:Czy brakuje mi drugiego kanału? Szczerze mówiąc - tak... ale jak najbardziej jest to tylko kolejna moja zachcianka. Dla moich potrzeb, jeden stanowczo wystarcza.

dobry przester w kostce na dopałkę i jedziesz :P
Custom Strat HSS + Mega Amp T64RS

Awatar użytkownika
Lemi
Doradca
Posty: 580
Rejestracja: 19-09-2011 16:47

06-05-2013 23:37

Przyszłościowo wpadnie RAT i ew. coś jeszcze bardziej hi-gainowego. :)

Z tego co pamiętam to pakę zamknęliśmy w 500zł. Piec kupiłem nowy (ale używany) za 380zł. U Maddoga koszt 600zł.

Nie planowałem zakupu sprzętu, ale zobaczyłem aukcję z headem... nie mogłem się oprzeć i stanowczo nie żałuję.

Nie wykręcam się tylko nie mam czym (sensowny mikrofon) nagrać. Postaram się jak najszybciej. ;)
Epiphone LesPaul Custom|Musima Classic
Maddog Little Dog 5|Maddog 1x12" Eminence

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

20-05-2013 00:20

Ładnie wygląda, ja chyba też się skusze na coś od psa, tylko opchne MG i pomyśle o 5w wzmaku do łojenia ;)

Vorador188
Posty: 145
Rejestracja: 18-04-2011 21:18

20-05-2013 12:45

Potwornie jestem ciekaw czy z odpowiednią kostką dałoby zagrać coś naprawdę brutalnego i ciężkiego..

No i sugerując się tylko zdjęciami (niestety ;p) gratulacje!

Awatar użytkownika
bartkowy
Posty: 584
Rejestracja: 09-09-2012 10:15

24-05-2013 17:51

czyli taki zestaw za 880zł? nice deal

Awatar użytkownika
Lemi
Doradca
Posty: 580
Rejestracja: 19-09-2011 16:47

08-06-2013 22:54

Pierwsze nagranie troszke gorszej jakości niż się spodziewałem ze względu na te trzaski.

http://www.youtube.com/watch?v=NUS91g06 ... e=youtu.be
Epiphone LesPaul Custom|Musima Classic
Maddog Little Dog 5|Maddog 1x12" Eminence

Awatar użytkownika
Niunius
Posty: 75
Rejestracja: 17-12-2012 20:32

10-06-2013 16:14

Zastanawiam się nad zrobieniem sobie u maddoga half stacka jakieś 15-20 wat tylko do sali prób żeby nie nosić całego rig'u co myślisz godne polecenia wzmaki?
Prs artist II prefactory 1994 --> Yanke ps m-12 --> Tc electronics polytune 2 -- > Ernie Ball volume pedal 6180 jr --> Budda Bud wah --> Dunlop Jimi Hendrix rotovibe --> Tc flashback --> Visual Sound son of hyde --> Marshall Bluesbreaker MKI --> Digitech whammyV --> Ibiza LC-806S --> Tc electronics g major (fx loop) via rivera headmaster --> Rivera Knucklehead reverb 100 --> Orange ppc 212 --> shure sm 57/Sennheiser e865s --> Art studio v3 pre amp

Awatar użytkownika
Lemi
Doradca
Posty: 580
Rejestracja: 19-09-2011 16:47

10-06-2013 20:13

Zależy co grasz, ale myślę, że to świetna opcja. ;)
Tylko jak na próby to koniecznie dwa kanały, bo nie ma opcji żeby na jednym przebić się cleanem przez perkusję - będzie delikatny crunch.
Nagrałem próbki przesterów, ale mówię szczerze - źle nagrałem, bo za mocno rozkręciłem piec, więc na te nagrania będzie trzeba jeszcze poczekać.
Epiphone LesPaul Custom|Musima Classic
Maddog Little Dog 5|Maddog 1x12" Eminence

Awatar użytkownika
dami3343
Posty: 371
Rejestracja: 22-10-2012 18:33

11-06-2013 16:57

Którego blackstara miałeś? I czy masz porównanie głośności tego Heada od maddoga do tego wzmacniacza?
Yamaha F370 E-akustyk
Bass
Takamine G124

