geoart
Posty: 1
Rejestracja: 26-02-2017 13:04

26-02-2017 18:55

Szanowni forumowicze.
Moja córka (14 lat) gra na gitarze klasycznej. Skończyła SM I st. Aktualnie grywa już dla siebie. Przeszła pora na nagłośnienie tego klasyka który posiada - to Martinez mcg- 120C (cedrowy). Córka grywa w kwintecie, duecie i solo. Ja nie potrafię jej udzielić pomocy w doborze elektroniki. Czytam i głupieję Napaliłem się, że zamontuję jej elektronikę LR Baggs Anthem . Na początku nie chciałem ciąć pudła bo gitara mnie kosztowała 3500 zł i serce boli. Ale jak poczytałem że może być problem z wpływem dużego bądź co bądź kawałka plastiku to zwątpiłem.
Następnie naczytałem się na tym forum o Fishman-ie Infinity. Jestem skołowany na maksa
Chcę jej nagłośnić tego klasyka. Chce koniecznie grać na nylonowych strunach. Tylko czym - PROSZĘ POMOCY.
Zacząłem więc myśleć o Anthem Stage Pro.
Córkę trochę ciągnie w stronę figerstyle. Uczęszcza do Pałacu Młodzieży i grywa tam 2- 3 razy w tygodniu reszta w domu. Nie chcę by się jej sprzęgało (kwintet).

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

28-02-2017 11:25

Rozumiem, że i rodzicom i córce zależy aby gitara brzmiała jak najbardziej podobnie do tego o czym myślał lutnik ją budujący? :)

Przede wszystkim żadne cięcie pudła nie jest konieczne aczkolwiek ma jakieś plusy - więcej regulacji, dostęp do baterii i tuner.

Infinity - będzie brzmiała najsłabiej ale będzie mało podatna na sprzężenia a ostrzejszy dźwięk będzie się lepiej wybijał w składzie.
Anthem - na pewno zabrzmi lepiej. To są dwa pickupy - piezo i mikrofon, które wzajemnie się miksuje aczkolwiek nie da się (chyba) grac na samym mikrofonie bo nie będzie basu. Rozwiązanie lepsze niż poprzednie. Jest wersja do montażu bez cięcia pudła.
Lyric - to jest czysto mikrofonowa przystawka. Odpowiednio zamontowana zapewni najbardziej naturalny dźwięk. Ni eporadze niestety nic w temacie wrażliwości na sprzężenia w czasie występów na żywo bo nie ma takich doświadczeń :(

Polecam również ofertę K&K.

Generalnie na scenę polecane są układy dwuprzetwornikowe - miks do wyboru - lepsze brzmienie albo mniejsza wrażliwość na sprzężenie. Jeżeli córcia zaczyna już stosować techniki perkusyjne to dobór układu jest szczególnie trudny bo odpadają typowe układy piezo typu infinity, element, nanoflex itp. Musi być mikrofon plus ewentualnie coś jeszcze.

Lyric jest tu ewenementem jako jeden mikrofon w pudle ale jest warty sprawdzenia - brzmi naprawdę dobrze (i obnaży wszystkie niedociagnięcia zarówno instrumentu jak i muzyka).

Albo rozważyć można kupno eklasyka co może być mniej ryzykowne bo może się okazać, że wyobrażeniu o brzmieniu gotary za 3000 z elektroniką za 3000 dość mocno mija się z osiągniętym efektem.

K1M
Posty: 6
Rejestracja: 28-09-2016 11:35

14-03-2017 10:34

Polski producent systemów nagłaśniajacych do gitar akustycznych i klasycznych http://www.analogsound.pl
Firma ma doskonałe opinie użytkowników.
Najnowszy test przetwornika E10 just tu: http://www.infogitara.pl/test/47579,tes ... ound-e10-v

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”