Awatar użytkownika
kozielek97
Posty: 55
Rejestracja: 22-03-2013 20:16

28-01-2017 12:55

Witam
Mam taki mały problem. Posiadam wzmacniacz lampowy Elmuz MV3. Chciałbym nagrać gitarę na komputerze i tu pojawia się problem.
Wzmacniacz posiada Wyjście liniowe (takie gniazdo z 3 bolcami, jak w mikrofonach) jak pisze producent ok. 0dB BANANCED. Dodaje też notkę, że "przy grze z przesterem należy używać kostki 'speaker simulator'". Więc znalazłem kostkę Mooer TresCab i tu pojawia się moje pytanie.
Gdzie mam podłączyć kostkę na końcu pedalboardu przed wejściem do wzmacniacza, czy za Line OUT przed wejściem do komputera/Miksera (na obrazku widać o co mi chodzi)

Obrazek

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

28-01-2017 17:43

Nie znam tej akurat kostki i nie chce mi się szukać, ale co do zasady kwestia jest taka, że jeśli będziesz grał bez kolumny, to po prostu spalisz lampy. Zamiast kolumny daje się więc sztuczne obciążenie czy tzw. redboxa, a to znaczy, że idzie ono na końcu układu (co logiczne - zastępuje pakę przecież). Nie ma to przecież za zadanie modulować sygnału z gitary wchodzącego do wzmacniacza, a zapewnić opór po to, by lampy nie poszły z dymem. To tak w skrócie.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
kozielek97
Posty: 55
Rejestracja: 22-03-2013 20:16

28-01-2017 21:30

OK. Dzięki, to wiedziałem już wcześniej. Raczej chciałem zrobić tak, że kolumna podpięta normalnie do wzmacniacza, a LINE OUT to gniazdo XLR do komputera.

Pozatym wiem jak już to podłączyć, napisałem do producenta, odpisał mi, że powinienem podłączyć kostkę między LINE OUT, a komputerem/ mikserem.
Odpowiadają temu wszystkiemu piny 1-2 w gniezdzie XRL

Wróć do „Gitara i komputer”