Awatar użytkownika
Lemi
Doradca
Posty: 580
Rejestracja: 19-09-2011 16:47

11-06-2013 22:09

Blackstar HT-40 Club. Nigdy go nie rozkręciłem porządnie, zbyt krótko go miałem i zbyt mało na nim grałem, ale był głośny. Nic konkretniejszego nie jestem w stanie powiedzieć.
Ostatnio zmieniony 06-11-2013 22:07 przez Lemi, łącznie zmieniany 1 raz.
Epiphone LesPaul Custom|Musima Classic
Maddog Little Dog 5|Maddog 1x12" Eminence

Smart
Posty: 187
Rejestracja: 06-09-2012 23:10

12-08-2013 14:40

Jako że byłem poprzednim właścicielem tego heada to też mogę się co nieco wypowiedzieć:)

Samej współpracy z twórcą heada nie wspominam najlepiej. Być może tylko mi się tak przydażyło. Ciągle przedłużający się czas realizacji i ten wzmaniacz to drugi wysłany mi egzemplarz , pierwszy mimo zachwalania tworcy że jest bardzo dobry nawet w najmniejszym stopniu nie przypominał tego co ma teraz Lemi. Po prostu było to brzękadełko . Zdecydowałem się zwrócić sprzęt. Czekałem około miesiąca na gotówke niestety wzmacniacz się nie sprzedał więc poprosiłem o przysłanie mi go sprowrotem z postanowieniem że go odsprzedam taniej i przede wszystkim szybciej. Dostałem wzmacniacz który wyglądał nieco inaczej ale za to brzmiał o wieeele lepiej cos tam zostało poprawione na szczęście i był to wzmacniacz który powinienem dostać od razu.Trochę nerwów mnie to kosztowało i koszty wyszły większe niż początkowo zakładane przez odsyłanie. Mam nadzieje że to była tylko jednorazowa wpadka, każdemu może się zdażyć chyba ,że ktoś ma podobne doświadczenia.

Co do wzmacniacza poprawnego którego odsprzedałem Lemiemu. Zastanawiałem się czy nie zostawić go sobie bo brzmienie już mi podchodziło . Można wykręcić fajny przester i gainu ma aż za dużo. Troszeczke jazgoczący był.
Nie podobało mi się że szybko czysty się łamał i wyciskane flażolety nie brzmiały tak jak lubie:)
Ostatecznie wzmacniacz całkiem przyzwoity aczkolwiek gralem na lepszym headzie hand made w tej cenie.

mam też swoją próbke nagrane telefonem ale cos tam słychać.
zdążyłem sprzedać też swoja kolumne przez zwrot wzmacniacza więc wzmacniacz był podłączony do głośnika comba spidera 3 75 watt.
http://marcinsdime.wrzuta.pl/audio/428b ... _hi_octane

Awatar użytkownika
Lemi
Doradca
Posty: 580
Rejestracja: 19-09-2011 16:47

12-08-2013 15:17

Smart pisze:Nie podobało mi się że szybko czysty się łamał i wyciskane flażolety nie brzmiały tak jak lubie:)


Przypominam, że jest to jednokanałowy piec na dwóch lampach w preampie, który tak naprawdę nie ma czystego. Po prostu zawiodła Cię własna niewiedza.
[/quote]
Epiphone LesPaul Custom|Musima Classic
Maddog Little Dog 5|Maddog 1x12" Eminence

Smart
Posty: 187
Rejestracja: 06-09-2012 23:10

12-08-2013 15:29

nie zawiodła mnie niewiedza. Grałem na hi octanie zrobionym przez innego człowieka i clean można było uzyskać bez problemu i nie łamał się tak szybko a po dodaniu gaina przester był porównywalny . Normalne ze się łamie o to chodzi że tu za szybko , tak został zrobiony i mi się to po prostu nie podobało.

