kors
Posty: 32
Rejestracja: 30-03-2019 15:32

04-04-2019 21:42

Przeglądam neta za jakimś combo, spodobał mi się Laney Mini-St-SuperG na baterie, taki jak ten:
https://www.thomann.de/pl/laney_mini_st ... _combo.htm

Ciekawi mnie jak działa LSI - Laney Smartphone Insert. Przeszukałem forum, ale szukajka nie wyświetla żadnych wyników - ani dla skrótu, ani na jego rozwinięcie.

No bo... skoro ten piecyk ma nie tylko wejście aux-in, ale dodatkowe gniazdo, to chyba są jakieś dodatkowe funkcje, tak?
Ktoś ma? Używa? Jak to działa? Z jaką aplikacją w telefonie?

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

05-04-2019 15:10

Tak samo albo podobnie jak w Roland Cube, Boss Katana, Marshall Code. Możesz wgrywać gotowe presety z brzmieniami, domniemam z nazwy tematu że smartfonem.

kors
Posty: 32
Rejestracja: 30-03-2019 15:32

05-04-2019 22:26

Zaraz, zaraz, zaraz, zaraz......

Czyli, że mogę znaleźć w necie plik z czymś, co znawcy nazywają "presetem", wrzucić to do tego zacnego, a taniego brzękadła, a brzękadło plik rozpozna, jako zestaw ustawień, odczyta to jako polecenie przyjęcia takich ustawień i będzie mi grane przeze mnie dźwięki opracowywać zgodnie z tymże zestawieniem ustawień?

Czyli, że mogę znaleźć w necie plik z ustawieniami takimi, żeby moje brzdękolenie to małe brzękadło tłumaczyło okolicznym tubylcom, jako gitara bluesowa? Albo gitara rockowa? Albo gitara elektryczna czysta? Albo gitara dżimiego hendriksa?

W sensie - nie muszę metodą prób i błędów szukać na brzękadle ustawień, tylko poszukać sobie odpowiedniego "presetu"? Jakbym na przykład chciał mieć brzmienie podobne do gitary BB Kinga w Thrill is gone, wystarczy, że znajdę plik z odpowiednim presetem?

Nosz Panie magia to jakaś!

EDIT:
No wychodzi, że to taka magia.
ALE, w manualu do Laneya piszą: "Connect one end of your LSI Cable to the LSI socket on the amp". Czy ten Cable to jakiś specjalny Cable? Zwykły stereo mały jack nie zapewni "connectu" z LSI socketem on de amp?

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

06-04-2019 15:35

Dokładnie na to pytanie ci nie odpowiem, bo nie mam tego Laneya. Każdy producent ma swoje swoje patenty, z takich zabwek mam Rolanda Cuba i TC Electronics i tak to finalenie wyglada, że jak chcę Marshalla to sciągam British Stack i mam osiemsetę, jak chcę Fendera to moge mieć Black Panel, albo Bassmana. Oberkaj go na YT i będziesz wiedział https://www.youtube.com/watch?v=Qsb2LHdlnfo

kors
Posty: 32
Rejestracja: 30-03-2019 15:32

06-04-2019 22:40

No tak. Na "tyruro" można znaleźć wszystko. Że też nie pomyślałem.

Czyli jest, jak mówiłem. Normalnie magia :D

Dzięki bardzo, kupuję to małe bateryjne kombo :)

==============

Edycja
==============
No i kupiłem. Laney Mini Superg - czyli najtańszy model bateryjkowego Laneya, z jednym małym głośnikiem.

Jest ok, daje radę. Gra na tyle głośno, że przy max trudno rozmawiać. Clean mi się podoba, można kombinować z przesterem. Nie mam za dużo doświadczenia, nie mogę porównać z innymi combami, ale do domowego użytku jest ok.

LSI działa magicznie. Używałem z kilkoma aplikacjami, m.in. Tonebridge na androidzie. Rzeczywiście wystarczy w aplikacji wybrać preset i combo zmienia brzmienie. Wybór presetów jest olbrzymi, polega na wybraniu brzmienia z jakiegoś konkretnego utworu. Nie jestem specem, ale dla mało wprawnego ucha presety doskonale naśladują wzorce.

Drobnym problemem jest tylko to, że używając Tonebridge pojawiają się małe opóźnienia. Oczywiście bez użycia LSI żadnych opóźnień nie ma. W aplikacji Tonebridge nie znalazłem możliwości zmiany ustawień, które zmniejszałyby opóźnienie. Możliwe, że przy bardzo mocnych telefonach (mój ma ok. 135 tys pkt w Antutu - więc taki mocniejszy średniak) opóźnienia byłyby mniejsze, albo nie występowałyby wcale. U mnie jednak są zauważalne. Da się z tym żyć, prawdopodobnie da się nawet z tym grać w kilka osób, niemniej są zauważalne.

Generalnie - dla początkujących, do użytku domowego, polecam to combo. Samo LSI ma tylko jedną wadę - minimalne opóźnienia.


============== Edycja 2
Okazało się, że opóźnienie wynika z cech smartfona. Jak zapewniają programiści Tonebridge, na iPhonie i iPadzie opóźnienia praktycznie nie występują. Z moich obserwacji na Androidzie wynika, że zależy jaki telefon i jaki system jest zainstalowany. Próbowałem na Lenovo K3 Note różnych custom ROMów, przy większości bufor miał rozmiar 1024 i wtedy opóźnienia były mocno wkurzające. Po zainstalowaniu na telefonie Dot OS udało i zainstalowaniu Tonebridge program przy pierwszym uruchomieniu wyświetlił komunikat, że rozmiar bufora wynosi 256 - i wtedy dopiero dało się używać aplikacji, bo opóźnienia były bardzo małe (choć nadal zauważalne).

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”