Wzmacniacz jest fajny ok , lecz inny niż miał być
Ostatnio zmieniony 12-08-2013 15:37 przez Smart, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lemi
Doradca
Posty: 580
Rejestracja: 19-09-2011 16:47

12-08-2013 15:34

Twoje zasady pisowni rzucają cień na wartość Twoich wypowiedzi.
Epiphone LesPaul Custom|Musima Classic
Maddog Little Dog 5|Maddog 1x12" Eminence

Smart
Posty: 187
Rejestracja: 06-09-2012 23:10

12-08-2013 15:38

nie rozumiem co powiedziałem złego o tym wzmacniaczu?

Awatar użytkownika
huberdt
Moderator
Posty: 446
Rejestracja: 31-01-2007 08:38

12-08-2013 15:42

Nie zachwycasz się nim tak samo jak Lemi. :<
http://www.youtube.com/user/McsLk17
https://soundcloud.com/ent3x15

Awatar użytkownika
MADDOG
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 07-07-2010 17:31

12-08-2013 15:44

Smart pisze:Jako że byłem poprzednim właścicielem tego heada to też mogę się co nieco wypowiedzieć:)

Samej współpracy z twórcą heada nie wspominam najlepiej. Być może tylko mi się tak przydażyło. Ciągle przedłużający się czas realizacji i ten wzmaniacz to drugi wysłany mi egzemplarz , pierwszy mimo zachwalania tworcy że jest bardzo dobry nawet w najmniejszym stopniu nie przypominał tego co ma teraz Lemi. Po prostu było to brzękadełko . Zdecydowałem się zwrócić sprzęt. Czekałem około miesiąca na gotówke niestety wzmacniacz się nie sprzedał więc poprosiłem o przysłanie mi go sprowrotem z postanowieniem że go odsprzedam taniej i przede wszystkim szybciej. Dostałem wzmacniacz który wyglądał nieco inaczej ale za to brzmiał o wieeele lepiej cos tam zostało poprawione na szczęście i był to wzmacniacz który powinienem dostać od razu.Trochę nerwów mnie to kosztowało i koszty wyszły większe niż początkowo zakładane przez odsyłanie. Mam nadzieje że to była tylko jednorazowa wpadka, każdemu może się zdażyć chyba ,że ktoś ma podobne doświadczenia.

Co do wzmacniacza poprawnego którego odsprzedałem Lemiemu. Zastanawiałem się czy nie zostawić go sobie bo brzmienie już mi podchodziło . Można wykręcić fajny przester i gainu ma aż za dużo. Troszeczke jazgoczący był.
Nie podobało mi się że szybko czysty się łamał i wyciskane flażolety nie brzmiały tak jak lubie:)
Ostatecznie wzmacniacz całkiem przyzwoity aczkolwiek gralem na lepszym headzie hand made w tej cenie.

mam też swoją próbke nagrane telefonem ale cos tam słychać.
zdążyłem sprzedać też swoja kolumne przez zwrot wzmacniacza więc wzmacniacz był podłączony do głośnika comba spidera 3 75 watt.
http://marcinsdime.wrzuta.pl/audio/428b ... _hi_octane


Po pierwsze:

Problem w tym że ogranie Twoje polegało na włączeniu , zagraniu paru chwytów,akordów czy flażoletów i stwierdzeniu że brzmi źle.
Mało tego , testy jakie poczyniłeś w tak krótkim czasie ( a czas ten nie pozwolił się nawet rozgrzać lampom ) to kolumna z paździerza jaką wykonałeś i pokazałeś w dziale ,,zrób to sam ''
W kolumnie do tego siedział jakiś pierdziaw 10'' . Pisałeś na gg że ,,kurcze jakoś mało w nim dołu '' .
A z kąt ten dół miał zabrzmieć .Z paki wiórowej i głośnikiem 10 ''?
Po drugie . Tłumaczyłem Tobie że clean będzie nie możliwy do uzyskania bo taka jest konstrukcja preampu a nie inna.
Wiedziałeś o tym od samego początku a mimo wszystko chciałeś na nim grać flażolety ;D
Co się tyczy terminów wykonania.
Mam pokazać termin wpłaty i termin wysłania heada na Twój adres?
Prosił bym zatem abyś nie pisał tu rzeczy , które nie miały miejsca.
Oddałeś go tego samego dnia czy zaraz na drugi dzień i poprosiłeś o zwrot pieniążków które poszły w w wykonanie oraz zakup podzespołów. Ja nie jestem wróżka i nie jestem w stanie stwierdzić czy coś komuś bez ogrania przypadnie do gustu lub nie. Zaoferowałem się również że pieniążki zwrócę bez żadnych problemów.
Jeśli nie zostawiłeś sobie heada ponieważ nie pasowało brzmienie to jest to równoznaczne z tym że najpierw muszę go sprzedać a następnie zwracam pieniążki.
Zgodziłeś się na to a w rozmowie na gg napisałeś że poczekasz aż wzmacniacz się sprzeda a termin spłaty nie musi być natychmiastowy.
Więc tutaj też prosił bym o małe sprostowanie z Twojej strony.
Kiedy otrzymałem heada postanowiłem go wsadzić w inną obudowę .Dlaczego ? A no dla tego że napisałeś że i tak nie chcesz go z powrotem. Kiedy wystawiłem go na sprzedaż nagle przypomniało się Tobie że rozmawiając o kolumnie którą wykonałeś samodzielnie wina może leży w niej , nie we wzmacniaczu .
I co za przypadek?
Dostałeś ten sam head. Nie było w nim żadnych przeróbek . Mało tego , mimo wszystko wymieniłem rezystor w katodzie na taki sam , o takiej samej wartości.A co najśmieszniejsze ten pierwszy okazał się być dobry.
Więc albo to audiovoodoo albo nadprzyrodzone siły.
I nagle dostałeś olśnienia i stwierdziłeś że jednak brzmi dobrze. Więc o co dokładnie chodzi?
Pisząc recenzję na temat tego heada prosił bym o rzetelne podejście do sprawy pod tytułem ,, ogranie'' .
Pisanie że brzmiał źle i nagła zmiana zdania o 180 stopni nie jest raczej w porządku prawda?
Jeśli chodzi jeszcze o sprawę terminu.
Ja wiem że każdy chce mieć na wczoraj i każdemu się śpieszy .Pisałem Tobie że jeśli czas goni to ja i tak nie będę się śpieszył .Czas wykonania i dostarczenie zamknął się w terminie który zaakceptowałeś.
Ostatnio zmieniony 12-08-2013 16:13 przez MADDOG, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lemi
Doradca
Posty: 580
Rejestracja: 19-09-2011 16:47

12-08-2013 15:48

huberdt pisze:Nie zachwycasz się nim tak samo jak Lemi. :<


:D
Epiphone LesPaul Custom|Musima Classic
Maddog Little Dog 5|Maddog 1x12" Eminence

Smart
Posty: 187
Rejestracja: 06-09-2012 23:10

12-08-2013 16:35

sprostowanie
Przeczytałem rozmowy z Maddogiem żeby nie być gołosłowny.
1.Wzmacniacz został zamówiony 13 grudnia i wtedy poszła wpłata . Mniej więcej miał być do końca roku gotowy ale wiadomo że różnie bywa więc nic nie było obiecywane. Odebrałem go 30 stycznia. Czasu wykonania nie zaakceptowałem po prostu przyjąłem go do wiadomości. Cóż miałem zrobic zapłaciłem i miałem nadzieje że dostane po prostu wzmacniacz.
2. Odesłałem go około 5 lutego dokładnie nie mam zapisane 7 lutego potwierdzone był już na miejscu. Umówiliśmy się że jak się sprzeda dostane gotówkę. Niestety nie sprzedał się i 12 marca za moją prośbą został wysłany do mnie. Jeżeli zapłaciłem za sprzęt i dopóki nie dostanę za niego gotówki to uznaje go za moją własność i nie prosiłem o zmianę wyglądu i nikt mnie o tym nie poinformował.
3.Kolumna była wykonana ze sklejki 18 mm z 10 calowym głośnikiem eminence. Wina oczywiście została zrzucona na kolumne bo head był przecież bardzo dobrze zrobiony. Więc sprawdziłem head na innym głośniku i było to samo. A tutaj wrzuciłem próbke na tym samym głośniku i jest całkiem inaczej. Podłaczyłem również wzmacniacz do mojej kolumny i wszystko było wporządku. Sprzedałem ją i nabywca był zadowolony.
4. został zmieniony tylko rezystor? 13 marca twierdziłeś inaczej - na moje pytanie co zostało w nim zmienione cytuje "zmienione lampy ,zmieniona elektronika, zmienione brzmienie"
5. 17 marca zadowolony że wzmacniacz już gra jak powinien zapytałem czy nie można było zrobić tak od razu wzmacniacza - odpowiedz " na moje oko róznica jest kolosalna" - zaraz zaraz przecież dostałem ten sam wz
macniacz :D
6. Jeżeli ktoś chce mogę pokazać rozmowy daty odnaleźć próbki itp.
7. Nie mam nikomu za złe , zdażyła się taka sytuacja to trudno.Nie jestem nie wiadomo kim , nie gram super, moje zdolności napewno nie są tak wielkie jak wasze ale mam swój gust i nie lubie być oszukiwany. Mam też prawo do swojego subiektywnego zdania na temat tego wzmacniacza i wcale nie musi być takie same jak innych. Lemi jest zadowolony z wzmacniacza i to jest najważniejsze.

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

12-08-2013 16:51

Na moje oko sytuacja jest patowa, bo klient i Maddog-Leo-Rivera maja zawsze racje :P

Awatar użytkownika
MADDOG
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 07-07-2010 17:31

12-08-2013 17:15

Smart pisze:sprostowanie
1.Wzmacniacz został zamówiony 13 grudnia i wtedy poszła wpłata . Mniej więcej miał być do końca roku gotowy ale wiadomo że różnie bywa więc nic nie było obiecywane. Odebrałem go 30 stycznia. Czasu wykonania nie zaakceptowałem po prostu przyjąłem go do wiadomości. Cóż miałem zrobic zapłaciłem i miałem nadzieje że dostane po prostu wzmacniacz.


Znaczy że zamówiłeś wzmacniacz po wcześniejszym rozeznaniu tematu i zapytaniach na gg.Czyli nie brałeś w ciemno a o warunkach z góry wiedziałeś od samego początku, ja postanowiłem go wykonać a Ty termin wykonania który nie obiecywał skończenia go do końca roku przyjąłeś do wiadomości ale nie zaakceptowałeś?.
Mało tego , nie zaakceptowałeś ale aukcję którą wystawiłem na Allegro dla swojego i Twojego bezpieczeństwa się zgodziłeś ?

Kolego :
Wpłata to co innego niż termin wykonania.
Każdy kto zamawia otrzymuje informację że termin wynosi 3-4 tygodnie.
Tym bardziej że w miesiącu który zamówiłeś była przerwa świąteczna o której chyba zapomniałeś .
Kiedy odesłałeś wzmacniacz napisałeś wyraźnie że nie chcesz go mieć ponownie czy tak czy tak.
Więc jasną sprawą jest że wycofujesz się z transakcji i czekasz aż head zostanie sprzedany ponownie.
I na to się zgodziłeś .

Następne . To że kolumna została wykonana przez Ciebie ze sklejki nie oznacza że została wykonana dobrze i brzmi dobrze.Dalej .I co z tego że jest tam głośnik 10'' Eminence,Celestion ,Jensen lub inny ? Czy jest to adekwatne z tym że musi brzmieć tak jak trzeba?

I czy nie mylisz sklejki z :

Smart pisze:Planuje zbudować małą kolumnę 110 lub 112( póki co jeszcze się nie zdecydowałem). Poszukując materiałów do budowy natrafiłem w praktikerze płyty klejonego świerku grubości 18mm. Nadaje się to na budowę paczki? Koszt około 60 zł na jedna kolumnę.


Smart pisze:oczywiście 60 zł za same drewno. Na początku rozpatrywałem tylko sklejkę tylko koszt minimum 2 razy większy. W przypadku tych klejonych płyt świerkowych nie trzeba było by nic oklejać tylko zabejcować. Koszty na plus dla swierku tylko jak to będzie brzmiało w porównaniu do sklejki.


I nikt tu nie zwala na brzmienie kolumny . Ale w Twoim przypadku kolumna kolumnie nie równa.


Piszesz dalej o kolumnach , głośnikach i nie wiem czym jeszcze ktore podłączałeś do wzmacniacza.Powiem szczerze że sam już się pogubiłem czytając te zdania która grała dobrze z hedem przed transformacją a która źle ;)
Tak. Został zmieniony rezystor a ten jak wiesz jest częścią elektroniczną.
Na koniec piszesz że zdarzyła się taka sytuacja i nie masz nikomu za złe .Ok.Masz również prawo do wydawania opinii na temat jak brzmi , jak brzmiał, i na jakich warunkach zgodziłeś się na transakcję.
Tylko nie rozumiem jednej rzeczy.Czekałeś kilka miesięcy żeby wydać taką opinię?
Ten sam wzmacniacz , który dotarł do Ciebie za pierwszym razem i ten który zagrał inaczej to dalej ten sam wzmacniacz . Nie mogę tego inaczej wytłumaczyć tak samo jak nie umiem wytłumaczyć jak ten sam head grał dla ciebie tak różnie.
Jeśli masz próbki to poproszę .Tylko błagam nie telefonem ;D.
Następnie ja zapodam jak brzmi taki head ok?
Ostatnio zmieniony 12-08-2013 17:51 przez MADDOG, łącznie zmieniany 1 raz.

Smart
Posty: 187
Rejestracja: 06-09-2012 23:10

12-08-2013 17:38

MADDOG pisze:Kolego :
Wpłata to co innego niż termin wykonania.
Każdy kto zamawia otrzymuje informację że termin wynosi 3-4 tygodnie.
Tym bardziej że w miesiącu który zamówiłeś była przerwa świąteczna o której chyba zapomniałeś .
Kiedy odesłałeś wzmacniacz napisałeś wyraźnie że nie chcesz go mieć ponownie czy tak czy tak.
Więc jasną sprawą jest że wycofujesz się z transakcji i czekasz aż head zostanie sprzedany ponownie.
I na to się zgodziłeś .
Następne . To że kolumna została wykonana przez Ciebie ze sklejki nie oznacza że została wykonana dobrze i brzmi dobrze.Dalej .I co z tego że jest tam głośnik 10'' Eminence,Celestion ,Jensen lub inny ? Czy jest to adekwatne z tym że musi brzmieć tak jak trzeba?
Piszesz dalej o kolumnach , głośnikach i nie wiem czym jeszcze ktore podłączałeś do wzmacniacza.Powiem szczerze że sam już się pogubiłem czytając te zdania która grała dobrze z hedem przed transformacją a która źle ;)
Tak. Został zmieniony rezystor a ten jak wiesz jest częścią elektroniczną.
Na koniec piszesz że zdarzyła się taka sytuacja i nie masz nikomu za złe .Ok.Masz również prawo do wydawania opinii na temat jak brzmi , jak brzmiał, i na jakich warunkach zgodziłeś się na transakcję.
Tylko nie rozumiem jednej rzeczy.Czekałeś kilka miesięcy żeby wydać taką opinię?
Ten sam wzmacniacz , który dotarł do Ciebie za pierwszym razem i ten który zagrał inaczej to dalej ten sam wzmacniacz . Nie mogę tego inaczej wytłumaczyć tak samo jak nie umiem wytłumaczyć jak ten sam head grał dla ciebie tak różnie.


1. Gdzie napisałem że wpłata to termin wykonania? Wpłata= złożenia zamówienia
2. Umówiliśmy się że wzmacniacz powinien być gotowy do końca roku , ale nic nie było obiecywane bo róznie może być. rozumiem tydzien , dwa ale nie miesiąc. Widocznie nie tylko ja zapomniałem o przerwie światecznej - nie ja powiedziałem że do końca roku powinienem dać radę go zrobić.
3.głośnik ,kolumna- może trochę chaotycznie to napisałem więc. wzmacniacz podłączony był pod 2 kolumny na obydwu grał tak samo - źle. 2 wersja która została mi odesłana podłączona była do jednej z tych 2 kolumn i grał już przyzwoicie.
4. Bardzo bym prosił o wypowiedź do tego :Ten sam wzmacniacz , który dotarł do Ciebie za pierwszym razem i ten który zagrał inaczej to dalej ten sam wzmacniacz . Nie mogę tego inaczej wytłumaczyć tak samo jak nie umiem wytłumaczyć jak ten sam head grał dla ciebie tak różnie. Jak cytowałem wcześniej 4. został zmieniony tylko rezystor? 13 marca twierdziłeś inaczej - na moje pytanie co zostało w nim zmienione cytuje "zmienione lampy ,zmieniona elektronika, zmienione brzmienie"
5. 17 marca zadowolony że wzmacniacz już gra jak powinien zapytałem czy nie można było zrobić tak od razu wzmacniacza - odpowiedz " na moje oko róznica jest kolosalna" - zaraz zaraz przecież dostałem ten sam wz
macniacz :D Czy grał on tylko dla mnie tak róznie przecież sam to potwierdziłeś.
Hipokryzja
Jak juz pisałem ostatecznie wzmacniacz był wporządku. Czy tak ciężko przyznać się do błędu,? każdemu może się zdażyć ale już ktoś wcześniej zauważył przecież Maddog ma zawsze racje:)

NIe miałem zamiaru pisać żadnej opinni ale zauważyłem że Lemi pisze o wzmacniaczu to i ja coś napisałem.

Awatar użytkownika
MADDOG
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 07-07-2010 17:31

12-08-2013 18:08

Chodzi o to że i ja mam prawo do obrony . A jeśli wiem że to co piszesz jest bzdurą to nie pozostawię tego bez odzewu.

Smart pisze:NIe miałem zamiaru pisać żadnej opinni ale zauważyłem że Lemi pisze o wzmacniaczu to i ja coś napisałem.


Temat Lemiego jest tu od maja i jeśli miałeś jakieś obiekcje mogłeś śmiało wystawić komentarz czy napisać na forum szybciej , prawda ?
I nie pisz proszę że to tylko z czystego serca .
Któryś raz nie potrafię doszukać się sensu wypowiedzi w nie których zdaniach.
Przepraszam ale nie potrafię ;)
Jeśli to nie problem to poproszę o te próbki dobrze?

Smart
Posty: 187
Rejestracja: 06-09-2012 23:10

12-08-2013 18:42

Dlaczego nie pisałem opinni? Bo wiedziałem że będzie to taka rozmowa . Będzie wywyższanie się - przecież ja tego nie rozumiem, kolumna z paździerza , cytat zostaje pozostawiony bez komentarza mimo prośby. Czy ma to takie znaczenie kiedy napisałem ten komentarz? Był na pierwszej stronie w dziale wasz sprzęt , nie zwróciłem uwagę że od czerwca nikt nie pisał. Wchodzę tu okazyjnie.

Cały czas proszę o wypowiedź do swoich słów że "na moje oko róznica jest kolosalna" . Proszę skomentować bo moim zdaniem cała rozmowa powinna zakończyś się tutaj i nie ma co dalej prowadzić tej dyskusji. Kolejny raz zostanie to pominięte?
Kolejna sprawa dlaczego podajesz cytaty wyrwane z kontekstu? ostatecznie kolumna była zrobiona ze sklejki 18 mm.
kolumna kolumnie nie równa zgadza się.
A teraz uwaga żeby od razu to uniknąć komentarzy to nagrane na nie odpowiednim sprzęcie itp
pierwsza próbka- nagrana na tej samej kolumnie co druga , na tej samej gitarze,tym samym urządzeniem zarejestrowana, w tym samym pomieszczeniu i na obydwu grałem ja.

Mimo nie najlepszej jakośći moim zdaniem widać różnice.
1.
http://marcinsdime.wrzuta.pl/audio/acjZ7tkkl5W/maddog_1
2. po odesłaniu.
http://marcinsdime.wrzuta.pl/audio/428b ... _hi_octane

Na tym zakończe. Nie widze sensu dalej o tym rozmawiać . Jeżeli ktoś będzie ciekawy to przeczyta i sam wywnioskuje .

stillG
Posty: 202
Rejestracja: 12-11-2012 08:28

12-08-2013 18:59

Rzeczywiście 1 próbka to niezła kupa i aż nie chce się wierzyć, że nic nie było robione w headzie. Nie wiem jak było w rzeczywistości i oceniam tylko próbki dźwiękowe ale muszę przyznać, że na drugim nagraniu brzmi to porządnie pomijając jakość nagrania.

Awatar użytkownika
MADDOG
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 07-07-2010 17:31

12-08-2013 19:22

Head nie był modyfikowany w żaden sposób.
Myślisz że jeden zmieniony element w elektronice wpływa tak radykalnie na brzmienie?
@Smart :
Nie wmawiaj mi że ktoś się wywyższa bo jak na razie pada kulturalna wymiana zdań . Twoja wypowiedź - mój argument.
Pytasz o moją wypowiedź à propos tego że brzmienie się zmieniło radykalnie? Proszę bardzo.
Proszę nie bierz tego do siebie ale jest takie coś jak słowo Audiofil. Przepraszam że tak dosłownie ale nie mogę tego ująć inaczej.Dlaczego tak odpisałem ?
Bo wiedziałem że tylko takie słowa trafią do Twojej świadomości ponieważ ten sam wzmacniacz w wersji 1 i 2 gra tak samo.
Są magiczne złote jacki, pozłacane kabelki i inne audiovoodoo. Jeśli Cię obraziłem przepraszam.
Myślę że napisałem to dosadnie ale nie widzę innego rozwiązania.
Zdania swojego o brzmieniu , metodzie wykonania czy realizacji zamówienia nie zmienię.
Co się tyczy próbek. Nie wiem w jaki sposób nagrywałeś, czym nagrywałeś i kiedy nagrywałeś ale proszę bardzo:
To taki sam head .Taka sama elektronika.Takie same transformatory Itd itd ...

http://maddog.webjoker.pl/little-dog-v-2-5w/

Możesz mi zarzucić że to nie ten sam head , że inne próbki. Ale fizycznie i łopatologicznie ten sam wzmacniacz i taka sama konstrukcja. A czy w to uwierzysz , cóż Twoja sprawa.
Swoje zdanie wyraziłem i odpisałem na nie które bezsensowne zarzuty.Doceniam Również Twoją wypowiedź .

Awatar użytkownika
Lemi
Doradca
Posty: 580
Rejestracja: 19-09-2011 16:47

12-08-2013 21:29

Nie żebym się wtrącał, ale nie przyjdzie zawiedzionemu klientowi do głowy to, że podczas transportu nawet delikatnie mogła się odpiąć/poluzować lampa? A takich niuansów może być pełno. :)

Z czystej ciekawości, na pierwszym nagraniu słychać przełącznik. Nie ma możliwości, że to foot, a na przełącznik w gitarze to nie wygląda (brzmi).

E. W wolnej chwili nagram jaka jest różnica, kiedy nawali mi przełącznik w gitarze. ;) Bo czasem ładnie ucina sygnał.
Epiphone LesPaul Custom|Musima Classic
Maddog Little Dog 5|Maddog 1x12" Eminence

Smart
Posty: 187
Rejestracja: 06-09-2012 23:10

12-08-2013 21:37

Sugerowałem że może coś się uszkodziło w transporcie. To była moja pierwsza myśl. Ten przełącznik to przełącznik pickupów w gitarze. 3 pozycyjny z mostu przeskakiwałem na gryfowy pickup . Jak się wsłuchasz to słychać że przechodzi przez pozycje gdzie 2 pickapy są razem włączone.

Wróć do „Wasz sprzęt”